Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal szeretnék kutyát....

Tavasszal szeretnék kutyát. Jack russell terrierre gondoltam. Mik az igényei egy ilyen kutyának? Tapasztalatokat, véleményeket kérnék!

Figyelt kérdés
3 gyerek mellett lenne, kint meleg fűtött házban. Mekkora a mozgásigénye? Mennyi és milyen minőségű tápot ajánlatok? Tapasztalatokat is kérnék!! A válaszokat előre is köszönöm! :)
2015. okt. 5. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3 óra bandázós,labdázós sétát tudnátok neki biztosítani?

Plussz otthon játék,szellemi lefárasztás?


Sportolni szeretnétek vele?


Őszintén szólva nem ezt a választ vártad,de ezek nem családi kutyák.


Önfejű,hiperaktív terrierek.


Sport kutyának kiváló, frizbi,agility,flyball.Sőt azt kell,hogy mondjak kell ennek a kutyának.Aki futni jár a kutyával,sokat kirándulni.


Ha nincs lefárasztva napi szinten alaphangon 2,5-3 óra, ismerek egy JRT-ot tudom!! Akkor ás,rombol,szökik!!


Hogy választottátok ki ezt a fajtát?


Cukik külsőre,meg van pár családi film velük.De ennyi.

Ők sport kutyák akár csak a border collie, nem fog a kertben elleni napi 1 óra labdázgatással.


Nem való kintre,fűtött házban sem. Gazdi mellé való házba,nagyon ember központú fajta.



Olvasgass még a fajtáról,beszélj tenyésztőkkel,látogass el tenyésztőkhöz,gazdikkal beszélj.


Hidd el,hogy a táp milyensége most fontos,hanem,hogy egy önfejű,aktív kutyát akartok és szerintem fogalmad sincs mivel jár!!

Ha igen bocsi,de nem írtad mennyit lenne sétáltatva,mozgatva esetleg sportolnátok vele vmit.

2015. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

*nem fontos



Nem bántásból,csak mielőtt a fejetekre nő szólok,itt is volt egy család akik vettek egy jacket. A kutya folyton folyvást szökött,napi 3x volt lent. Panelban rombolt. Végül elajándékozták.


Ha vki nem tájékozódik és csak azért veszi mert cuki,meg xynak olyan van az régen rossz.

2015. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval. A JR nem olyan kutya, aki úgy elvan a családdal. Több órányi aktív figyelmet és feladatot/elfoglaltságot igényel ahhoz, hogy a nap többi részére viszonylag normálisan viselkedjen.


Sajnos nem találom, de volt egy lány, aki netes naplót vezetett a kutyájáról. Dokumentált mindent ami történt velük, és ameddig leesett neki is, hogy mit kell tennie a kedvencével, hogy ne amortizálja le a lakást, a kertet, a kocsit.

Ugyanis szó szerint azt tette. Több fotel, szőnyeg, autó ülés ... bánta a kutya unatkozását. Ahhoz, hogy ezek megszűnjenek heti több alkalommal viszi agilitizni a napi hosszú séták mellett.


Tehát olyan családba, ahol ezt nem tudják vállalni a sok egyéb teendő miatt, inkább más fajtát kellene választani. És úgy egyébként a terrierek majdnem mind elég izgága kutyusok.

2015. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Naponta kb. 2-2,5 órát tudnánk vele foglalkozni. Sportos család vagyunk gyakran járunk kirándulni és futni ( oda is lehetne vinni) . Volt már kutyánk csak ő sajnis már nincs köztünk :( szóval már van egy kis tapasztalatunk . Esetleg más fajtát tudnátok ajánlani?
2015. okt. 5. 22:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én "örököltem" egyet, másfél éves korában, hát volt pár hónapunk, ami alatt a sírba kergettük egymást... rengeteg mozgás kell nekik, 4 órás erdei kirándulás (nem piknik!) után hazaérve én ledöglök a kanapéra, ő meg jön a játékával, hogy foglalkozzak vele, elképesztő. Aztán lassan rávezetett arra, hogy mennyi az a minimális mozgás és tanulás, ami után már nyugton van, nem szedi darabokra a környezetét. És igen, nem elég lemozgatni, mert okos is, imád tanulni, nem elég neki, hogy kitesszük a kertbe és majd elnézelődik. Három gyerek mellé csak akkor ajánlanám, ha minimum kamaszok már és akkor az öttagú család felváltva tud vele foglalkozni, vele nem lehet megcsinálni, hogy ma nem visszük ki, mert úgyis kertben van. És nem tudom, hogy fajtajelleg-e, de az enyém rettentően szeretetéhes, nem bírná, hogy ki legyen zárva "a falkából" a kertbe. Ő akkor boldog, ha szó szerint a sarkamban lehet minél többet.
2015. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nektek inkább valami nyugisabb retrivert tudnék elképzelni mint pl.: a golden vagy a labrador retriver. De akár menhelyen is szétnézhettek, biztosan tudnak nektek ajánlani jó pár kutyát :)
2015. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok

Ha fajtát kell mondani akkor spániel,pumi,puli ők is élveznék a kirándulást,viszont nem pörögnek mint a JRT. Napi 2 óra séta nekik tökéletes lenne,meg néha kirándulás a családdal.Otthon kis játék.


De ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához,akkor akár a menhelyen is szét nézhettek,rengeteg a kölyök,akár egy 1-2 év körülit is örökbe fogadhattok akinek már van egy személyisége,tudják mennyi az energia igénye,milyen a kapcsolata a gyerekekkel.


De mindenképpen fajtatiszta kell akkor spani,puli,pumi,szálkászőrű tacsi,cavalier kings charles spani.


Ezek közül a pumi,puli lehet kint tartani a többit nem igazán.

2015. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És begale? A fent említettek alapján.
2015. okt. 6. 14:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Kolléganőmnek beagle-ja van. Ő nem olyan izgága, sőt inkább hízásra hajlamos a drága, mert baromira imádja a hasát. :-)

Viszont imád tankcsapdákat ásni a kertben és az őt zavaró hangokra hosszas vonyítással reagál.

Valszeg nem egyedüli eset a viselkedése, de ha ez belefér nálatok, akkor jobb választás, mint a JRT.

2015. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És esetleg akkor a begleről néhány infót tudnátok mondani?
2015. okt. 6. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!