Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha a kutya...

Mi van akkor, ha a kutya veszett denevért talál?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti.

Rendszeresen oltott kutya denevért találna az udvaron és esetleg még elkezdené dobálni is. Mit lehet ilyenkor tenni?



2015. okt. 10. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Látom olvasod a FB cikkeit.


Nos,ha az eb oltva van,akkor semmi baja nem lesz,főleg,hogy minimális az esély,hogy az adott denevér hordozója a veszettségnek.


Ilyenkor mit tegyél? Valamivel fogd meg a tetemet és tedd egy zacskóban a kukába. Ennyi.

2015. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elveszed tőle, majd jelented az ÁNTSZ-nek.
2015. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A veszettség oltás utólag beadva is hat, ha még nem telt el sok idő a megfertöződés óta
2015. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem facebookon láttam a cikket, máshol; csak elgondolkodtam ezen, mivel nálunk elég sok denevér szokott repkedni.

Évente rendesen van oltatva, sosincs kihagyva nagyobb idő. Ez a kutya és a mi érdekünk is.

2015. okt. 10. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Cujo
2015. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na látod, ez egy érdekes kérdés.

Teszem azt, a kutya szájba veszi, megharapja a denevért vagy más veszett állatot, a vírusok a beteg állat testnedvei révén a kutya szájába, nyálába keverednek, aztán megnyalja a kezed, ne adj'isten megharap valakit... Ő így nem betegedne meg, de te igen. Legalábbis ez tűnik logikusnak.


Hogy mit lehet tenni? Hát a gond az, hogy egy denevéren valószínűleg nem látszik ránézésre, hogy veszett-e. Wikipédia szerint "A beteg denevérek rendellenes módon nappal is repülnek, zajokra hirtelen megváltoztatják röppályájukat, tárgyaknak nekirepülnek, közben „visító” hangokat adnak, állatokat, embereket haraphatnak meg, majd bénulásos tünetek közepette pusztulnak el."

A magyarországi denevérek szerencsére csak szórványosan fertőzöttek.


Elhívod a kutyát, a denevért eltávolítod - ha súlyosan sérült, agyoncsapod, a tetemet elégeted. Ha nem sérült, én kivinném valami elhagyott helyre, ahol nem jelent veszélyt sem emberre, sem kutyára, és elengedném. Ha csak kicsit sérült, én felhívnék egy állatkertet vagy denevérmentő egyesületet, de én mániákusan mindenkit megmentek. :)

2015. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Engem inkább a kutya része érdekelne, hiszen miatta aggódok (aggódnék). :) Gondolom, hipóval nem moshatom ki a száját... :D
2015. okt. 15. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!