Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le tudom szoktatni kutyámat a...

Le tudom szoktatni kutyámat a tyúkok zargatásáról?

Figyelt kérdés
5 hónapos németjuhász keverék kutyusom van. Tanulékony okos, különösebb bajok nincsenek vele. De mikor a tyúkoknak viszem az enni valót mindig el akarja enni előlük, persze el vannak kerítve, eddig még nem tudott bemenni a kutyus. És mindig próbálkozik bemenni, szaglászik körülöttük, félek hogy egyszer bejut és annak rossz vége lesz? Köszönöm ha tudtok segíteni.

2015. okt. 4. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
nem könnyen tudod leszoktatni, különösen a juhászkutyát. A juhászkutya arra való, hogy tereljen. Val.szeg nem ölné meg őket (nem vadászkutya), hanem terelgetni szeretne, és mivel kölyök, játszani.
2015. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz. De még most kölyökkorban van esély rá, hogy megváltozzon. A gond ott kezdődik, hogy játékos, és játszana velük. Csak a végén ha rákap, hogy elkapja, játszik, akkor később is folytathatja. Én mindig úgy bántam az ilyen kutyával, hogy picit odacsaptam neki, enyhén ha láttam, hogy jönne oda. Egy idő után megtanulta hogy inkább ne is jöjjön a kerítés környékére mert abból gond lehet. Nem is volt különösebb gond utána. Nem nagy ütés kell, hanem egy picike csípés csak valami vékony pálcával. Meg persze hangos szidás, szó, amihez kötheti a rossz cselekvést.
2015. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak annyit kell megtanítanod neki, hogy egy bizonyos távolságban vagy megáll, vagy leül, vagy lefekszik és nem mehet oda.
2015. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!