Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy kifáradt a...

Honnan tudom, hogy kifáradt a séta alatt?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kutyám, közepes testű. Elég nagy mozgásigénye van, de pl. játéknál tudom, hogy ha már nem igazán hozza vissza a labdát, meg csak félig fut utána, és lefekszik, akkor már fáradt.


Viszont sétánál direkt megnéztem, és 20perc után is kb. ugyanannyira elfárad, mintha 1 órát sétálnánk.


Nyilván van, hogy futunk is, meg váltogatjuk "a terepet", néha a betonon /járdán/, sokszor mezőn, erdő szélén stb.


Mindig húz(húzna, ha hagynám, de visszarántom láb mellé).

Mivel még "tanuló" megpróbál mindig felülkerekedni, hogy még is csak húzzon..de nem is ez a lényeg, és a kérdés, hanem hogy honnan látom, hogy már fordulhatunk vissza, mert már fáradt? Nem rongált eddig semmit még, és nincsenek problémái, de azt szeretném, ha jól esne neki a séta :) Nem akarom, hogy ideggörcsös legyen, a le nem vezetett energiái miatt, de azt se akarom, hogy túlhajtsam.


2015. okt. 4. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már esze ágában sincs húzni, sőt inkább mellett vagy mögötted kullog. Amikor már kevésbé érdeklődő a környezete iránt, nem szaglászik annyit. Amikor hazaértek iszik,kb. 2-5 percet motoszkál aztán kifekszik aludni.

Ha nagyon nagy az energia szintje, akkor 1 óra séta tuti nem lesz elég. Nekünk még nincs 1 éves de már 7-8 km-es váltott terepes bakonyi túrát gond nélkül lenyom +1 óra gyalog vasútig, meg vissza hazáig. Hétvégén van, hogy 4-5 órát sétálunk vele. Szóval ha egy óra sétában gondolkodsz akkor legalább 20-30 perc más kutyás játék legyen a sétán kívül vagy kezdjetek el futni.

2015. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

4 éves Havanese kutyánk van. Ő szó szerint kb 50-60 perc intenzív labdázásban 95 %ban kipurcan..Amikor fáradt akkor már nem érdekli a labda,ilyenkor szoktunk futni és ő is fut velünk ezzel is fárasztjuk. Amikor már nem fut velünk,labda sem érdekli csak liheg és elnyúlik a füvön akkor tudjuk ő kész van. Ha pórázra rakjuk akkor úgy kell vonszolni,amúgy szokott húzni,de ilyenkor mi vontatjuk őt :D Mi szántóföldre szoktuk ki vinni a kutyákat,másik idős,ő elbóklászik magának.Aztán kocsihoz vissza sétálunk kapnak vizet.Autóban már alszanak. Itthon is ivászat,utána elnyúlnak vhol. Aztán következő e.ü sétáig nem túl aktívak :D :D


Nálunk a fiatal akkor sem rongál ha nincs levezetve az energiája,inkább nyüszög,ugat,járkál, játékait hozza stb. Sajnos itt nem tudjuk elengedni mindenhonnan kitiltották a kutyákat a futtatók kicsik,tele üvegszilánkkal,szeméttel.Így hetente-kéthetente van így igazán lefárasztva, napi 3x 35-40 perces séta,flexivel viszem és szoktam vele futni illetve gesztenyét rugdosom neki.Itthon agyilag fárasztom,meg itthon is dobálom a játékokat,húzogatósat játszunk,szóval vmilyen szinten minden nap lefárasszuk,de az igazi ez a rohangálós lenne minden nap. De mivel nekem nincs jogsim sem autóm,anyum pedig sokáig dolgozik nincs lehetőségem kivinni a szántásra őket. Gyalog nagyon messze van,két kutyával,egyedül amúgy sem mennék arra,mert tanyák vannak,sok a kóbor nagytestű.

2015. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima sétától egy aktív kutya egyáltalán nem fog elfáradni, se húsz perctől, se egy órától, se kettőtől. Volt, hogy elmentem az akkor még közepesen aktív kutyámmal nyolc órát kirándulni, Normafa, János-hegy, kilátómászás, végig rohangászás, majd hazafelé lerogytunk egy padra, a kutyák meg nekiálltak önfeledten játszani. A gyaloglás önmagában nem túl fárasztó a kutyáknak, végülis ők farkas korukban mást se csináltak egész nap, csak gyalogoltak. Szóval azt felejtsd el, hogy majd pórázon sétálgatással kifárasztod a kutyát :D
2015. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pedig ha hazaérünk, akkor ő is azt csinálja, hogy iszik, és utána kifekszik. Ezért nem értem, hogy most akkor elfáradt vagy mivan:)

De majd megpróbálom ezt a több órás sétát, mondjuk délutánonként, mert úgyis 3tól már otthon vagyok:D

Meg gondolom egy erdős rész sokkal intenzívebb élményt ad, mint egy betonos bekötőút:D Ott inkább a biciklisek/futók vonják el a figyelmét, de már megszokja őket. Köszönöm a válaszokat, megpróbálom valahogy kitapasztalni. Egyébként olyan lehet a kutyám energiaszintje, mint amit akumi írt, hogy mi is voltunk egy napra kirándulni, és este képes volt a játékjával rohangálni. :)))

2015. okt. 5. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a nem mindegy, hogy meddig tart a fáradtság. Mert ha egy-két óra múlva a kutya megint pörög, akkor azt ugye nehéz kifárasztásnak nevezni :)
2015. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!