Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle-nek kell kutyaruha...

A beagle-nek kell kutyaruha télen? Mennyire fázós?

Figyelt kérdés

Én olyan ruhára gondoltam, ami kívül impregnált, belül bélelt (pl. polár), tehát egy téli kabát. Szükséges még valamilyen ruha ezen kívül? (Pl. esőkabát)

Előre is köszi. :)



2015. okt. 4. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én beaglem-nek van egy esőkabátja és egy bélelt téli kabátja. A esőkabátot esőben használjuk, a téli kabátot meg olyankor, amikor csak egy gyors eü. sétára megyünk ki és kint hideg van. Amikor egy hosszabb, bandázós, futkározós sétára megyünk akkor nem igazán szoktam ráadni a télikabátot, mert úgyis mozog, szóval nem igazán fázik.
2015. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én feleslegesnek tartom. Nekem is rövid szőrű a kutyám, de soha nem öltöztettem fel. Így megszokja a szervezete az időjárás változását. Ha ruhát adunk rá, szerintem kicsit felborítjuk a természetes védekezési vagy hőmegtartási képességüket. Mozognak úgyis séta közben, nem hinném hogy fáznának. Az enyém imádja a havat, hempereg, futkározik benne, és a szőre soha nem ázott még át teljesen. Otthon megrázza magát, és már tiszta is. Hozzátenném még, hogy a beagle az eredetileg vadászkutya, így télen is használták őket, nem szabadna hogy fázzon.
2015. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második hozzászólónak a válaszához semmit nem fűznék hozzá mert tökéletes válasz ;)

A ruhával csak felborítod valóban a természetes egyensúlyát mert még ha egy mediterrán környezetben élő kutyát elviszel egy hónapra a tajgára télen akkor természetes hogy kell de nem szükséges.

2015. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet h régen használták őket vadászatra, de abba gondoljatok már bele, h ha pl télen bent van a fűtött, meleg lakásban, utána meg kimegy a hidegbe, könnyebben megfázik...

Kérdező! Ha kutyaruhát akarsz venni, mindenképp olyan helyen vedd meg, ahova beviheted a kutyát, hogy rá tudd próbálni! Nekem nem beaglem van, de esőkabátja és télikabátja is van.

2015. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tök felesleges. 17 éve tartok beagleket lakásban, a 7 kutyából egyik sem fázott edfig meg soha.
2015. okt. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!