Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugatásgátló nyakörvről vélemén...

Ugatásgátló nyakörvről vélemények?

Figyelt kérdés

Melyiket célszerű megvenni?


Egész álló nap ugat a kutya, már a szomszédoknak, és nekünk is elegünk van belőle.


2015. okt. 3. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Én állatkínzásnak tartom.

Megvan az oka, amiért ugat. Azt kell megszüntetni. Nem pedig árammal rázatni.


A gyerekedre is teszel majd, amikor sokat sír???

2015. okt. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mivel meddő vagyok
2015. okt. 3. 21:14
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Úgy érzed, mindent megtettél azért, hogy ne ugasson a kutya? Minden reggel alaposan megsétáltatod, megmozgatod, dolgoztatod, kielégíted a benne dolgozó ösztönöket, hogy ne az legyen az egyetlen szórakozása a nap folyamán, hogy üvölt, mint a sakál? Meg van nevelve rendesen, tisztázva van otthon a rangsor, hogy utánatok se ugasson? Mert akkor tök jogos ugatásgátló nyakörvet használni, de egyébként egy kicsit kicseszésnek érzem, hogy a kutya legalapvetőbb igényei sincsenek kielégítve, mégis elvárnád, hogy úgy viselkedjen, mint aki kiegyensúlyozott és boldog életet él.

Plusz ha az ugatást be is fejezi, majd valami másban fogja levezetni a frusztrációját. Vagy szétkapja a kertet, vagy saját magát fogja rágni, vagy talál valami egyedi megoldást, de a frusztrációnak ki kell jönnie a kutyából. A valódi megoldás a frusztráció megszűntetése.

Vagy ha peched van, akkor azt fogja csinálni, mint kollegám kutyája: rájött (pedig nem volt túl sok esze), hogy a nyakörv minden harmadik ugatásra ráz, addig csak rezeg, és tíz másodperc, mire elfelejti, hogy ugatás volt, úgyhogy tíz másodpercenként kettőt ugatott.

2015. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
És a meddőségnek mi köze van ahhoz, hogy civilizált emberként hogy bánunk a gyerekekkel? O.o Nekem sincs gyerekem, de azért el tudom képzelni, hogy mi fér bele a gyereknevelésbe és mi nem, ez legjobb tudomásom szerint abszolút nem függ az ember szaporodóképességtől :)
2015. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Sose vittem sétálni, minek? Ott a kert. Nem tud kárt tenni benne, betonozott részre van elzárva
2015. okt. 3. 21:21
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért, hogy ne ugasson egész nap, ne unja magát halálra, ne csak vegetáljon, hanem legyen némi élete is :) A kert biztos szép, főleg betonosan, amiben nem lehet kárt tenni, de 15 évig nézni... Próbálj meg egy hetet eltölteni a nappalidban internet nélkül, te is a falat fogod kaparni kínodban, csak hogy történjen végre valami.
2015. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok kutya. Kap kaját, innit, tud mozogni, elég ennyi egy kutyának!
2015. okt. 3. 21:24
 8/23 anonim ***** válasza:
Kutyasuli esetleg?
2015. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nincs a közelben sajnos, gondoltam már rá
2015. okt. 3. 21:27
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor keress neki másik gazdát. Ha nem is akarsz rá energiát szánni, csak úgy gondolod, hogy majd veszel egy kütyüt, ami megoldja a te problémáidat, a kutya gondjai meg le vannak ejtve, akkor a jövőben tarts inkább tamagocsit.
2015. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!