Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi egy állatorvos havi...

Mennyi egy állatorvos havi fizetése?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 14:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tudom kicsit tolakodó kérdés, csak szeretnék szakmát váltani és nagyon meg kell gondolnom. Érdekelne ha másnak dolgozik egy állatorvos mennyi a fizetése, esetleg ha saját kabinete van mire számithat. Én szivem szerint állatokkal dolgoznék, ám jelenleg gyógytornász vagyok
2015. okt. 12. 15:03
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Állatdokinál nincs átlagfizu. Vagy ő a vállalkozó, aki saját rendelővel rendelkezik, vagy alkalmazza az előbbi, akkor megállapodás dolga.

Saját rendelőt pedig be kell vezetni. Ha jó az orvos, jó árakkal dolgozik, idővel odaszoknak a delikvensek.Onnantól az orvos ügyességén múlik, miként tudja megoldani a fenntartást és a bevételt úgy, hogy neki is maradjon.

2015. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Mielőtt ezen gondolkodnál, azt jobb ha tudod, hogy ahhoz hogy állatorvos lehess, ahhoz el kell végezned egy 11 féléves képzést (5 év), 1 félév több százezer forint és ahhoz hogy egyáltalán felvegyenek 413 felvételi pont szükséges.
2015. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És miből áll a felvételi kémia biológia?( kicsit pontosabban? )Tudom rengetek időt vesz igénybe és még előttem áll egy külföldi pénzkeresés is, hogy bele tudjak vágni.
2015. okt. 12. 15:36
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha másnak dolgozik akkor kb mire lehet számitani?
2015. okt. 12. 15:37
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Azért ezt kicsit jobban gondold át. Egy orvos (akár állat, akár ember) akkor is szívvel-lélekkel kell dolgozzon, éjjel-nappal elérhetően, ha kevés a fizetése vagy épp minimális. Ha a fizetés miatt akarsz orvos lenni, akkor inkább ne legyél az. Ez a munka egyébként kicsit több és bonyolultabb, minthogy "állatokkal foglalkozunk". Nem olyan, mint a filmekben, hogy bevisznek naponta 2 kutyát meg cicát oltásra, kedves állatbarát emberekkel beszélgetsz, és tartasz otthon egy aranyos házimajmot. Sokkal nagyobb a felelősség, mint amit el tudnál képzelni, sokkal több tudás és munka szükséges hozzá. Fel kell ismerned az összes állat összes betegségét, tudnod kell ellátni bármilyen durva sérülést, tudnod kell műteni, sőt, képesnek kell lenned arra, hogy egy menthetetlen állatot MEGÖLJ. Emellett tudnod kell kezelni a gazdikat, a buta, értetlen fajtától kezdve azokon át, akik nem hajlandóak chipeztetni a kutyát, vagy épp fizetni bármiért, egészen azokig, akik beállítanak mondjuk 3 kölyökkutyával, hogy altasd el őket, mert neki nem kellenek. Amit nyilván nem tehetsz meg.

Ha állatorvos akarsz lenni, akkor hajnali 3-kor ugranod kell, mikor csörög a telefon, kocsiba ülni, és azonnal bemenni a rendelőbe, mert Mari néni kutyájának kilőtték a szemét, és azonnal műteni kell.

5 perc alatt meg kell tudnod állapítani, hogy a kutya miért nyáladzik és fekszik, mert lehet, hogy 10 perc múlva már leáll a veséje, mert te nem kötötted be időben az infúziót.

Értened kell a lovakhoz, a birkákhoz, a kutyákhoz, a macskákhoz, nyulakhoz, hörcsögökhöz, kígyókhoz, madarakhoz, stb. Minden faj minden fajtájának minden betegsége, genetikája, minden. Plusz minden lehetséges sérülés.

Ha úgy érzed, hogy vagy annyira jó agyilag, hogy ezt mind tökéletesen megtanuld, türelmesen kivárd a 8-10 évet, mire praktizálhatsz, és onnantól kezdve szívvel-lélekkel fogsz küzdeni az állatokért, pénztől függetlenül, na akkor menj állatorvosnak.

Ha viszont csak szeretnél állatokkal foglalkozni, akkor esetleg menj gondozónak/kisegítőnek egy állatkertbe, vagy egy farmra, vagy önkénteskedj menhelyeken bármilyen munka mellett, esetleg legyél kutyakozmetikus. Jó vendégkörrel elég jól keresnek.

