Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya (uszkár) érkezésére...

Kiskutya (uszkár) érkezésére készülök, már összeírtam pár dolgot, mi kellhet (lenn), esetleg egyéb tippek személyes tapaszat alapján?

Figyelt kérdés

Nyakörv

Névbiléta, adatokkal

Póráz

Etető tálak

Kutyakaja

Alvóhely

Kutyafésű

Kutyasampon

Játékok

Kaki összeszedő zacskó



2015. okt. 14. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos / tenyésztő / előző tulaj telefonszáma, hogy ha valami furát produkál, vagy neadjisten hányik, legyen kit felhívni, szerintem sok ilyen váratlan kérdésed lesz:)

Aztán, szerintem vegyél elő néhány rosszabb törülközőt, vagy rengeteg papírtörlőt, ha először nagy izgalmában összevissza pisilne-kakilna. Az étel mellett valami finomságot, jutalomfalatot is bekészítenék, persze nem tudom mennyi idős a kutya, de ez jó arra, hogy már az elején elkezdhesd rászoktatni erre-arra. Jah és nézd meg, van-e elég mosószered, és nem pont most fog kifogyni, mert esélyes hogy egy ideig többet fogsz mosni mint amennyit szoktál:)) Ha nagyon pici a kutyus, de az öledbe veszed, és mondjuk elengedi magát, ilyen esetekre pl.:)

2015. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
.....és sok-sok kutyás könyv, hogy következetesen neveld fel, tanítgasd, hogy később ne legyen problémás.
2015. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Törcsi is kell,bár mi egy régi törölközőt fogtunk be kutya törölközőnek,ez arra ha pl megfürdeted legyen mivel megtörölni.


Fertőtlenítőszerek alap,hogy vannak. kakit pl wc papírral is össze lehet szedni.


Ami fontos egy váltó felmosó fej,hiszen sok pisit,kaki helyet,hányást fogsz takarítani és tapasztalat,hogy nem jó lakásra is és kutyásra is egyet használni elég sok okból

-ugye ha felszeretnél takarítani akkor eléggé pisi szag lesz a lakásban a kutyus meg össze vissza fog pisilni,mert mindenhol érzi a szagot.

-nem túl higiénikus.


Mondjuk napi 2x lakásos fejjel az egész lakást jó felmosni, hipos,domesztoszos vízzel, mi használunk alapból illatosított felmosó löttyöt azt is raktunk,rakunk mai napig ha mosunk fel.


Kábeleket jobb leragasztani vagy úgy csinálni,hogy ne férjen hozzá a kutyus. Miénket majdnem csúnya szóval megb-***a az áram amikor a vezetéket önfeledten rágcsálta,leszidtuk,de vhol meg örültünk,hogy nem lett baja.Utána nem nyúlt a vezetékekhez,de mi szikszalaggal leragasztottuk a biztonság kedvéért.


Mi amíg kicsi volt a Havánk addig mi minden ajtót bezártunk csak az előszoba,étkező,konyha részen lehetett,itt kő volt így nem volt baj ha netán a pisi órákig áll,na meg ezeken részeken nem volt semmi olyan ami gondot okozott volna a kölyöknek míg távol vagyunk. Csak akkor volt minden nyitva amikor itthon voltunk és rátudtunk szólni,persze néha még így is virág föld kikaparás az volt,meg növény rágcsálás és stb :D

De azért ezeket hamar észre vettük :)


Alvóhelynek nem tudom mit szánsz.

Nekünk egy kosár van és 2 régi pokróc,így amikor egyiket mossuk a másik van bent. Fontos,hogy könnyen tisztítható legyen a fekhely. Nálunk van mikor hányás a kosárba landol ilyenkor csak a mosógépbe dobom a pokrócot,a kosarat meg domesztosszal át sikálom és leöblítem. Már felnőtt mindkét kutyám,de vhogy hányás az mindig a kosárba sikerül :D


Akkor javaslom,hogy szőnyegek is moshatóak legyenek, nekünk mai napig ide is sikerül hányás. Mondjuk sok kutyás házban eleve szőnyeg sincs :D


Kutyakefe: Én egy tükrös kefét javaslok :)

2015. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami még eszembejutott, vannak ezek a nedves, fertőtlenítő törlőkendők:


[link]


Én ebből a sárga Bliket használom, a pennyben lehet venni, tökjó mert nem kell megcsinálni egy egész felmosóvizet, ha kicsi amit fel akarsz takarítani, mindenre jó, kaját ha széthordja, sarat ha behozza, még pisi-kaki nyomra is, persze ha a nagyja már el van tüntetve:))

2015. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!!
2015. okt. 20. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!