Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elviszik a kutyánkat különféle...

Elviszik a kutyánkat különféle okok miatt, ti engednétek ezt?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kaptunk egy kis kutyát azóta nagyot nőtt kb térdemig ér fel. Utóbbi időben rengeteg ugat de így képes akár 1-2 óra hosszáig egyhuzamban. Ma reggel is ugyan ez volt ugatott megállás nélkül és az egyik szomszéd átjött és elkezdted nekünk kiabálni és anyázni hogy ők ezt nem bírják nem tudnak aludni meg stb...

Persze anyámék egyből telefonálgattak és úgy látszik hogy elviszik a kutyánkat. 13 éves húgom egész nap sír szóba se áll senkivel sem, nekem sincs valami jó kedvem sőt anyámékra sem tudok nézni. Ti ennyitől már elvinnétek a kutyát?



2015. okt. 11. 11:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

foglalkoztatok volna vele normálisan, akkor nem ugat órákat unalmában

és, hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, soha az életben nem hagynám, hogy valaki elvegye tőle a kutyámat, vagy bántsa, az utolsó pillanatig küzdenék érte

ha mostantól fogva rendesen foglalkoztok vele, játszotok vele, sétáltatjátok, akkor ez még visszafordítható, de ez csak rajtatok múlik, nem sírni kell, hanem cselekedni

2015. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
én igen.. azért a szomszédoknak is kell, hogy legyen életük.. emellett simán rendőrséget is hívhatnának csendháborítás miatt..
2015. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Kis Rohadek válasza:
25%
Akarmennyit is foglalkozol a kutyussal, ugatni mindig fog: ezert kutya... Mit csinaljon? Horgoljon? De... ha probaltok tobbet foglakozni vele, jatszani, kitapasztalni hogy milyen jatek tetszik nek, esetleg teniszlabda, mucsont, stb, mindez lefoglalja. Megprobalhatjatok egy keves idore a hazba ( eloszoba, eloter, stb ) beengedni ahol hosszabb idore veletek van. Megnyugszik. Nekem 3 kutyam van es a szomszedunkba egy orult kutyatenyeszto koltozott nemreg. Kutyaim tomboltak. de a fenti "tehnikaval" cask a reggeli 3-5 perces ugatas megy - utana csend. Ne engedd a kutyadat elvinni. Ki tudja hove kerul, milyen sanyaru korulmenyek koze. A "gazdi valtas" mindig trauma az allatnak. Sok sikert.
2015. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Kis Rohadek válasza:
100%
Ismet en, mert elfelejtettem valamit: probaljatok a szomszeddal beszelni. Kerjetek "turelmi idot" megmagyarazva hogy probaltok valtoztatni ezen. Igyekezzetek a humanus oldalrol kozeeliteni - biztosan megertesre talatok. Hogy a "valtozas" nem fog 1-2 nap alatt bekovetkezni, az bistos. De 1 het, 10 nap mar eredmenyt produkal.
2015. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

1. Mindent megkapott, ha jó idő volt akkor szinte mindig volt valaki kint vele ennyi...


Többieknek meg válaszolva, hiába akarnánk már bármit csinálni így is-úgy is elviszik már :( Kiviszik az egyik mamánkhoz aki faluban él. Talán ott jobb helye lesz. Ha kicsit belegondolok akkor a szomszéd miatt veszítettük el a kutyánkat.

2015. okt. 11. 11:53
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy kint van vele valaki, édes kevés..., le kell fárasztani, mind testileg, mind szellemileg, csak unatkozó kutya ugat...

bocsi, de nem a szomszéd miatt veszítitek el a kutyákat, csak saját magatokat okolhatjátok

nekem is ugatós kutyám van, tacskó keverék, de mivel foglalkozok vele, sosem ugat feleslegesen...

2015. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Utolsó...reggel 6-7 óra fele szerinted ki menjen ki hozzá játszani mikor mindenki alszik hmm???
2015. okt. 11. 12:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a szomszéd is aludni szeretne... Egyébként kérdésedre válaszolva: te vagy a húgod kéne kimenjetek a kutyához, ha a tietek!
2015. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

rossz embert találtál meg a kötekedéssel, képzeld, én még este 10-kor is képes vagyok kimenni hozzá, hogy játsszak vele ;)

sőt, amikor beteg volt, és bent volt a házban éjfélkor és hajnali egykor is kivittem pisilni, csupán csak azért, mert szeretem a kutyámat, és törődök vele

sőt, hogy még tetőzzem a dolgot, télen-nyáron, esőben, hóban, kánikulában, betegen, vizsgaidőszakban, mindig foglalkozok vele

ha van kutyád, nincs kifogás, foglalkozni kell vele

klisének hangzik, de remélem, olvastad A kis herceget, amit a róka mond, mind igaz, ha egyszer megszelídítettél egy állatot, onnantól kezdve felelősséggel tartozol érte, tőled függ az élete...

de ilyen hozzáállással nem is baj, hogy elviszik szegényt, bár vidéken sem lesz jobb helye...

2015. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értelmezem, a kutya kint van egész nap az udvaron és néha kimentek hozzá. Ennyi a foglalkozás vele? Nem csoda, hogy unalmában ugat. Nincs rá lehetőség, hogy kinti-benti kutya legyen? Véleményem szerint egy kutyának a gazdái mellett a helye, nem kicsapva az udvarra.
2015. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!