Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a 12 hetes kutyával,...

Mi legyen a 12 hetes kutyával, ha egyedül marad?

Figyelt kérdés

12 hetes kutyánk (vizsla) egyik napról a másikra itthon marad egyedül. Kertes házban lakunk, éjszaka bent aludt és nappal is sokat bent volt, bármikor bejöhetett.


Hogy legyen ezután? Hogy a kutyának is jó legyen, meg nekünk is? (egyben maradjon a ház, mire hazajövünk)


Kb. reggel 7-től 17h-ig lenne egyedül hétköznaponként itthon. Tehát erre az időre kellene megoldani valahogyan, hogy biztonságban legyen ő is, meg a lakás berendezése is. :)


Szobakennelt vegyünk neki? De abban csak nem lehet egész nap?

Rakjuk egy szobába a szobakennelt és legyen nyitva az ajtaja? De mindben van bútor :)És akkor oda pisil-kakil??


Kutyaházat rakjunk be a kinti tárolóba a garázs mellé? Ott mondjuk csak jobb lenne mint kint a teraszon. És akkor szabadabb lenne. De azért ha nagyon hideg lesz télen?? Csak jobb lenne neki bent, ahogy megszokta.


Nagyon nem tudom, mi legyen, tudnátok ebben segíteni, hogy mi lenne a legjobb megoldás?



2015. okt. 4. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Ezeket a kérdéseket miért nem az érkezése előtt tetted fel saját magadnak.

Engem baromira nem érdekel, hogy mit rág szét nálatok és hová "pisil-kakil"

Alapvetően nem csak mozgástérre van szüksége, hanem a társaságodra.

2015. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Egy felnőtt kutyának is sok a 10 óra egyedül, nemhogy egy kölyöknek... fokozatosan kellett volna szoktatni az egyedülléthez, nem egyik napról a másikra ott hagyni. Meg kellett volna rá tanítani, mit lehet és mit nem, ami hetekbe, sőt, hónapokba is telhet! Ráadásul a vizsla nagyon gazda centrikus fajta, szüksége van a gazdája közelségére.
2015. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tehát akinek kutyája van, az nem megy dolgozni?? Köszönöm a hasznos válaszokat, tényleg erre volt szükségem. Segített.



9 hetesen került ide, tehát 3 hete van velünk. Sokmindent megtanult, nagyon okos, tudja ő, hogy mit szabad és mit nem bent, de azért ki tudja elkezdene-e rágni, ha nem vagyunk itt, vagy ha nem tudom kivinni napközben a dolgát elvégezni, akkor vajon kibírná-e??


Tudtam, hogy elmegyek majd dolgozni (csak azt nem gondoltam, hogy ilyen hamar kapok munkát), nem ugráltam egész nap körülötte, pont ezért, csak 17h után voltak a nagy közös játékok és a tanulás. Addig egész nap csináltam a dolgomat, nyilván adtam neki enni, stb, de nem csüngtem rajta direkt.


Ezeket a plusz infókat azért írtam ide, ha valaki mégis segítőkészen állna hozzá és tudna is normálisan válaszolni.


Köszönöm.

2015. okt. 4. 10:57
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarok kötekedni,de ti utána néztetek egy kölyök kutya igényeinek? És a fajtának is?


Egy 12 hetes kutyát nem lehet ennyi időre egyedül hagyni,bezárni meg egyenes állatkínzás!! Mivel 2 óránként űrít kb, így mire haza értek a szobakennel tele lenne húggyal és szarral!!! Melles a kutya befog stresszelni,egy kölyökről beszélünk!!!!


Mielőtt megérkezett volna a kutya akkor kellett volna gondolkodni. Mellesleg napi 3x kell enni adni neki.Bocsi,ezt elcsesztétek.


Ha meg vannak az oltásai vigyétek kutya napközibe ahol reggel leadjátok és majd mentek érte.Pénzbe fog kerülni elég sokba,de ha nem gondolkoztatok előre így jártatok.


Hosszút távon tönkre fogjátok tenni a kutyát.



