Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért néz a kutya folyamatosan...

Miért néz a kutya folyamatosan a szemembe?

Figyelt kérdés
Tegnap fogadtunk örökbe egy 3 éves szuka kutyát az illatos útról.Erdélyi kopóra hasonlìt leginkább,csak kissebb méretű. A kutyus borzalmas körülmények között élt az előző gazdájánál. Elköltözött a gazda,és az állatait otthagyta kikötve a régi házban étlen szomjan. A kutyámnak belenőtt a nyakörv a húsába,le kellett róla műteni. Szerintetek miért van az,hogy a kutya a szemembe néz folyamatosan? Már-már zavarba jövök tőle.Egyfolytában jár a farka,mikor meglát,bújik hozzám,böködi a kezem,hogy simogassam,és közben folyamatosan a szemembe néz.Van 2 felnőtt macskám,akik még félnek tőle,ha nagyon közel jön fújnak rá. Az egyik macska közel merészkedett a kutyához,a kutya ugatott egyet,és hátrébb húzódott. Szerintetek össze lehet felnőtt állatokat is szoktatni? Féltem a macskákat,hogy a kutya nehogy kárt tegyen bennük.
2015. okt. 13. 19:16
 1/7 anonim válasza:
Szokasd őket össze ugy hogy pl: A kutyát foglya anyukád és te meg az egyik macskát és közel teszitek őket egymáshoz de lehetőleg ugy hogy ne tudja megtámadni a macskát ez biza egy hosszas folyamat de a végén valamnnyire megszokják egymást
2015. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A férjemmel élünk ketten,majd megkérem,hogy ő is segìtsen az összeszoktatásban.
2015. okt. 13. 19:36
 3/7 létező regisztráció válasza:

Egy átlagosan szocializált kutya olvasmányaim szerint főleg akkor szokott szembenézni, ha nagyon domináns, uralkodni akar. De mivel ahogy írtad, ez a kutya nem normális körülmények között volt tartva, lehet, hogy nem is megfelelően szocializálódott. Így nem biztos, hogy a szembenézés ezt jelenti nála.

Az összeszoktatás lehet, hogy hosszú folyamat lesz, és kétesélyes, hogy sikerül-e. Nekem régen a felnőtt kutyához kellett szoktatni egy hat-nyolc hónapos macskát, később a már felnőtt macskához egy kölyökkutyát, aztán a két felnőtt kutyához és a macskához egy újabb nyolc hónapos cicát. Sikeres volt, évekig éltek együtt békében, és megszokták, megszerették egymást. Később egy utcáról befogadott kutyát viszont nem sikerült a két macskával összeszoktatni, mivel a kutya minden alkalommal először csak kíváncsian, aztán egyre agresszívabban közelített a macskákhoz, így azok egy idő után inkább nem jöttek be az udvarba, kerítésen kívül kellett őket etetni. Végül szerencsére a kutyának találtunk új gazdit.

Óvatosan, türelmesen próbáljátok, mindenképpen kerüljétek, hogy megijesszék egymást! Sok sikert!

2015. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a dominancia jele a szemkontaktus tartása. Kiképzés közben külön feladat, hogy a kutya nézzen a gazdája szemébe, figyeljen rá. Azt te magad is észreveszed, hogy farkasszemet néztek, fixíroz, vagy egyszerűen csak figyel és lesi a rezdüléseidet. A leírásod alapján inkább az utóbbi, és ez jó, ez azt jelenti hogy nincs megtörve, nem fél tőled, bízik benned, és meg akar felelni.


Macskákkal össze lehet szoktatni, de amíg nem vagy biztos a dolgodban, ne hagyd őket egyedül.

2015. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell nagy ügyet csinálni a szembenézésből. Csak azt akarja, hogy foglalkozz vele. Az én kutyám amikor az ágyban tévét nézek, elé ül a tévé elé, hogy őt nézzem, ne a tévét, és így néz. De ha látom tőle a tévét, akkor képes több órán át nézni úgy. Lehet olyankor azt hiszi, hogy őt nézem :D Ha nem nagyon takarja ki a tévét, akkor felőlem ülhet is ott, de ha hozzászólok, vagy ránézek, akkor rohan a kezem alá hogy simizzem. Azt is lehet mondani neki, hogy menjen le az ágyról, vagy menjen ki a szobából, nem sértődik meg rajta. De ha épp nagyon szeretethiányos akkor egy kis idő elteltével újra próbálkozik. Gyerekként nagyon domináns volt, és olyan kis vicces, bohócka, kis rosszalkodós. Most is lehet hogy az. Nem tudom, én már megszoktam, hogy milyen. Van egy egyénisége neki, de hallgat rám, okos ,megtanítottam már sok mindenre, és én vagyok a mindene. Szerintem az, hogy téged néz, nem ok az aggodalomra, ha közben csóválja a farkát. Akkor lenne gond, ha közben morogni kezdene, és nem játékból. Találkoztam egy olyan kutyával is, az majdnem megharapott. Régi barátom kutyája.
2015. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég nagy butaságot írt, aki azt mondta, hogy a szemedbe nézés dominancia jele.

Szerintem végtelenül hálás lehet és Tőled vár bármit, és mindent. Amiért kihoztad, te vagy most neki az Isten... egyébként az én kutyám is ilyen, a másik meg még ilyenebb volt, mind a kettő munkakutya és folyton a gazdit figyelték. Örülj neki! Jobb, mint ha nem is figyelne rád és le se tojna! Használd ki! Biztos minden szavadat figyeli. Egyébként ne féltsd a macskákat, a felnőtt macskáktól inkább a kutyát lehetne félteni, mert a felnőtt macska ha meg is szokja a kutyát, annyira nem lesz vele sose jófej, mintha kölyök cicaként összeszoknának. De attól még lehet béke.

2015. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szembenézés nem dominancia! Az én kutyám akkor néz a szemembe hosszan, mikor valamit szeretne, pl. telefonálok, etetési idő van, de én csak telefonálok, olyankor azért néz a szemembe mert éhes és tekintetével kérlel, hogy adjak enni. Ez egy példa, de nálatok valószínű, hogy azért van, mert foglalkozást igényel.
2015. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!