Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalhatjuk egy kisebb...

Bevállalhatjuk egy kisebb testű kutya tartását?

Figyelt kérdés

A párommal és egy rokonával élünk egy 47nm-es 3. emeleti panelben. Én változó, hogy otthon tartózkodom-e (ebbe ne menjünk most bele) Ő több féle munkarendben dolgozik, tehát változó, hogy mikor megy el otthonról és mikor érkezik. Nyilván az egész lakás nem lehetne "játszótér" tehát kb egy 10-12nm lenne ahol szabadon mozoghatna. Anyagilag sem vagyunk jelenleg eleresztve: kb 80-100eFt költőpénz jut kettőnkre, ha a rezsit és egyebeket levonjuk. Ez persze nem sok (ebből még vonódik le egykét dolog) tehát havi 5-10ezer forint "felesleg" van jelenleg.

Egy kisebb testű kutya örökbefogadásán gondolkodunk, de nem tudjuk, hogy ezekkel a feltételekkel megfelelő helyet tudnánk-e biztosítani számára. Ha nem, akkor milyen megoldásokat tudtok javasolni?

(Továbbá még az sem tisztázott, hogy utazás esetén kire bízhatnánk. Hallottam ilyen szállást nyújtó helyekről, de ezekről semmi információm nincs és az árazásukról sincs.)


2015. okt. 16. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Így ne. Se időtök, se pénzetek rá. Az etetése ugyan nem kerül sokba (kivéve, ha speciális igényű, pl allergia, cukorbetegség), de ha orvosra lenne szükség, azt miből fizetnétek? Az időhiány is nagy baj, a kutyát le kell vinni, sétáltatni, játszani, tanítani kell, különben unalmában rombolni fog.

Ha kutyàzni akartok, segítsetek menhelyen önkéntesként.

2015. okt. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kicsit én is így érzem, bár csalódott is vagyok, mert reméltem cáfolatot kapok. Akkor ezzel várni kéne még. Az önkéntességet felvetem a páromnak. Köszönöm a véleményt!
2015. okt. 16. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lenne stabilitás a kutya számára és ahogy látom, nem tudnátok vele eleget foglalkozni. Napi minimum 3-4 séta szükséges, ebből az egyiknek egy nagyobb, lemozgató jellegűnek (pl. kutyafuttató, vagy nagy séta) kell lennie.


Etetni sem a legolcsóbb tesco-s táppal kellene,hogy minőségi életet éljen. Szocializálni kell, nevelni, orvoshoz vinni,ha beteg, oltani, stb. Ezt szerintem sem időben, sem anyagilag nem tudjátok megoldani, nem hiszem,hogy jó helye lenne nálatok, ne haragudj.

2015. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se. :( Sajnos az állat érdekében néha le kell mondanunk a tartásáról.

Havi átlag 10-12 ezret lehet számolni a kutyára, de ha beteg, baleset éri, annak a kezelése akár százezres nagyságrendű is lehet.

A nagyjából egyforma napirend is nagyon fontos lenne számára, azaz a napi legalább 3 séta kb. ugyanakkor (reggel, délután, este), ebből legalább az egyiknek hosszabbnak kell lennie, ahol jól kimozogja magát.

A 10-12 nm elég szűkös élettér még egy kistestű kutyának is. Ehhez aztán végképp jól el kellene őt fárasztani reggel-este is.

Vannak kutyapanziók, igen, de ezek nem olcsók.

Egyik megoldás, amit már írtak, a menhelyi kutyasétáltatás. A kutyák is, gondozók is hálásak érte, és ti is rendszeresen kutyázhattok több kutyussal is. Persze, ez nem ugyanaz, mint a saját.

Esetleg cica? De a 10-12 nm neki sem elég élettér, csak úgy lenne jó, ha szabadon mozoghatna az egész lakásban.

2015. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kutyának rendszer kell.

Nálatok bizonytalan minden. Na meg élettérnek 10-12nm egy kistestűnek is kevés.


Napi 3 séta kell minimum.


Nem lehet az,hogy egyik nap 6 kor van lent másik nap meg 9 kor.

Így a kutya össze zavarodik.


Egy kistestű kajája max havi 5 ezerből kijön ettől max kevesebb attól függ mit kap majd enni.Kullancs elleni most vagy csepp ami 1000-2 ezer ft attól mit vesztek,vagy nyakörv ami mondjuk egyszeri 6-8 ezer. Viszont fel kell készülni,hogy jöhet bármi és akár több 10 ezer is elmehet. Nekem két kistestűm van, ha betegek kb 10 ezer ft-ot ott hagyunk, 1x-2x volt,hogy 6-7 ezerből megúsztuk.

De nyújtott betegségnél akár 20-30 is lehet.


Legutóbb 25 ezerbe volt egy hónapra a kutya mire teljesen felépült.Emellett minden reggel és este vinni kellett infúzióra,meg gyógyszerek,rizses diéta csirkemell rizs.Plusz rengeteg idő.Mivel itatni kellett,figyelni kellett rá ki ne száradjon.


Szóval így ne vegyetek magatokhoz kutyát.

Idővel nektek is teher lenne,kutyának meg nem lenne így jó.

2015. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pontosan ezért kérdeztem meg, mert úgy éreztem, hogy ez így (jelenleg) nem megoldható sajnos! :(


A rendszerességhez és az anyagi helyzet javításához munkahelyváltás szükséges. A szűk élettér pedig abból adódik, hogy a bútorok nagy területet lefoglalnak a lakásból. Tehát ez a rész marad sajnos. Ellenben jó hír, hogy gyakorta sétáltatással megoldható lenne, de akkor megint a munkahelyhez kanyarodtunk vissza. Szóval itt kell elkezdeni... :)

A menhelyes tanácsot is köszönjük. Megfontoljuk.

2015. okt. 17. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen,sétával kompenzálható,de napi 3 séta kell,amiből az egyiknek 1-1,5 órásnak kell lennie attól függ milyen mozgásigényű a kutya.Lehet több kevesebb.


Miénk mondjuk aktív 1 óra labdázástól kidől egész napra és csak alszik :)

De itthon szoktunk még vele labdázni.


Viszont a rendszerességet vmilyen szinten kell tartani,mert oké,hogy néha néha később vagy előbb megy le,nálunk is előfordult már.De azért nem minden nap minden séta más időpontba legyen,mert így szobatisztaság is bizonytalan,hiszen egyszer 4 órát kell kibírnom egyszer 8 máskor 10, a kutyák ezt nem tudják szabályozni.


Nálunk is volt olyan,hogy elaludtam,mert este bulizni voltam,hát takarítottam,mert pisi,kaki minden volt.4-5 órát csúsztam a sétával.

2015. okt. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!