Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászról itt olvastam...

Német juhászról itt olvastam hogy idős korára többsége epilepsziás lesz. Igaz? Össze lehet-e szoktatni egy kan boxerrel, kan ivarú N. J. -t sérülések nélkül? (hogyan? ) Család van, kert van, házőrző lenne, ezért kellene kan. Véleményeket köszönöm.

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős az nj?
2010. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az a véleményem hogy a kutya karakterétől és nevelésétől függ hogy őrzi-e a házat és mennyire nem a nemétől. A kan kutya is kiszökhet tüzeléskor, szenvedhet miatt, vagy rákot kaphat, szóval semmivel sem egyszerűbb tartani.

Amúgy ha a német juhász jó helyről van akkor nem hinném hogy olyan nagy esélyjel lesz beteg.

Az összeszoktatás úgy a legegyszerűbb hogy még azelőtt megneveled az első kutyát mielőtt a második jön. Aztán pedig figyeled ki áll feljebb a rangsorban és aszerint foglalkozol velük.

2010. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A németjuhász még csak terv, de mindenképpen 8-10 hetes kölyök lesz, csak kérdeztem az epilepsziáról mert itt olvastam hogy idős korára azzá válhat.Az őrzés és keménység miatt kant szeretnék csak féltem a boxert, bár jelleméből adódóan be fog hódolni.-szerintem-

Más kutyákkal nem harcol, játszik mindennel mindenkivel-

Azt nem értem hogyan oldjam meg hogy addig foglalkozzak vele amíg meg nem érkezik a németjuhász?

Jelenleg semmi gond nincs vele, hallgat szóra, engedelmes.

Sokan írják hogy állandó harcok várhatóak 2 kan kutya esetén, ezt szeretném megelőzni, no és az ivartalanítást is szeretném elkerülni ha a Nj. szuka lenne.

Köszönöm a segítséget, tapasztalatokat előre is.

2010. márc. 15. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy az nj epilepsziás lesz idős korra. Akkor van esély rá, ha szaporítótól veszed. Ha jó kennelt választasz, ahol tényleg a fajta nemesítése a cél (tehát a beteg egyedeket kiszelektálják), akkor nem lesz epilepsziás a kutya.

Nagyon figyelj oda, hogy csak is dp szűrt szülőktől vegyé kölyköt!

Fontos, hogy mind a két kutya jól szocializált legyen. Azt írtad, a boxer behódoló típus, mindenkivel játszik. Ez fontos, jó kiindulási alap.

A "hogyan?" kérdésedre nem lehet válaszolni. Ha az nj 8-10 hetesen kerül hozzád, akkor kicsi korban úgyse lesz még semmi baj, hanem csak majd ivaréréskor, 8-10 hónapos kor környékén kezdődnek el majd a dominancia harcok.

Ha helyesen, megfelelően neveled őket, ha te vagy a falkavezér, az nagyon sokat számít abban, hogyan viszonyulnak majd egymáshoz.

Fontos, hogy mind a kettővel járjál sokat közösségbe, más emberek, más kutyák közé. A kiskorban elkezdett szocializáció kihat az ivarérett kori viselkedésre is.


Amúgy a szuka is nagyon jó házőrző.

Mi a problémád az ivartalanítással?

2010. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Ivartalanítás? a gondom a sajnálat a kutya iránt, illetve nem szeretném ha emiatt a fajta tulajdonságainak, felhasználhatóságának jellemzőkből vesztene.

A szomszédban kan kutya van (keverék nagyobb testű puli forma) így mindenképpen a szukát kellene ivartalanítanom, ha amellett döntök.

A döntés azonban még nem született meg, mert a dominanciája miatt a kan NJ. mellett állunk, de a boxert is féltjük.

Nagy dilemma, attól függetlenül hogy régóta kutyázunk, régebben kiállítás, tenyésztés szintjén is de csak egyes kutyánk volt.

NJ. is volt a családban még a boxerezés előtt, de ő is egyedül volt tartva, viszont jelenleg a házőrzés funkciót a boxi nem látja el, neki sem ártana egy társ aki "buzdítja-tanítja"

Ezért a dilemma, kan-kan vagy kan-szuka, de a fegyelmezettség és a határozottság is kritérium lenne, és mivel szuka NJ. nem volt sohasem, nem tudom milyen vérmérsékletű illetve mennyire simulékonyabb mind a családdal, mind az idegenekkel.

Természetesen kutyasuli lesz-neki mindenképp!

Köszönöm természetesen minden hozzáértő, és minden tapasztalattal rendelkező véleményét.

2010. márc. 17. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!