Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most11 honapos a moszkvaim,...

Napistaa kérdése:

Most11 honapos a moszkvaim, juniusban tüzelt és most megint vérzik. Nem tudom, ez normális dolog vagy nem, nem tudom, milyen idöközönként szoktak tüzelni? Megkérlek, valaki világositson fel egy kicsit ebben a témában!

Figyelt kérdés

2015. okt. 4. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Első tüzelés után normális ha hamarabb megjön. Az én úgyszintén nagytestű kutyámnak is úgy volt, de neki 3 hónapra rá jött meg. Aztán 4-re. Most jelenleg 5-nél tart. Kíváncsi vagyok, hogy következőnek mikorra fog neki megjönni.
2015. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tenyésztői kutya, vagy óccsón vásárolt szaporítós? Mert a szaporítósnak lehetnek betegségei. Remélem nem akarod tovább szaporítani...ivartalaníts és nem lesz ilyen problémád!!

Egyébként meg van állatorvos, hívd fel.

2015. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kőbe vésett a 6 hónapos ciklus. Nagyon sok szuka össze-vissza időpontokban is tüzelhet. Nem a legideálisabb, de megtörténik.Érdemes figyelni a kutyát és, ha túl sokáig húzódik a vérzéses időszak, vagy a vége felé ismét visszavérzik, akkor érdemes orvossal megnézetni.
2015. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem olcso szaporitásbol van, de egyszer szeretnem pároztatni.
2015. okt. 9. 05:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs törzskönyve, akkor is szaporítós kutya. Csak többet fizettél érte, mint más. Tudod, úgy kezdik az eladást, hogy mondjuk 50-70.000, aztán ha nem fogy el akölyök akkor lentebb viszik az árakat:)

Csak tapasztalatból mondom.

És miért akarod pároztatni? A kutya nem élvezi a párzást, mint az ember és majom.

Másrészt, menj már be egy ki.b.aszott menhelyre, gyepmesteri telepre, hogy mennyi kidobott kutya vár gazdára!!! És nem gazdát fog kapni a nagy részük, hanem ALTATÓINJEKCIÓT!!!

Pi.csának kell már szaporítani, nem igaz, hogy a sok debil ember nem bírja felfogni, hogy így is tele van a menhely..

Másrészt meg a moszkvait már csak azért sem kéne szapcsizni, mert ha szétkapja a gazdáját, akkor a fajtát fogják elítélni, nem pedig az igazi elkövetőt, azaz TÉGED, amiért szűretlen kutyát vettél.


Mellesleg aki szaporítótól vásárol, az mindig tagadja, hogy szaporító:)

És nem kell leírni, hogy júúúúj de van törzskönyve.. mert aki megvesz 200.000 Ft-ért egy kutyát, amire várt, és előjegyeztette a tenyésztőnél, annak van elég ideje tanulmányozni a kutyát és a fajtát...Ha pedig valaki nem vágja a szuka tüzelési folyamatát, BIZTOS, hogy nem adott ki teljes árat, hanem vett egy "óccsó kínai hamisítványt"...

2015. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én szukám rendszeresen tüzelt, és sosem ellett. Szerintem még ezt a ciklust várd meg, és ha megint hamar vérzik, vidd el orvoshoz. Nehogy nagyobb baj legyen.


Viszont a szaporítós téma nem vág ide, de egyet értek vele.

Egy ekkora termetű kutyánál ha valami a szaporítás közben "félrecsúszik", és diszpláziás lesz, vagy agresszív, akkor az valóban a kutya fajtát és a szaporítót írja le.

Most nekem is moszkvaim van, de ragaszkodtam hozzá, hogy törzskönyves legyen. Nem viszem sem kiállításra, sem versenyre, egyszerűen csak azt szerettem volna, hogy azt a kutyát kapjam, amit a fajta leírásában tanulmányoztam. És így is lett :)

Majd egyszer én is szeretnék kölyköket, de csak és kizárólag tenyészszemle után, DP szűrés után törzskönyves kantól.

2015. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!