Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így sehogy sem tudom leszoktat...

Így sehogy sem tudom leszoktatni az ugrálásról!? (5 hónapos kölyök)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám ott kezdődik, hogy 4-en vagyunk a családban, a kutya alapvetően az enyém, én etetem, tanítom, sétálunk, foglalkozom vele. Már lassan 5 hónapos, viszont még mindig nem szokott le a felugrálásról, ha kimegyek az udvarra, ha hazajövök, borítékolható a sáros nadrág...

Ennek pedig a következők az okai: én tartom magam ahhoz, hogy ha belépek a kapun, akkor először átöltözöm, lepakolok, és utána foglalkozok csak a kutyával, nem ugrok rögtön a nyakába, hogy megértse, amíg ugrál és izgága, addig úgysem ér el semmit.

Viszont szüleim(anya talán nem is annyira) és a tesóm teljesen az ellentéte: ha jönnek a kapun, tesóm rögtön guggol le a kutyához, hagyja, hogy kb a nyakába ugorjon, apukám megáll vele szembe, és még majdhogynem buzdítja is, hogy ugorjon a derekáig, anya meg max kaját ad neki, hadd foglalja addig azzal el magát..

Már teljesen kifogytam az ötletekből, mivel ha én ki is megyek, úgy kezdi, hogy 3-szor rám ugrik, aztán rájön, hogy én először sétálgatok az udvaron, teszek-veszek, aztán jön csak ő, így nekem már nem ugrik fel milliószor a derekamig, de ez a pár sáros tappancsnyom is épp elég.

Mit tegyek, hogy leszokjon végre erről?



2015. okt. 10. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Anyukádat nem zavarja, hogy folyton a sáros nadrágokat kell mosnia? Mindenképp beszélj velük, mert így soha nem szokik le a kutya az ugrálásról. Kezdhetnéd mindjárt azzal, hogy apukádtól pénzt kérsz új nadrágokra, mert a kutya a felugrálással kiszakította őket, illetve összesározza és hát így minden napra kell tiszta nadrág. Rögtön tájékoztasd is, hogy egy normális nadrág manapság 9-10 ezer forint. Aztán döntse el, hogy inkább fizet vagy figyelembe veszi a kutya nevelését.
2015. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor rád ugrik, de inkább, amikor rád AKAR ugrani, mit teszel, azon kívül, hogy járkálsz és teszel-veszel az udvaron?
2015. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát anyánál is ma telt be a pohár, zavarja persze a koszos ruha is, és ma ő is elkezdte ezt, hogy nem buzdítja, hanem figyelmen kívül hagyja, vagy el is zavarja, rászól, ha nem állna le, de amíg mindannyian többféleképpen reagálunk nem tudom hogyan fog ez működni.

Hát mivel tudom, hogy ahogy kiteszem a lábam a házból, azonnal ott van a teraszon a lábam előtt, esélyem nincs rászólni se, 1 lépést sem tenni, vagy direkt a másik irányba elindulni..

2015. okt. 10. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod azt, hogy kiteszed elé a térdedet, hogy ne legyen hova támaszkodnia, és essen le rólad; az kicsit lassú módszer, de sok kutyánál tök jól működik, elveszi a kedvét az ugrálásról, ha nem akkora buli.

Tiltsd le, amint felugrik, de úgy, hogy az tényleg legyen durva, ne örüljön neki, hogy sikerült felhívnia magára a figyelmedet. Például elkaphatod a mancsait, és elkezdheted felfelé húzni, úgy, hogy az legyen neki kellemetlen, zavarja, hogy elkaptad, hagyd egy kicsit vergődni, és utána engedd vissza. Vagy egyszerűen adj neki egy sallert. Ha megköveteled tőle a normális viselkedést, akkor veled normálisan fog viselkedni, még ha a család hátráltat is ebben. Úgy nehezebb nevelni a kutyát, de egy felugrálásról leszoktatni azért nem egy akkora dolog, csak tisztán kell kommunikálnod felé, hogy ez amúgy nagyon komolyan tilos.

A lényeg, hogy bármilyen tiltási formát választasz, minden egyes felugrásnál alkalmazd, akkor is, ha másodpercenként kell (akkor mindig lehetsz kicsit keményebb vele, mert az előző nyilván kevés volt, hogy elvegye a kedvét). Csak akkor fogja megérteni, hogy tilos, ha mindig tilos.

2015. okt. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, a "tiltsd le" elé egy "vagy" még járt volna :) Szóval vagy kirakod a térdedet, az ilyen passzív dolog (vagy akár el is fordulhatsz, de az ritkábban válik be), vagy elkezded letiltani, kikísérletezni, hogy mi veszi el a kedvét.
2015. okt. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, sorozatosan csináltam, hogy kiraktam a térdem, amikor készült, néha szinte hallani lehetett ahogy "nyekkent" a betonon, de mivel még kisebb is volt, meg úgy egyébként sem, azért kárt tenni nem akartam benne...

Mindenképp kipróbálom amit ajánlottál, aztán így most ha ketten csináljuk még következetesebben, nagyon remélem, hogy hatásos lesz!

2015. okt. 10. 22:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz amúgy odaáig is, hogy irgalmatlanul leüvöltöd a fejét és elzavarod, aztán nem szólsz hozzá, csak amikor legközelebb normálisan közelít (akkor sem ugrasz a nyakába, hogy ne nullázd le az előző fegyelmezést; inkább maradjon a földön kicsit megszeppenve, és jöjjön rá, hogy így lesz jó), hiszen ennyi próbálkozás után nyilván érti, hogy mit akartok, csak nem érdekli.
2015. okt. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Pont ma elszakadt nálam is a cérna, és elég hangosan leüvöltöttem, aztán nem is tudom jól leírni, így "laposkúszásban":D jött elém, mintha félne, amit nem is értek, soha nem bántottuk meg semmi, de azért újrapróbálkozott és megintcsak rám rakta a mancsait...

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. okt. 10. 23:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küszködöm én is.Van egy 8 hónapos,nagy testű kölyök kutyám.Ő is folyton rám ugrott,ami egyre inkább kellemetlen lett.A következőt teszem vele; van egy nyeles mosogtaóm aminek a végén szivagy van.Ezzel koppintok az orrára,ha,ugrani készül.Ez,nem okoz neki fájdalmat,de,mégis fegyelmez.Rájöttem,hogy örömében ugrik rám és várja a simogtást, vállvergetést,fülvakarást stb.Ma már addig eljutottunk,hogy mikor kimegyek az ajtón,ugrani akar,miközben a mosogató a kezemben van,mondom neki,nem ugrik! Ekkor szépen leül és kapja a szeretetet,a simogatást,vállveregetést.Ekkor aztán boldog,lassan kezdi elhagyni az ugrárlást.Próbáld ki Te is ezt a módszert.
2015. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen-igen, ha én is véletlenül úgy megyek ki, hogy van valami a kezemben, mondjuk egy seprű, akkor nem ugrál, pedig azzal sem volt soha rossz élménye, de csak nem járkálhatok mindig seprűvel:D

Egyébként az kezd működni, amit Akumi javasolt, hogy megfogom a két mancsát, hogy kellemetlen legyen neki, ma nem ugrált rám egyáltalán, bár lehet ez csak a véletlen műve:)

Köszi az eddigi válaszokat!

2015. okt. 11. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!