Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutyátol túl...

Lakásban tartott kutyátol túl sok a piszok, hogyan tudom ezt csökkenteni?

Figyelt kérdés
És itt homok,föld szerü piszokra gondolok amit a kutya kosara körül van illetve ott ahol aludni szokott a szobában. képtelen vagyok megmagyarázni hogyan és hol hordja be a piszkot hol rakodik le benne? probaltam a mancsai közül meg körme alol kiszedni de ennek a fajta piszoknak semmi nyoma nemvolt,nemértem hol rakodik le benne ami alvás közben kipotyog belőle. próbáltam kiporolni szörét farkát de onnan se jön ki semmi, border collirol van szó. aki tudja milyen szőre van az tudja hogy nem marad meg a szőrén a piszok annyira vékonyszálú. valakinek valami ötlet tipp?

2015. okt. 8. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Sokat nem tusz tenni, csak hogy alaposan letisztítod minden séta után.

Mikor mi feljövünk a kutyámmal, (hosszú szőrű) a kádban lezuhanyzom a lábait, kitisztítom a a mancsát, majd átdörzsölöm egy száraz törölközővel mindenhol és alaposan kifésülöm. Nálunk így nincs homok.

2015. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 bollocks ***** válasza:
0%
Talaríts gyakrabban!
2015. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk leginkább nyáron van kosz a kutyáktól.

Bichonok és rövid a szőrük nyáron ,még is sok koszt felhordanak.


hát igen,sűrűbb takarítás.


Hetente a teljes kutyát meleg vízzel megfürdetni,sima vízzel nem káros. Szépen megszárítani kifésülni.


Naponta egyszer mi nedves törcsivel át dörgöltük őket,persze ez nyáron volt,meleg volt. Nálunk így nem volt kosz,viszont heti 2x kell porszívózni. Én mondjuk 1-1,5 havonta a helyüket is takarítom,kosaruk van nekik is ezt én domestoszal át mosom, forró vízzel leöblítem,a takarójukat is kimosom.


Szóval vmin változtatnod kell,próbáld ki ezeket,nekünk beválltak,szerintem egy bordernél is befog :)

2015. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen fekete lé jön le a kutyáról ha lezuhanyozom. Ő is hordja be a koszt. Ez én ágyamat is össze szokta koszolni, állandóan cserélgetem a lepedőket, paplanhuzatokat.
2015. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Séta után lábmosás és fésülködés. Két-, háromnaponta porszívózás, hetente felmosás. Havonta pedig fekhely tisztítás. Így nincs szinte egyáltalán kosz.
2015. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ami lejön róla, az homok, föld. A lábai, a hasa alja bőven felszedi sétakor a homokos vizet, ha esik, vagy kora reggel most már a harmattól is. Vagy leöblíted tiszta langyos vízzel, vagy megvárod, míg megszárad és kikeféled kefével.
2015. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ezaz ha mossuk vagy törülgetjük semmi kosz nemjön le róla :( hétfőn délután kiporszivózok délre már csupa kosz a kosara körül amit széthord máshová is a szobában. a napi vagy kétnapontai takaritás meg őrület.már két éve megvan a kutya de ennyi kosz nemvolt tőle még sosem még télen sem amikor homokozzák az utat. ezt találtam furcsának
2015. okt. 9. 03:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Őőő esetleg nem nyúlkál a virágok földjéhez a drága? :D


Így tényleg fura,hogy kosz van ott.

2015. okt. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát így fura, hogy ennyi kosszal jár. Mindenesetre ha feljöttök sétából, vizes törölközővel dörgöljétek át, lábát is alaposan, kiszedni az ujjai közül is. Megnézni hogy az ujjai közt lévő szőrben nem-e bújik meg egy nagy adag sár/homok stb. Körmét (bár ezt nem fogja csípni) körömkefével lehet kicsit megdolgozni. De azért óvatosan.

Plusz gyakori takarítás. Én is 2 naponta takarítok, nekem 2 van, az egyik rosszabb mint a másik:D De annyira hullik a szőrük. Azt hinné az ember, hogy a kutya testén csak félig van szőr normálisan (amstaff, és a hasa alján, plusz lábakon alig van szőr, sajnos hiába kap vitamint és jó tápot, valamiért ott sokkal kevesebb a szőre, mint más fajtatársainak (bár ő mentett, elég erősen szaporítós..). A másik kutyámnak hosszú a szőre, és vékonyszálú, de RENGETEG van, mindenhol ott vannak. Az egyik világos színű, a másik fekete, hát teljes katasztrófa:D:D:D

2015. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!