Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja van a kuytámnak?

Mi baja van a kuytámnak?

Figyelt kérdés
Délután óta sántít, hogy pontosan melyik lábára, azt az állatorvos sem tudta beazonosítani. Már kettőt is kihívtam, egyik sem tudta megmondani mi lehet a baja. Tapogatták, vizsgáltgatták, de a kutya nem reagált különösebben semmire, csak csodálkozó tekintettel nézelődött. Udvaron tartott, de délután és este mindig beengedem, mert már nagyon öreg, 14-15 éves. Mikor beengedtem, még nem vettem rajta észre semmit, majd amikor bejött a szobámba észrevettem, hogy sántít, de már én sem tudtam beazonosítani melyik lábára, mert nagyon furcsán mozog. Kora miatt hátsó végtagjai már eleve nehezen mozognak, a csípője pedig mint ha már kezdene bénulni, de fájdalmai még sosem voltak. Bár tavaly télen volt egy nagyon komoly bélrendszeri fertőzése, amit az orvos szerint is kész csoda, hogy túlélt, de a fájdalmait akkor sem mutatta ki, tehát nemtudom mitévő legyek. Orra hideg-nedves, és eszik is. Szerintetek?

2015. okt. 5. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontos diagnózist röntgen, esetleg laboreredmények után tudnának mondani. Lehet, hogy nem a lába fáj, hanem a csípője. Vidd el egy jól felszerelt rendelőbe, ahol rtg. is van. Kijárós doki ezzel nem nagyon tud mit kezdeni.
2015. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen idős kutyánál már az ízületek elkopnak. Az pedig fájdalommal jár. A gerincük is meszesedhet. Adtak valamit az orvosok,

Ilyenkor már a fájdalom és gyulladáscsökkentő gyógyszerek tudnak némi enyhülést adni.

2015. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kutyám hasonlóan sántított, én sem tudtam, melyik lábára. Mivel régóta fájdalmasan mozog, az ízületei szegénynek nagyon fájnak, mindent arra fogok. El is vittem állatorvoshoz, ahol Carprodylt ajánlottak az ízületei miatt szedni 7 napig. Másnap mégis elszaladtam vele ortopédus állatorvoshoz, mert reggel már én is úgy láttam, hogy lebénulnak a hátsó lábai, mert alig vonszolta a hátsóját és bedőlt féloldalasan az egyik hátsó lába. Ekkor kapcsoltam, hogy ez most nem csak az ízület, ez akár tacskóbénulás is lehet. Mivel hasonló alkat a kutyám, tacsi is van benne, rövid lábak, hosszú test, azonnal rohantam vele, mert ha tényleg tacskóbénulás, akkor kb. 8 óra van rá hogy megműtsék. kiderült, hogy jól gondoltam, bár nem tacskóbénulás, attól még valóban porckorong probléma. Az ország egyik legjobb állat-ortopédusa nézte meg (Primavet-Bánfi doktor úr) és tapintással megmondta, hol a porckorongprobléma és azt is, hogy ebből nem lehet bénulás, mert ennyi idő alatt már lebénult volna (akkor már 4-5 napja sántikált), ez porckorongbetüremkedés a nyakánál, és emiatt van probléma mind a 4 lábánál és nagy fájdalmai. Attól függetlenül, hogy nem az ízület okozta a nagy fájdalmakat neki, ő is Carprodylt javasolt, majd ha az segít, akkor Trocoxilt.
2015. okt. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!