Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismét én vagyok ezzel a...

Ismét én vagyok ezzel a gyönyörű kutyussal (anyja dalmata-huski keverék, apja fajtatiszta juhász?

Figyelt kérdés

A kutya napi szinten sétál 1-másfél órát(fut) erdő mellett lakunk és elengedem az erdőben,sétálok vele... 24kg és dalmata nagyságú(anyjától szinte csak ezt örökölte) :D nos mostis az etetéséről kérdezősködnék... régebben konzervet kapott de rájöttem hogy csak felesleges pénzkibaxás(80%víz) mostmár vettem neki jobb minőségű tápot(premiere high 5) szereti kap belőle amennyit kell neki adni+mindig friss víz. ezt hetente 4x a többi napon farhát+csirkecomb(főzve,rizzsel) nos az lenne a kérdésem hogy honnan tudom hogy a táppal jól lakik e és nem éhes még? illetve hogy csináljak neki házikosztot hogy nagyon laktató legyen,a csirkét imádja de nagyon laktatóra szeretném csinálni... +az is érdekelne ti hogy etetitek naponta a kutyusokat 1 hetet lebontva?

Http://kepfeltoltes.hu/100111/Dog_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg


2010. márc. 15. 23:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]

a kutyus

2010. márc. 15. 23:32
 2/13 A kérdező kommentje:

[link]

még1 kép:) amúgy 3 éves

2010. márc. 15. 23:36
 3/13 A kérdező kommentje:

még ezt:D

[link]

2010. márc. 15. 23:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Nos, honnan tudhatod, hogy jóllakott-e? Ha annyit adsz neki a tápból, amennyi a súlyának megfelelő napi adag, akkor az elegendő. A helyesen táplált kutya MINDIG ÉHES! Ha jóllakott, akkor túletetted. Amúgy a kutyák képesek egyszerre hatalmas adag ételt elfogyasztani, de akkor sem lessz semmi bajuk, ha egy egész hétig éheznek.


Én egyébként kizárólag tápot adok neki, farhátból a megfelelő tápanyagbevitelhez kellene vagy 2 kg / nap+zöldségek, rizs, ilyesmi, tápból meg elég 600g.

2010. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek, tényleg mindig éhes a jól tartott kutya. Számít ugye az is, hogy mennyire mozgatod le, ha valamelyik nap csak kevés időd jut a sétára fele adag is bőven elég.

(Csak egy megjegyzés az utsó képhez, lehetőleg ne engedd neki városi környezetben, még ha parkos, erdős rész akkor se, hogy pocsolyából igyon, mert nagyon sok vírus meg baci tenyészik ezekben a pocsolyákban, sokX volt nálunk a környéken, hogy azok a kutyusok, amelyikek nincsenek letiltva a pocsolyából ivásról hasmenés járvány hullámot kaptak. Tényleg csak azért írom ezt le, mert látom, hogy nagyon szereted a kutyusod vigyázz erre. Nagyon szép kutya!)

2010. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:) néha tényleg azt vettem észre hogy egyszer csak megy a hasa... lehet a pocsojától volt:( amúgy a tápból kb 2nagy marékkal eszik meg és utána rá sem néz,de addig jóízűen megeszi,létezik hogy jól lakik tőle???
2010. márc. 16. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy elég neki annyi táp, ha tényleg éhes lenne, megenné a többit is. Ha a csomagoláson feltüntetett táblázat szerint eteted, akkor nagyot nem tévedhetsz.
2010. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

rá van írva hogy mennyi kell a kutyának.de nekem az sosem elég, 32kilós belgám van, mindig többet kap, látom rajta amikr éhes, mert mindig dodaül a konyhához, meg ha nagyon be van esve a hasa, akkor tudom hogy éhes, és nincs jóllakva.

Lheet kutya boltban kani kutyatésztát, megfőzöd, vele husi, sés slussz, vagy pl elteszed az szársaz kenyérhéjjat, és azt beáztatod neki husimellé, vagy rizset főzölnek.

Nekem mindennap este kap enni, lassan 2 éves.

olyan 11óra körül.Addigra kiéhezik, és este teli pocakkal alhat:)Nekekm kb hetente 1x kap főttkaját, vagy ha marad aradék, akkor azt táppal.

a tápot még joghurrtal szoktam neki keverni, mert ugy nagyon imáddja:)

2010. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ne engedd a kutyának, hogy a pocsolyából igyon soha.Vigyél neki táskában egy rámás tálat,meg egy fél liter vizet.A pocsoláyban rengeteg a baktérium, ráadásul a kocsiból belefolyik a gázolaj, benzi, ilyenek...nem szabad..férgek vannak benne...szerintem nem hiányzik egy kis hurutos gyomorgyulladás:)

2010. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Általában szerdán vagy kedden van időm vele foglalkozni, tanítgatni, képezgetni olyankor nem kap vacsit, különben le se tojja a jutalomfaltot. :)
2010. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!