2015. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

árakról nem tudok nyilatkozni, de a felvételihez igen: emelet biológia és emelt kémia érettségi kell és 410 fölötti szokott lenni a ponthatár, ezt vagy nagyon jó érettségikkel és duplázással szeded össze, vagy jók a hozott eredményeid és a többi érettségid, mindkét féleképpen kemény munka. egy félév ha jó tudom másfél millió, de én úgy hallottam nem indítanak magyarul állami képzést, szóval végül is mindegy, nem tudom, hogy nálad ez hogyan menne, nem tudom hány államilag támogatott féléved maradt még.

ha nagyon szeretnéd nyilván lehetséges de én azért meggondolnám a helyedben, 11 kemény félévet kéne lehúznod és lehet, hogy fizetned is kéne, nem is keveset...

terápiás kutyázáson nem gondolkodtál még? hallottam róla, hogy van aki be tudja építeni a gyógytornászatba, elsősorban gyerekekkel, de erről valaki hozzáértőt kéne megkérdezni.

2015. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megkérdezhetem, hogy miért akarsz szakot váltani? Ismerőstől tudom, hogy a gyógytornász is elég nehéz, de nem olyan nehéz, mint az állatorvosi, a #6 válaszoló szépen le is vezette miért. A gyógytornásznak csak az ember testét kell tudnia, minden porcikát magyarul-latinul, az állatorvos pedig minden haszonállatét. Ez sokkal több tanulást vesz igénybe.


Én nem váltanék szakot a helyedben, ha alapvetően szereted, érdekel és meg tudod tanulni. Gyógytornászként is jól el lehet helyezkedni, külföldön meg pláne. Ez a terápiás dolog jó lehet, esetleg próbálj meg ennek utánanézni, de ez csak amolyan "hobbi", nem teljes állásos munka. Esetleg tanulhatsz biológusnak, majd szakosodhatsz zoológiára, bár nem tudom hogy azzal mennyire lehet elhelyezkedni hazánkban. Biosz bsc-vel dolgozhatsz kutatóintézetekben vagy természetvédelmi helyeken pl.

2015. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű biológia és kémia érettségi kell hozzá. (Tudomásom szerint hozott pontok duplázásával nem lehet bejutni.)

A költségtérítés 1,1-1,2 millió között van félévente.

Tudomásom szerint van magyar nyelvű képzés, csak a szakkönyvek nagy részének nincs magyar fordítása, csak angolul vannak meg.

A zoológus képzéssel az a baj, hogy Magyarországon lényegében megszüntették. Ha megnézed pl. az ÁOTK biológia MSc-jének zoológia szakirányának a képzési struktúráját (ott régen volt zoológus szak), azt látod, hogy alig van benne szorosan a zoológiával kapcsolatos tárgy, inkább ökológus képzés zajlik. Régebben volt pár posztgraduális zoológus képzés, pl. ELTE-n, ahol elég sok alapdiplomát elfogadtak, de ha jól tudom, ez sincs már.

2013-ig volt állatorvosi asszisztens OKJ képzés, de azt is megszüntették:(

Ha tényleg ezt akarod, akkor csináld!

De nagyon alaposan gondold meg! - Mondjuk újra vállalni az emelt szintű érettségit biológiából és kémiából, az olyan dolog, amivel tesztelheted az elhatározásod komolyságát:S. Kipróbálhatod, hogy felvesznek-e (mondjuk az is úgy 200 ezer forint - előkészítő, könyvek, érettségi díjak, eljárási díjak stb.), és ha igen, még akkor sem muszáj beiratkoznod, ha úgy érzed, mégsem tudod vállalni. Mert hát a költségtérítés mellett 11 félévig élni is kell valamiből, egy ilyen szak mellett meg nemigen lehet komolyan dolgozni.

2015. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

utolsó: duplázáskor nem a hozott pontjaidat duplázod, hanem a két felvitelihez kellő tárgyad (jelen esetben az emelt biosz és kémia) pontjait, plusz a maximális 100 pluszpontot, ha megvan a kellő százalék. a hozott pontokat akkor nézik, ha nem duplázol.

azt, hogy nem indul önköltséges képzés magyar nyelven innen gondolom: [link]

okj-s asszisztensz képzés tényleg nincs már, de továbbra is létezik képzés.

2015. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!