Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon tüzel már a kutyám? Mit...

Vajon tüzel már a kutyám? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A kutya 7 hónapos. Pár napja, mikor sétálni mentünk, egy csomó kan elkezdett érdeklődni iránta, pedig nem szoktak.

Elég hülyén viselkedik, nagyon beköszöntött nála a kamaszkor, szemtelenkedik, nem akar szót fogadni, egyik nap bújós és olyan, mintha szerelmes lenne belénk, a másik nap reggeltől estig duzzog.

A pérája már jó ideje (2hete kb) duzzadtabb mint volt, de nem vérzik még, nem látok semmilyen váladékot.

Most nem merem kivinni sétálni, lakáskutya alapból, de amíg nem múlik ez el, csak a kertben játszom vele, meg fárasztom, jó így? attól is félek, hogy más kutyák nekiesnek és nehogy legyenek kiskutyák, meg nagyon hülyén viselkedik mostanában, azt sem szeretném, hogy baja essen, vagy megpattanjon, ha megijed valamitől.


Mi a tanácsos ilyenkor? Vagy inkább vigyem el az állatorvoshoz és nézze meg ő? Sosem volt még szuka kutyám, csak kan és tök kínai ez nekem még :D Persze, ha túl leszünk ezen a macerán, akkor ivartalanítás.


2015. okt. 7. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A nem kívánt kiskutyák elkerülése érdekében a legbiztosabb módszer az ivartalanítás ugye.

Szerintem ne engedd oda más blökikhez, szólj a másik gazdájának hogy ő se engedje oda.

2015. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden kutyánál máshogy jön elő a tüzelés, de egy állatorvos meg tudja állapítani biztosra. Talán csak kamaszodik a kisasszony, bár a tünetek alapján lehet tüzelés is.

Vigyázz rá, hermetikusan szeparáld el a kanoktól, és legyél vele továbbra is következetes, ilyenkor hisztisek tudnak lenni. Dolgoztasd sokat a kis agyát is neki.

2015. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az allatorvos azt javasolta, hogy az első tüzelés után ivartalanitsuk,ezért várom meg.

Persze sokat tanulok vele most, mert hogy nem viszem ki, így a legkönnyebb elfarasztani, már az alap dolgokon túl egy csomó értelmetlen trükköt tud.

Sajnos az nem hatékony, hogy megkerem a másik gazdát, mert ahova járunk a legtöbb kutyát póráz nélkül engedik ki, és az ominózus setanal az történt hogy az egyik gazda kedélyesen csevegett, miközben a kutyáját 100 x szedtem le az enyemrol, hogy el tudjunk menni tovább, aztán mikor meltoztatott odafigyelni a kutyajara beszolt, hogy ne én szedjem le róla.

Az a kutyának se jó, ha csak az aszfalton sétálunk, nem is pisil vagy kakil csak fűre, a parkban meg sok a kutya, ezért marad a kert.

2015. okt. 7. 11:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez egy ilyen időszak, ki kell böjtölni.

A kutyafuttatói etikett totális semmibevétele pedig nem csak a kutyák ivartalanítását sürgetné, véleményem szerint...

Jó olvasni, hogy vannak normális gazdák is, nem csak a "két napja próbál szülni a kutyám, vajon valami gond lehet?" jellegű kérdések.

2015. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem lehet tanítani, az ivartalanítás sem megoldás mindenre, rengeteg bolond kutyás van. Nemrég volt egy nő, aki odajött beszélgetni és panaszkodott, hogy Flafika már egy hete véreset kakil és nem tudja mi lehet, nem múlik el. Mondtuk, hogy talán orvoshoz kéne vinni és nem kihozni a többi kutya közé, de ilyenek meg se fordulnak a fejében... Az orvosra is azt mondta, hogy nincs neki arra pénze, el szoktak múlni a bajai. Nekem természetes, hogy ha kettőt krákog a kutya, akkor megnézetem az orvossal és megkérdezem, hogy kivihetem-e. Talán ez is túlzás, amit én csinálok, de kevésbé veszélyes a többi kutyára nézve.
2015. okt. 7. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!