Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. vagy JO minosegu tap?

B. A. R. F. vagy JO minosegu tap?

Figyelt kérdés
Egyszeruen csak velemenyekre lennek kivancsi, en partatlan vagyok -egyenlore-. Annyit tudok, hogy azt olvastam tobb helyen is sokaig, hogy ha a kutya premium, legalabb is jo minosegu tapot kap, akkor azon kivul NINCS szuksege semmire... De betort hozzank is a "B.A.R.F." ami kimondja, hogy a tap sz.r, johet a "nyers hus" es amit eddig csinaltunk azt felejtsuk is el...
2015. okt. 14. 10:27
 1/6 HUN_Sector ***** válasza:
62%

Mind a két oldalnak megvannak a maga szónokai, így nem fogsz pártatlan választ kapni.

A táppal kevesebb a macera, tényleg mindent tartalmaz, nem áll fent fertőzésveszély.


De ez olyan, mint a paleo. Egyik ember szerint az egyetlen lehetséges út az üdvözüléshez, a másik szerint hülyeség. A kutatások a saját készítőik igazát próbálják alátámasztani.


Vagy felhozhatnám a microsoft vs apple vitákat is, vagy akár az xbox vs playstationt.


Én a táposokat képviselem.Persze, va köztük rossz minőségű (ahogy a nyesedék között is, hisz nem hiszem, hogy bélszínt szolgálna mindenki fel az ebjének), de meglehetősen baráti áron már lehet kapni remek tápot (decathlon - solognac), amelytől a széklet is jó állagú lesz. Ahogy az embernek is a civilizáció során, úgy a kutyának is a háziasítás során változott már a bélrendszere, így a teljes értékű kutyatápok kiszolgálják az állat minden igényét.

2015. okt. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem, ha a prémium táp nem csepit, meg darling, meg hasonló borzadályoka jelöl, hanem valóban prémium tápot, akkor nincs gond.

A nyers húst azt teljesen ellenzem, egy időben meggyőztek a nyers húsról mindenféle ferőzések lettek az eredménye... Én prémium táp+főtt hús párti vagyok.

2015. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem szeretheti mindenki ugyan azt a módszert. Viszont az még mindig igaz hogy a kutyának ugyan olyan ragadozó emésztőrendszere van mint régen. Illetve tápot és húst sem szabad egyszerre adni az nem kicsit eltérő emésztési idő miatt.
2015. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Én mindkét módon etettem :)


A barf macerásabb és ha nincs olcsó beszerzési lehetőség, akkor drágább, mint a táp.

A táp egyszerűbb, de bizony-bizony mélyebben a pénztárcába kell nyúlni ha jó minőséget akarsz.


Én most táppal etetek, de időnként fogpucolás miatt (csontos hús) kap nyerset is.

2015. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is mindkettő szerint etettek, de huzamosabb ideig tápot kap, néha pedig főleg nyúlcombot. A kettőt nem keverem, ha elkezdem a nyers hús etetést, akkor kb egy hétig azt eszi. Nyersnél sokkal kevesebb a széklet, napi egy max. kettő. Tápnál 4-5 naponta, ami azt jelenti, hogy a nyerset sokkal jobban tudja hasznosítani. Így vagyok nyugodt, ha időnként nyerset is adok. Sokkal jobban rág a nyersnél, ami ugye jó neki és az enzimek miatt is jó. Kap kiegészítőket is, zöldkagyló por (100%-ban természetes), Immunovet (habár majd át fogunk térni a Vetri dmg .re).


Tény és való a táp sokkal kényelmesebb, de mikor nyúlcombot, vagy borjút, vagy birkát eszik, akkor sokkal elégedettebb, aki ismeri a kutyáját az látja, és folyton nem éhes, mint a táptól. ha tehetném csak nyersen etetnék, de 50 kilós a kutyám, elég sokat eszik és időm sincs méricskélni.

2015. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én jó részt tápoztam és most is tápozok.


