Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenkára szoktatáshoz...

Kutyapelenkára szoktatáshoz segítség?!

Figyelt kérdés
9 hetes kutyusomat próbálom szobatisztaságra szoktatni. A 3. oltása után 1 héttel vihetem csak kis pisilni kakilni, mivel lakóparkban élek, illetve a munkahelyem is a belvárosban van, így nem szeretném, ha bármit elkapna. Néha sikerült a kutyapelusra pisilnie és kakilnia, de sajnos többségében más helyekre megy. Mindíg egyből feltisztítom takarítószerrel, de sajnos a lakásba odapisil, ahova szeretne, és nagyon ritkán a pelusra (ilyenkor nagyon megdícsérem). A munkahelyemen talált egy helyet, ahova legtöbbször jár, de sajnos ez a bejárati ajtónál van, így oda nem díszíthetek egy pelenkát. Már nagyon sok módszert elolvastam. Igazából a leghatásosabb érdekelne. Egy kis kan pomerániai törpe spitzről lenne szó.

2015. okt. 8. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Én mégiscsak azt tartanám legjobb ötletnek, ha odaraknád a pelust (vagy egy alomtálcát, az mégjobb lenne), ahova a legtöbbet pisil. Nem kell otthagynod örökre az ajtóban, csak ameddig megszokja, hogy arra kell végeznie a dolgát. Ha már mindig sikerül a jó helyre, akkor lassan elkezdheted arrébbmozdítani az almot, minden nap csak egy kicsivel arrébb, amíg el nem éred a kívánt helyet.

És persze továbbra is nagyon medícsérni ha jó helyre végzi a dolgát, amikor meg nem és rajtakapod, egyből odavinni az alomhoz, pleushoz. Az is jól jöhet, ha hagysz egy kis "szagmintát" a pelusán, minden mást pedig alaposan feltakarítasz.


Az én kutyám, mikor kicsi volt kiszemelte magának a fürdőszoba ajtó előtti területet. Így odaraktuk az alomtálcáját, majd a következő hétben az egész házat bevándorolta a wc, mire elérte a megfelelő helyet. Neki nem tűn fel, hiszen minden nap csak egy kicsit mozdult el.

Azóta akárhova tesszük a tálcát belemegy.

2015. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez így nem lesz jó.Ki kellene már most szoktatni.Vagy szobakennel.Mert a pelenkával nem azt tanulja meg,hogy csak egy helyre piszkít,hanem azt,hogy bent lehet.Nagyon nehéz lesz kiszoktatni.
2015. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj ezzel, hogy ha szobatisztaságra szeretnéd szoktatni, akkor ez a legrosszabb, amit tehetsz. A pelenkával ugyanis pont az ellenkezőjére próbálod nevelni, azaz, hogy lehet a lakásban (irodában) bent pisilni-kakilni. Ha nem akarsz hosszan kínlódni a szobatisztaságra neveléssel, akkor a pelenkát felejtsd el. Ha kint sikerül vécéznie, akkor nagy dicséret. Bent gyors takarítás.

Kivinni már most is kiviheted, csak ne érintkezzen más kutyákkal még. 2 óránként kb. javasolt kivinni, ébredések és evések után. Így fogsz leggyorsabban célt érni. Azért jár a bejárati ajtóhoz, mert tudja, hogy ott kellene kimenni.


De hogy konkrét kérdésedre is válaszoljak, a kutyának az az ösztöne, hogy menjen ki, ezért nem tudom, hogyan lehet pelenkára szoktatni. Bár szerintem felesleges, sőt káros is.

2015. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy fentebb írták, a pelenkára szoktatás és a szobatisztaság két külön dolog. A szobatisztaságra nevelésnél azt erősítjük meg a kutyánál, hogy csak az a jó, ha kint végzi a dolgát. A pelussal meg azt, hogy BENT is elvégezheti. Ha nem korlátozod le a mozgásterét, akkor ráadásul bárhol a lakásban, mint ahogy most meg is teszi. Ha úgy is ragaszkodsz a pelenkára szoktatáshoz, hogy tisztában vagy vele, csak megnehezíted a későbbi dolgodat a valódi szobatisztasághoz (mert egy pelenkára vagy alomra pisilő kutya nem szobatiszta, akkor se ha nem nagyobb egy macskánál, és kényelmesebb odaszoktatni, mint sétálni vinni), akkor vegyél szobakennelt, és tartsd a közeledben a kutyát, hogy lásd mikor készülődik pisiléshez. Ekkor kiveszed, és odaviszed a pelenkához, hogy ott végezze el. Vagy ha még veszed észre mikor kell neki, akkor akár óránként odaviszed a pelenkára, és ottmaradsz vele, amíg történik valami.

A legjobb mégis az lenne a jövőt illetően, ha találnál 1-2 m2-nyi füves területet, nem kell nagyobb, és oda kivinnéd. Ne találkozzon ismeretlen kutyákkal és azok ürülékével, de azért a szabad levegőtől nem kell óvni, ha azt akarod hogy testileg-lelkileg egészséges kutyád legyen.

2015. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%

Én nem igazán értek egyet azokkal, akik szerint csak kinnt végezheti el a dolgát a kutya.

Sokat sétáltatom a kutyámat, általában a munkába is magammal viszem, ahol lehetőségem van kinti területen játszani vele.

De szerintem sokkal jobb neki, hogy bennt van a lakásban egy alomtálca, ahová bármikor mehet, ha pisilnie kell, nem kell vissszatartania. Mert mi van, ha néha egész nap nem vagyok itthon, miért tartaná vissza szegény a reggeli sétától egészen estig?

Vagy amikor egész nap úton vagyunk, este hazaérünk, már nem megyünk stétálni, de biztosan értékelni, hogy este, éjszaka akármikor wc-zhet, amikor kell neki.


Van olyan intelliges a kutya, hogy megtanulja mit szabad és mit nem.

Tudja, hogy itthon csak az alomtálcába szabad, kinnt bárhol lehet, a munkában az irodában sehova nem szabad. Soha nem vétett még hibát.

2015. okt. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kutyapelenka sokkal inkább való egy inkontinenciával küzdő kutyának, mint egy kölyöknek! Most is leviheted, de olyan területre próbáld vinni, ahol nem találkozik kutyákkal. A módszert előttem leírták, azzal szobatiszta lesz!
2015. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet hogy megnehezítem a dolgomat, de nem fogom letenni a fűbe addig, amíg nem kapja meg a 3. oltását, mert 100% nem lehetek biztos, hogy nem járt ott másik kutya és nem szeretném veszélyeztetni a kiskutyát. Én is nagyon szeretném ha már kinnt sétálhatnánk, de mivel mindkét állatorvosunk is felhívta a figyelmem, hogy még véletlenül se, csak ha 100%-ra tudom, hogy más kutyus ott nem volt. Megpróbáljuk akkor, ezt a kicsit arrébb mozgatós módszert. :)
2015. okt. 9. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!