Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut tartók, mennyit...

Malamut tartók, mennyit fut/futott 1 éves kutyátok átlagban?

Figyelt kérdés

Enyém 6-7 km et bír 2 naponta. De elég lassan, néha felgyorsul és húz, de az esetek többségében bicikli mellett szalad. Ez 1 éves korban jónak mondható?


Tapasztalattal rendelkezők véleményére volnék kíváncsi (vagy tapasztalataira).



2015. okt. 13. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nekem két malamutom van, egy kan 3 éves és egy szuka 1,5 éves. A kan rendszeres volt futtatva egy éves kor alatt és a csípője tönkre lett vágva, most már HD E-s minősítésű a csípője, műteni fog kelleni. A szuka nem volt futtatva, ő egészséges, semmi baja. Szóval, nem tudok neked mit válaszolni... 5 hósan kezdtük, akkor futott kb 1 kilométert naponta. HAvonta növeltem fél kilométerrel. 1 éves korára futott ő is olyan 6-7 kilométert már.
2015. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban írok, a kutyákat 1 éves kor alatt nem lehet futtatni (max annyit amennyit ők szeretnének és tudnak), utána lehet elkezdeni őket terhelni.
2015. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most 1 éves és 2 hónapos. Akkor egyenlőre ne erőltessem a napi - kétnapi rendszeres futást? Ebben az esetben 1,5 éves korában lehetne vele kezdeni?
2015. okt. 13. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen várnék legalább 18 hónapos koráig. Még sokat fejlődik ilyenkor a test, izomzat és csontozat. Inkább pihenjen mint meg legyen erőltetve és csak heti 3 alkalom, ne kétnaponta. Hord úszni azt csinálhassa akár naponta is babakorától kezdve.
2015. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!