BARF-oztam 8-9 hónapig.Egy idő után már nem kellett méricskélni kitapasztaltam,hogy mennyi adag kell a kutyáknak pl: 3db csirkenyak 6 db szív vagy 2 szárny 6 szív. Aztán már így zacskóztam :)Lehetőségem nem nagyon volt,hogy változatosan adjam nekik a kaját,mert erre felé drágaság van és sok minden be sem szerezhető,ha meg igen akkor az vagyon.

Pestre bementem volna nagy tételbe bevásárolni több hónapra. Benzin ktg-el is megérte volna. De hely meg nem lett volna elrakni a húst.Fagyasztóba max 7-8 napra tudtam a két kutyának elrakni a kajáját. Így pár naponta vásároltam,töltöttem fel a fagyasztót. Viszont volt,hogy ahol vásároltam napokig nem lehetett kapni pl szívet,nyakat. Ilyenkor volt,hogy tápot kaptak ha nem volt hús.


Viszont nekem egy idő után drága volt,helyem meg nem volt nagy tétel beszerzéséhez. Így szépen lassan vissza tértem tápra sajnos. Mondjuk azóta is olvasok a nyers etetésre,mert vissza szeretnék térni!! Csak hát a lehetőségeim korlátozottak.Na meg kiderült,hogy fontos a változatosság,hogy ne csak egy féle állatot egyen stb. Most tervben van,hogy én is csinálok pl havonta 1 hétnyi nyersezést.Jó részt így is tápozni fogok.De nincs más lehetőségem.

Fagyasztóra most nem tudok beruházni.


Idős kutyámnak abban a 8-9 hónapban nem volt fogköve,míg táp mellett volt (Acanát evett), gyakori bélgyulladás,allergia kijött rajta ami valószínű pollen,mert tavasz és ősz között rágta magát.


Mikor nyersen etettem az idős kutyám kicserélődött,bélgyuszija nem volt,allergia kijött rajta,de nem volt vészes,mert orvoshoz sem kellett menni vele.Akkor a fogkő lekopott neki.Kevés szinte szagtalan kaki,energikus volt,nem ivott olyan sokat.


Amióta újra tápozok fogköves a foga ( 4 hete voltunk leszedetni,de fogok venni vmi csontot rágni,mert nem akarom,hogy újra fogköves legyen) bélgyuszija szerencsére nem volt,viszont hasmenése volt egy párszor :/ allergiája kicsit megint felerősödött.


Kaki napi 5-6 elég sok, nyers mellett 3 max 4 volt,de ezek is minimálisak.


Jó minőségű táp is jó,én nem mondom,hogy rossz.Viszont aki megtapasztalja azt,hogy milyen mikor nyersen eteti a kutyáját az látja a különbséget!! Ég és föld!! Én Acanával etettem ami nagyon jó minőségű tápnak számít,mégis a nyers 100x jobb volt. Pedig csak 8-9 hónapig etettem vele.Már az első 1-2 hónapban is sok változás volt,pl kaki.


Szerintem mindenki döntse el,hogy neki mi a megfelelő,na meg persze a kutyájának.


Ha vki minőségi táppal etet nekem azzal sincs kivetni valóm.



Sokszor olvasom,ami igaz is,hogy ha nincsenek meg a kellő arányok a nyers etetésben akkor hiánybetegségek kialakulnak és évente 1x jó csináltatni egy teljes vérképet a kutyának,hogy lássuk minden oké. Szóval azért a nyers etetés sem úgy megy,hogy akkor farhátat kap a kutya meg egy kis nyesit és csókolom.1-2 éven belül lesz annak vmi jele.


Ebből a szempontból a táp jobb,hogy ott nincs hiánybetegség,persze csak a jó minőségű tápnál.


Nyers etetésnél kellő arányok fent tartása,változatosság, kivizsgálás évente,kiegészítők. Ha vki ezt megtudja oldani akkor jó.

2015. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!