Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régóta vágytam egy skót...

Régóta vágytam egy skót juhászra, most megismertem egyet és nagyot csalódtam benne. Mindegyik ilyen?

Figyelt kérdés
Séta közben folyamatosan ugatott mindenre, az összes idegenhez odarohant simiért és a gazdájára nem is figyelt, más emberek jobban érdekelték. Amikor a gazdája visszahívta kb ötször szólt neki mire visszament, de amúgy nem is vele sétált hanem külön elvolt a kutya, többet volt idegen emberekkel mint a saját gazdájával.Megkérdeztem és törzskönyves, tenyésztőtől van. Én azt hittem, hogy gazdiszerető, ragaszkodó kutyák, akik lesik minden lépésünket. Nem tudom, hogy félreismertem a fajtát, vagy csak én fogtam ki rosszul.
2015. okt. 10. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya ilyen, ha a gazdája nem neveli. A kutya nem egy gép, ő is lehet kíváncsi, érdekelheti más dolgok a gazdáján kívül, ugyan úgy elkóricálhat, mint egy 3 éves kisgyerek. A gazdi feladata, hogy megtanítsa neki mit szabad is mit nem, ahogy ha a kisgyereket sem nevelik meg, az is tojhat a szülő fejére.
2015. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy darab neveletlen kutyából nem lehet egy fajtát megítélni.
2015. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút nevelési hiba, ne társítsd a fajtához.

Nekem is colliem van, és valóban nem olyan munkamániás, mint egy border. Jó képességeik vannak, okosak és figyelnek a gazdára, de kevésbé pörögnek és nehezebben motiválhatók. Persze egyed és egyed között is akadnak különbségek, vannak nagyon lelkes és nem annyira lelkes tanulók a colliek között is. Ennek ellenére egy borderesen, malisan gyors és pontos teljesítményt nem szabad elvárni tőlük. Alkalmasak lehetnek agilityre, engedelmességi vizsgákra, terápiára, terelésre, csak legfeljebb nem ők lesznek a legjobbak és meg kell találni az adott kutyához leginkább illő sportot. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a mai colliek küllemi szempontok alapján tenyésztett kutyák, nem munkára vannak szelektálva.

Az általad említett simikunyerálás viszont tényleg fajtajellemző, egy megfelelően szocializált collie rendkívül barátságos idegen emberekkel és más kutyákkal egyaránt.

2015. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez nem a fajta hibája, hanem egyszerűen neveletlen a kutya, hozzá nem értő a gazdája.
2015. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy szeretni fog-e téged a kutyád, és te leszel-e számára az egyetlen lényeges ember, az teljes mértékben tőled függ, és semmi köze a kutya fajtájához. Az az ember akit láttál, valószínűleg nem csak hogy nem nevelte meg rendesen a kutyáját, de nem is adott okot a neki arra, hogy ragaszkodjon hozzá. Ha te ezt másképp akarod csinálni, teljesen jó választás a skót juhász...
2015. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A skót juhász egy eleg jo termeszetu kutya valoszinuleg az a kutya akivel te talalkoztal az nem volt megnevelve es lehet h a gazdája nem is foglalkozott vele annyira amenyit igényel a skót juhász.
2015. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Akkor lehetséges úgy nevelni, hogy rám figyeljen és ne mászkáljon el idegenekhez? Azt megtudnám neki tanítani, hogy csak rám hallgasson ha tanulok vele vagy mivel barátságos, ezért mindenkire egyformán hallgatna?
2015. okt. 10. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:

Mindent kutyát meg lehet ezekre tanítani, sőt, kellene is csak hát nem mindenkinek fontosak ezek a dolgok...


Viszont azért nem ártana több kutyát megnézned, ha komolyan érdekel ez a fajta. Menj el egy kiállításra, beszélj tenyésztőkkel, stb. Lehet rájössz, hogy a jól nevelt kutya sem hozzád való. Mert gondolom nem sokat láthattál élőben, testközelből.

2015. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon fontos a jól neveltség, a mostani kutyámmal rengeteget foglalkozok, az úttesten nem megy át nélkülem, idegenekhez nem megy oda, hozzám első szóra jön és a fél szemét mindig rajtam tartja.Reméltem, hogy a skót juhász is lehet ilyen. Pluszban nagyon fontos nekem az erős ragaszkodás és sokat olvastam róluk ahol azt írták, hogy nagyon hűséges fajta. Nagyon tetszenek a belső tulajdonságai, egyedül talán ez a túlzott emberimádata nem, de arról talán le lehetne szoktatni. Kiállításon voltam, de ott nem tudtam meg túl sok mindent róluk, legalábbis ezzel kapcsolatban nem, ami érdekelne.
2015. okt. 11. 11:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy kutya , ha te nem engeded meg, akkor nem megy oda más emberekhez. A fajtája nem számít ebben az esetben. Hogy másokkal éppen kedves a kutya, az csak jó pont a mai elvárásoknál. Attól még te maradsz neki a N.1. Hogy mennyire lesz szoros a kapcsolatotok, az csak tőled függ.
2015. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!