Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassuk az agresszí...

Hogyan sétáltassuk az agresszív kutyát?

Figyelt kérdés

Egy öt hónapos bichon havanese kutyánk van, és azt látom hogy az elmúlt egy hónapban egyre agresszívabb az emberekkel szemben (kutyákra nem támad rá). Egy hónapja még le lehetett vinni az utcára póráz nélkül, akkor még csak bizonyos embereket ugatott meg, de hívásra visszajött.

Ma már pórázzal is nehéz sétáltatni, minden járókelőre ráront a kutya.

Mit csináljunk vele?



2015. okt. 6. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nevelni kellene. Közterületen meg kötelező a póráz.
2015. okt. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Veletlenul nem keverek? Ugy ertem peldaul havanese az anyja es maltese az apja? Nehez megkulonboztetni ha csak a kolyok lathato, kellene latni az anyat apat is.

Az agresszivitas johet a maltese apatol.

2015. okt. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a probléma nem abból fakad, hogy a kutya milyen fajta és esetleg keverék-e. A kutya úgy látja, hogy mindenki, aki szembe jön, az rátok veszélyt jelent, és neki ezt a problémát meg kell oldania.

A normális eset az lenne, hogy a kutya tudja, hogy Te képes vagy a problémát megoldani, ezért nyugodt.


Jelen esetben sajnos Te gyenge vagy a kutyád szemében, azt gondolja rólad, hogy nem vagy képes ezeket a problémákat megoldani. Kitámad, amire a feszülő óráz még rá is segít, mert érzi, hogy együtt vagytok, és "ketten milyen erősek vagyunk"


A megoldás a viszony rendezésében van. Ha tisztázod a kutyával, hogy nem ő a főnök, akkor a sétáltatás probléma is meg fog oldódni. (gyanítom egyébként, hogy nem csak a sétával van probléma, de a viszonyrendezéssel a legtöbb gond megoldódik)

2015. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaovi, kutyasuli, szocializáció, nevelés (szakember segítségével).
2015. okt. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Neveljétek meg, közöljétek vele egyértelműen, hogy ez a viselkedés tilos. Ez általában nem szóval szokott sikerülni, mert a szidalmazást simán bevállalja a kutya, hanem vagy póráz segítségével, vagy fizikai kontakttal (pl. megbököd a horpaszánál a kutyát, vagy picit beletépsz ott a bőrbe, de úgy, hogy tényleg kizökkenjen - fájnia nem feltétlenül kell, de vegye észre). Akkor jó, ha legalábbis hátranéz a kutya, abbahagyja, amit csinált, meg felfogja, hogy szóltál hozzá meg akarsz tőle valamit - ha nem ez történik, akkor kevés volt még a jelzés intenzitása. Ha újrakezdi, megint, és megint, és megint, mindig kicsit erősebben, következetesen, amíg meg nem érti, hogy ha fejre áll, akkor sem fogod elfogadni ezt a viselkedést. Az a lényeg, hogy ne add fel, végül neked legyen igazad, akkor is, ha teszemazt fájdalmat kell ehhez okozni a kutyának, mert ez az ő érdeke. Két perc múlva úgyis elfelejti, hogy fájt neki valami, arra vizont emlékezni fog, hogy a tiltásra oda kell figyelni, és így lesz szépen lassan egy élhető normális kutya. A lényeg, hogy olyan ingert kapjon, amit nem akar bevállalni egy kis ugatásért, ne érje meg neki elkezdeni a hülyeséget.

Ha egyedül nem megy a kivitelezés, irány a kutyasuli.

Plusz gondoljátok át, hogy hogyan alakul otthon a falkasorrend, mennyire van kinyalva a kutya feneke (pl. hagyjátok felugrálni, kunyerálni, csak azt kapja vacsira, amit kedve van megenni, ő rohan ki sétára induláskor az ajtón, folyton engedelmesen megálltok, ha szaglászni van kedve, meg mentek, amerre ő akar, egyáltalán elvárjátok-e, hogy rátok nézzen meg reagáljon, ha szóltok hozzá, utcán is, satöbbi), mert ha ez nincs rendbetéve, akkor igazából elég jogtalan dolog elvárni tőle, hogy hallgasson rátok, hiszen a nap 23 óra 50 percében mást kommunikáltok felé. Szóval tényleg egy jobb kutyasuli lenne szerintem a megoldás, ahol foglalkoznak viselkedési problémákkal meg rangsorrendezéssel.

2015. okt. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötödik válaszolónak, én is hasonlóra gondoltam, csak nem akartam kísérletezni amíg valaki meg nem erősít benne, nehogy rosszul csináljak valamit.
2015. okt. 8. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!