Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Amstaff kölyök táplálása?

8 hetes Amstaff kölyök táplálása?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltam egy törzskönyves Amstaff kölyköt egy jó kennelből. Olyan problémám van, hogy a kutyus alig eszik valamit, és ez nagyon aggasztó, mert Én életemben ahány kölyökkutyával találkoztam, mindegyik addig evett amíg volt előtte. Hát az Én Amstaffom nem ilyen. Azt a tápot adom neki, amit a tenyésztő ajánlott és etetett. Mióta elhoztam, így viselkedik. A tenyésztő azt mondta, hogy túletettem, és hogy hagyjak ki egy étkezést, és rendben lesz. így tettem, de nem változott a dolog. A kihagyott etetés után úgy falt mint egy igazi kölyök, aztán a következő etetésnél, megint csak 1-2 falat és annyi. :( De túl nem etettem, mert az elejétől fogva ezt csinálja, tehát nem tudtam "túletetni". Próbáltam neki: Nyers csirkefarhát, főtt csirkefarhát, a tenyésztő által ajánlott táp szárazon és áztatva, konyhai maradék, párizsi, májkrém, kenyér. Mindenből csak kicsit, és szegénynek már be van esve a hasa :( Sürgősen kell tennem valamit mert ez így tovább nem mehet. Kérem aki tud segítsen, de ne félmondatokban, amikből ki kel találni hogy mi a tanács.

Életbe vágó!



2015. okt. 16. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha nem etetnéd konyhai maradékkal, kenyérrel meg májkrémmel, nem lenne baja... csak azt add neki, amit a tenyésztő adott, és abból is csak az előírt mennyiséget!
2015. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy nem oldódott még fel az új hely, környezet miatt. Ha a kedve s elenne jó vagy hasonló kakkor viszont orvost javasolnék, mert nem normális ha sokáig nem eszik egy kölyök kutyus.
2015. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem féreghajtózva volt már...

Lehet stresszel az új környezetben.

A TK ilyen esetben biztosíték. Igen, tudom tudom. Az ember nem úgy választ családtagot,hogy baj esetén vissza váltja,mint egy hibás mosógépet,de Én visszavinném. Megnézném,hogy megnyugszik-e az otthoni környezetben pár nap alatt elkezd e enni. HA igen,akkor "csak" stressz és megint elhoznám, ekkor már nem halálra aggódva,hogy miért nem eszik.Így tudnám,hogy fel fog oldódni,csak meg kell várni. Ellenkező esetben betegség is lehet a háttérben. Amit vagy kezeltetsz vagy azt mondod a tenyésztőnek,hogy nem erre fizettél be. Már 10-20 ezrekért is az ember után dobnak amstaff jellegű kölyköket.Nem pártolom a szaporítót. Sőt! De,ha már TK és becsületes tenyésztőről beszélünk,akkor mindenben segít. Érdeke.

2015. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mit adsz és mennyi az egy adagja?
2015. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1) Hagyd abba a kutya fenekének kinyalását. Ha májkrémet hajlandó enni, azzal mennyivel vagy beljebb? Nem eheti azt egész életében, ha egészséges kutyát akarsz. Csak neki való kajával próbálkozz, és abból is csak azzal, amivel tényleg szándékozod is etetni a későbbiekben. Elég genyóság felajánlani neki a nyers húst, aztán ha megjött az étvágya, megint elérakni a tápot.

2) Ne stresszelj rá az etetésre. Ha ezt teszed, a kutya is azt fogja hinni, hogy az valami para dolog, és nyilván nem lesz kedve enni. Gondolom, még csak pár napja lehet nálad, ha még mindig nyolc hetes, szóval kicsit hagyd élni a kutyát, ne telepedj rá rögtön ezzel, hogy egyél, egyél, egyél (meg mással se). Ha nem kell neki a kaja, elveszed előle és viszlát, majd ha következő etetéskor éhes lesz, eszik, nem kell ebből ügyet csinálni.

3) Kivéve, ha beteg. Szóval ha úgy érzed, hogy ez nem normális viselkedés, és pláne ha már a fejlődése rovására megy, akkor irány az állatorvos, minél hamarabb, különösen, ha valami más tünete is van (nem normális széklet, kedvetlenség, stb.).

2015. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ifficationn válasza:
NYERS, NYERS a legjobb....az az B.A.R.F....facebookon van is egy ilyen csoport...sokkal egészségesebb mint a táp..tudod mit raksz a kutyád elé és olcsóbban is kijöttök ezzel a fajta etetéssel. Csak ajánlani tudom én is így etetek és mesésen néz ki a kutyám :D
2015. okt. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ifficationn válasza:
Ja és nem mellesleg Amstaffom van :D :D
2015. okt. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Küldenél a kutyáidról képet? :)
2015. okt. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!