Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy az egyik...

Az normális, hogy az egyik ismerősöm odaadja a penészes kenyeret a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Nem a nagyondurván penészesre kell gondolni, csak amin már megjelentek itt-ott a foltok.

Múltkor a kenyértartóban lévő kenyerem meg volt már kicsit penészedve és mondta hogy adjam oda neki, ő elviszi a kutyáinak mert az nekik igazi csemege.

Két puliszerű kutyája van, hát nem tudom szerintem nem annyira csemege nekik


2015. okt. 5. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ízre az még szerintem annyira nem rossz, csak a penész árt a májuknak, úgyhogy annyira nem egészséges...
2015. okt. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy tudom, hogy a kutya szervezete nagyon érzékeny a penészre, és könnyen mérgezést kaphat tőle. De elvileg ugyanez igaz a vöröshagymára is, és van olyan ismerősöm, aki az 5 kg-os kutyájával hetente megetet egy egész hagymát, féreghajtás helyett, a kutya pedig még mindig él.

Szoktam adni a kutyámnak száraz kenyeret, mert nagyon jó rágcsa, de penészes dolgokat nem.

2015. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
A penész az tulajdonképpen penicillin, ami egy antibiotikum, és így még jó hatással is van a kutyára (kivéve, ha penicillin allergiás, de gondolom, hogy nem az, mert akkor már elpusztult volna).
2015. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
A penész tulajdonképpen egysejtű gomba, ami sok káros hatása mellett termel antibiotikumot. De ha penicillin lenne, akkor se tenne automatikusan jót a kutyának, hiszen kiirtaná a bélcsatornájában tenyésző hasznos bacikat.
2015. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

"A penész az tulajdonképpen penicillin, ami egy antibiotikum"


Ööö... nem. A penész az penész, bizonyos gombafajták gyűjtőneve. A kenyéren általában kenyérpenész lakik.

A penicillin egy bizonyos fajta penészgomba (Penicillum notatum) anyagcseremellékterméke. Ettől függetlenül sok-sok penészfaj van, ami mérgező, vagy mérgező vegyületeket termel.


A kérdésre visszatérve: bevallom, én is neki szoktam adni a kutyáimnak az enyhén penészes kenyeret, tehát ha pl. gombostűfejnyi pötty jelenik meg rajta, akkor megpirítom vagy napon kiszárítom és úgy adom nekik. De vastagon penészes ételt természetesen nem adok nekik. És nem napi szinten, de mondjuk havonta egyszer szerintem belefér, ha nem is dicséretes.

2015. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem durván penészes, szerintem nem gáz. Ha belefőzi valami kutyakajába, akkor még annyira sem. Azt soha nem tudhatjuk, hogy miért csemege nekik. A mi kutyánk odavan a rohadt krumpliért. Ha valami romlott főtt krumplit kirakunk a komposztálóra, akkor kiturkálja kb. az utolsó szemig. Furcsa ízlésük van, na.
2015. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Romlott krumpli:) Na erről eszembe jutott egy pár éve, hogy az állatorvos előadást tartott nekem arról, hogy pl. egy kutya ha megeszik egy rohadt krumplit simán bélgyulladást kap, ellenben a 3 napos vizihullán csemegézve semmi baja nem lesz.


Azért az utóbbit remélem nem "szokás adni":)

2015. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!