Kutya első 1 évében 7-8 óránál nem kéne egyedül hagyni,sőt 4-5 hónapos koráig is csak 5-6 órára.


Szobatisztaságot ilyen élet mellett felejtsétek el.Igen rombolni fog,mert kölyök,mert nem vagytok vele,hogy tiltsátok és mert vizsla.


Vagy kutyanapközi vagy felfogadtok meg kértek vkit vagy új otthont kerestek neki!!

2015. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Képzeld el, dolgoznak azok, akiknek van kutyája. És más is megoldja, vagy amíg nem tudja megoldani máshogy, nem vesz magához kutyát. Persze nem tudhattad, h mikor kapsz kutyát, de okosabb lett volna előbb megvárni, míg lesz munkád, és utána kutyát beszerezni! Valahogy oldjátok meg, mert ahogy előttem is írták, tönkremegy a kutya!
2015. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Pont az a kérdés, hogy hogyan oldjam meg...


Mindenesetre köszönöm a szakértő válaszokat. Nem is tudom mire számítottam a gyik-en.


További szép napot!

2015. okt. 4. 11:13
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Elmondták szépen, nem tudod úgy megoldani, hogy az ne menjen a kutya kárára. A lakáséra se, de az nem érdekel.

Nem megsértődni kell, előre gondolkozni.

2015. okt. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

3. válaszadó vagyok.


Már ne is haragudj arra gondoltál majd megdicsérünk?

Én a kutya érdekeit nézem,ezeket le is írtam.

Nem volt egy felelősség teljes dolog úgy kutyát magadhoz venni,hogy még nem volt munkád. Ergó azt sem tudtad mennyi időt lesz a kutya egyedül.


Megoldásnak meg 3 dolgot felsoroltam.


-kutyanapközi/panzió

-megkérsz egy rokont,barátot vagy fizetsz egy fiatalnak

-új otthon keresel a kutyának


Ez a 3 lehetőséged van.Vagy van egy negyedik azt nem akartam írni,hogy keress másik melót,mert tudom,hogy nehéz találni,szóval a 3 lehetőség közül válassz.



3 hónapos baba kutyáról beszélünk,ilyenkor fedez fel dolgokat ilyenkor kell vele sokat lenni,hogy tudd tiltani.


Sokan mások dolgoznak és van kutyájuk,de kevés az aki egyedül él és 10 órát dolgozik,ott is a kutya már felnőtt és nem kölyök. Szobatisztaság szempontjából 10 órát tartogatnia egy felnőtt kutyának is egészségtelen.

Egy kölyök 2-3 óránnál tovább nem tudja tartani kb 6 hónapos koráig utána már 4-5 órát is kibírhat néha balesetekkel.


Bele kellett volna kalkulálnod,hogy mi van ha hamar kapok munkát?

Mi van ha 10-12 órás munkaidőm lesz,mi lesz a kutyával?


És még egyszer hangsúlyozom felelőtlen döntés volt.

Megoldásnak 3 lehetőség közül válassz.


Ha nem:

-akkor romokban lesz a lakásod,10 óra alatt egy kölyök elfoglalja magát.

-tele lesz pisivel kakival.

-nagyon nehezen lesz szobatiszta.

-nem biztos,hogy jó kapcsolatod lesz a kutyával hiszen kb csak fél napot vagy vele.

-nehezebben fogod tudni nevelni.


Kennelben:

-tiszta pisi,kaki lesz a kutya nem várhatod el tőle,hogy saját helyére piszkítson? Szegény mégis kénytelen,mert 10 órát nem bír ki.

-stresszes lesz 10 órát kennelben.


Rajtad áll mit választasz.

2015. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4-es! Most látom a válaszod! Köszi.

Az etetést azért nem írtam, mert az meg van oldva. Csak ugye egész napos felügyelet nem lenne.


H

2015. okt. 4. 11:28
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként már szobatiszta. Éjszaka nem is kell kijönnöm vele. :)
2015. okt. 4. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!