Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharaptak a kutyankat. Mar...

Megharaptak a kutyankat. Mar bennem sem bizik?

Figyelt kérdés
Hetfo hajnalban ket idegen kutya betort az udvarunkba es verekedesbe keveredett Maszat nevre hallgato labradorunkkal. Nyoma a mi verzo ebunk, es a hosszan huzott lancnyomok az udvarban. A kornyekbeliek mondtak, hogy ket boxer olalkodott a kornyeken mostansag, egy "elszabadult" es egy lanc nelkuli. De mivel gazdajuknak bizonyitani a tettet ketes, nem jartunk el az ugyben. Mindenesetre ami aggaszt, az Maszat lelki allapota. A sebei begyogyulnak, orvoshoz nem vittuk el, mert morgott, ha probaltam megvizsgalni seruleseit. Etvagya van, mar rendesen setal, de velem megis mas. Ha megprobalom megsimogatni kozelebbrol hallkan morog, farkat nem csovalja. En soha eleteben nem bantottam, huseges tarsai voltunk egymasnak immar 7 eve. Viszont volt mar ra peldank, hogy egy korabbi kutyank egy verekedes utan minket sem fogadott el gazdajanak. Errol lenne szo, vagy csak meg fajlalja a sebeit? Voltatok hasonlo helyzetben? Nagyon szeretem Maszatot, es szeretnem, ha minden olyan lenne, mint regen! :(

2015. okt. 7. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Morgott rád a saját kutyád, és ráhagytad?

Te félsz tőle, hogy megharap? Így nem kellene kutyát tartanod.

Ő a főnök, nem te, így rajta múlik, lesz-e még olyan viszonyotok, mint régen.

2015. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Te vagy a főnök akkor nyúlsz hozzá amikor akarsz.

Őszintén félsz a saját kutyádtól?

Mert ha igen az baj,azért morog,gyenge vagy számára.

Amúgy elvihetnétek orvoshoz,lehet van olyan sebe ami mélyebb,de mivel nem tudjátok megnézni,sőt akkor le se fertőtlenítettétek??? Még a karcolásokat is le kell fertőtleníteni,mert elfertőződhet!!

2015. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mogyoroka ***** válasza:
20%
Szia!igen a kutya lelkileg is serult nem csak testileg...most ujra el kell nyerned a bizalmat hogy benned bizhat nekunk is volt hasonlo eset a mi kis kutyankkal egy idobe telt mire lelkileg is meg gyogyult de most megint minden olyan mint regen.most nem rad haragszik csak serult a kis lelke es nem tudja kiben bizzon...tanyacsom az lenne hogy tolts vele sok idot kenyeztesd sokat es csinalj vele sok jo programot legyetek minnel tobbet egyutt (: nem sokara megint jo lessz minden! amugy jo lett volna el vinni allatorvoshoz hogy nincs e valami komyolyabb baja meg nem fertozodtek e el a sebei...sok sikert ! (:
2015. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám épp az előbb bicegett ide elém, hogy szedjem ki a rózsatüskét a tappancsából :)

(nem fértem hozzá rendesen, ezért le is feküdt a hátára hogy ki tudjam szedni)


Nincs rendezve hogy ki a főnök. A vezérnek joga van oda nyúlni és azt csinálni a kutyával, amit akar (persze annak érdekében hogy a kutyának segítsen, és ha megvan a bizalom akkor a kutya ezt tudja)

2015. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mogyoroka ***** válasza:
36%
1. És 2. Valaszolo mi van veletek??????????? O nem leoltast kert hanem tanacsot!ilyenkor el kell neki magyarazni neki hogy mi a jo mit hogy kell csinalno stb!!!!
2015. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha kinti kutya nem kell fertőtleníteni. Elég erős a kutya szervezete. Nem kell minden karcolástól óvni.

Azért morog rád a kutyád mert nem bízik benned vagy fáj neki.

2015. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Vissza kell nyerned az önbizalmát.
2015. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! :) Igazatok van a "ki a fonok" hozzaszolasokkal kapcsolatban, de igazsag szerint ezt a szerepet legfokepp nem en toltom be, hanem anya vagy apa. En 17/L vagyok. :) Csak azert nem akartam eroltetni a simogatast, mert feltem, hogy ezzel felesleges fajdalmat okoznek neki. Allatorvossal egy 2 napot meg varunk, nem noszogatjuk, nem szeret utazni es az ut hosszu. Nem hiszem, hogy elfertozodnek a sebei, videki kutyus, nem fajtiszta, kemeny fabol faragtak. Megfogadom 3.valaszolo tanacsat, igyekszem folyamatosan ujra felebreszeni a bizalmat. :)
2015. okt. 7. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem számít hogy ki a fő-főnök, a kutya mindig legalul van a rangsorban! :)
2015. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha egy kutya teljes mértékben bízik a gazdáiban, akkor egy ilyen eset után is a gazdánál keres oldódást, menedéket. Nem emberekkel volt afférja, hanem a saját fajtatársaival. Ebben az esetben miért ne bízna meg a gazdáiban? Akár kinti, akár benti egy kutya, azt mindig engednie kell, hogy a gazdája megnézhesse, ha sebe van, kezelhesse, ha arra van szükség, stb.
2015. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!