Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyát tényleg nem...

Nagytestű kutyát tényleg nem ajánlatos lépcsőztetni? Van akinek nagytestűje van panelban és 3. -4. emeleten lakik?

Figyelt kérdés

Nagytestű kutyát tervezek a jövőben,de hogy hol fogok lakni kérdéses.

Kérdésem ezért elméleti és eléggé döntő lesz a jövőre nézve.


Ha veszek egy nagytestűt kb 40-50 kg körüli. Rendes tenyésztőtől.Szóval dp mentes szülők,egészséges.


Minőségi táplálkozás (nyers etetés) vagy minőségi táp ,mellé ízület védő pl:zöld kagyló por.


Emellett rendesen lenne mozgatva. Viszont 3-4 emeletnyit míg kölyök,hát egy darabig bírnám ölben vinni,de mikor nő akkor már kevésbé a súlya miatt.


Mivel fejlődik és míg szobatisztaságot tanulná ugye gyakran lépcsőzne. Felnőtt korban 3 sétára csökken a napi 5-6.


Így is nagyon káros egy nagytestűre nézve a lépcsőzés?

Itt a környéken vannak vizslák,német juhász,boxer,golden,husky is panelban egyik sem liftesbe lakik ez fix,persze nem tudom hanyadikon laknak.


Nyilván első emelet nem gáz.


Viszont ha nagyon rossz hatással lenne egy 40-50 kg-os kutyára ez akkor nem tartanék ha úgy alakulna.Mindenképpen a jövőben liftes panel vagy első második emelet vagy kertes ház a cél.Csak hát nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy tervezzük :D

Én meg biztos szeretnék lenni,hogy mondjuk 4-5-6 évesen a kutyának nem lesz semmi ízületi baja a lépcsőzéstől!


Köszönöm a válaszokat! :)


2015. okt. 4. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem lesz semmi baja a lépcsőtől, pont egy kicsi kutyával a tacskóval lehet gond mert túl hosszú a teste arányaiban. Egyszer rosszul ugrik le a járdáról és recs a gerince.
2015. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a tacskó,basset hound nem lépcsőbarát.


Van kistestűm ő mióta nálam van lépcsőzik és nincsen semmi baja 10+-os.


Viszont több helyen olvastam,hogy nagytestűeknél nem ajánlják az ízületek miatt.Máshol azt,hogy kölyökként ne lépcsőzzön csak felnőtt korában. Szeretnék már világosan látni e téren.

2015. okt. 4. 14:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lesz baja, vagy nem lesz. Ennyi. Nem csak ízülettel lehet gond, ha az egyed hajlamos rá, hanem pl a gerinccel is. De akárhogy is nézzük- 50-50 %.
2015. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen kutyának nem jó a lépcsőzés, de inkább egy kistestű kutyának ártalmas. Rengeteg gerincbetegség okozója.
2015. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom elolvasni ezt a cikket. Nem elfogultan ír egyik, vagy másik álláspont mellett. Sőt, a végén található válaszában megírja, hogy saját kutyáját is igen sokáig járatta lépcsőn. Viszont, valós lehetőségként említi a károsodás veszélyét is.

[link]

2015. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem jó, bár nyilván egyedfüggő. Nekünk a berni pásztorunk is lábfájós volt, a tenyésztő kikötötte, hogy nem lépcsőzhet sokat felnőtt koráig, mert nem tesz jót az ízületeinek, csípőjének. (szűrt, 0%dp-s felmenők). És meg is nézte, hogy hova kerül, mennyire lehet a lépcsőzést elkerülni.

Aztán 2 labradorom is van, az egyik tenyésztőtől, a másik befogadott (inkább keverék, de eléggé hasonlítanak egymásra). Náluk mindkettőnél volt kölyökkorban lépcsőzéstől húzódás, bicegés, szalaggyulladás.

Náluk is vigyázni kellett.


És én kertes házban lakok, összesen 2 lépcső van,amin tudnak közlekedni, kb. olyan 20 lépcsőfok.

Nem panel. :( Szóval, vigyázni kell.

2015. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Német juhászom van, kertes házban. 6 lépcsőfok a teraszra, oda rendszeresen feljár. Állatorvossal konzultáltam erről még 2 hónapos korában, ő azt mondta, ez még nem sok, de emeletre nem szerencsés rendszeresen felvinni.
2015. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem,akkor inkább nem javasolt :/
2015. okt. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!