Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal érdemes etetni...

Milyen táppal érdemes etetni a bichon bolognese-t kölyök, illetve felnőtt korában?

Figyelt kérdés

Hamarosan veszünk egy kölyök bichon bologneset, 10 hét körül lesz. Azt tudom, hogy eleinte a megszokott tápot kell neki adni, és arról átszoktatni arra, amivel mi szeretnénk táplálni, de nem tudom, mi lehet neki a legjobb. Sokat olvastam arról, hogy milyen összetételűnek kell lennie, stb., de gondoltam nektek, már tapasztalt gazdiknak konkrétabb tippjeitek is vannak!

Szeretném tudni, hogy mivel és meddig érdemes kölyök korában, illetve mivel felnőtt korában etetni?



2015. okt. 10. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában a tenyésztő által ajánlott táppal érdemes etetni, elvégre kiállítási kutyái vannak, kifogástalanul kell kinézniük, épp ezért nagyon nem mindegy mivel etet. Vagy nem így van?
2015. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam a kutyámat, hogy egyen meg mindent amit adok neki. Eszik néha tápot is, de nem annyira szereti. Nagyrészt főtt hússal etetem, azt imádja. Csirke farhát, láb, comb, nyak, máj..stb., Lehet kacsa farhát is, meg marhaszív. Adok neki zöldborsót, , répát, néha egy kis magos kenyeret. Nasinak a földimogyorót is szereti, meg amiket én eszem. Halat is. A főtt kukoricát egyben le tudja rágni és imádja.


Disznó húst nem adok neki és olyanokat sem, mint virsli, parizer. Virslit próbáltam, de hasmenése volt tőle, pedig csak keveset kapott jutalomfalatként. Hiába szokták adni mások, az én kutyámnak az nem jött be. Csak a rendes hús.

2015. okt. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha a csirkét és egyéb szárnyasakat továbbra is főzve adod neki,borítékolható,hogy a főtt csont átszúrja egyszer a gyomrát.A sertés húson kívül semmit nem kell megfőzni a kutyának,mert veszélyes.A csont szilánkosan törik rágás közben,és lazán kiszúrhatja a beleit.A kukorica puffasztja a kutyát,soha nem kell neki adni.A disznó húst pedig megfőzve nyugodtan lehet neki adni.A kenyér is felesleges.


A kérdésre válaszolva, a tenyésztőnél kapott tápot kell folytatni,aztán ha gondolod,válthatsz.Létezik már nyers etetés kutyáknak (olcsóbb,mint a táp,és sokkal egészségesebb is) Facebookon is van már csoportja (barf vagy prey) nagyon sok hasznos dolgot találhatsz.

Illetve ha táp,akkor fontos a jó táp kiválasztása.

De ez egyedenként eltérő,ami az egyiknek bejön,lehet a másiknak nem. Mi Platinummal etettünk a nyers etetés előtt.Meg voltunk vele elégedve.

2015. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én konkrét száraz tápra és/vagy konzervre gondoltam, márkára :)
2015. okt. 14. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!