Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hülye kérdés, de kutyána...

Lehet hülye kérdés, de kutyának lehet porallergiája?

Figyelt kérdés
Olyan tekintetben, hogy csak 1-2 plüss van itthon amivel ha játszik, szétcincálja akkor folyamatosan tüsszög és végül azért otthagyja. Aztán láttam hogy nyalogatja a szájpadlását és furán mozgatja a száját. Ez konkrétan az, hogy allergiás a poros dolgokra? Más jelét egyelőre nem vettem észre.
2015. okt. 17. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a pluss "toltoanyaga" ragadt ra a szajpadlasara?
2015. okt. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy porallergiás kutya! Amikor a miénknek megcsináltattuk az allergiatesztet, volt egy olyan külön kategória, hogy házipor atkák. A textil fajtákra is lehet allergiás, a tesztünkben a pamutot, gyapjút, meg ilyesmiket is néztek, még a dohányfüstöt is. Szóval ezekszerint ezekre mind lehet allergiás egy kutya.
2015. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, van a kutyáknál is porallergia.
2015. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van.


Sűrűbb takarítás,plüssöket is mosd ki sűrűn.


Én pl havonta 1x ki mosom a plüssöket is,van vagy 6-7 db. Emellett a szőnyegeket is kimossuk,kiporszívózzuk sűrűn.

Ágyakat,kanapéket is stb.


Por törlés alap az egész lakásban,hetente.


Szóval szerintem ha kicsit többet takarítasz,inkább porszívót ajánlok,meg kimosod a helyét,plüsseit akkor szerintem elmúlik.


Bár miénk is szokott prüszkölni mikor cibálja a játékait,de nem hinném hogy allergiás. Porttól én is trüsszögök allergiás nem vagyok :D

Szóval nem feltétlenül,allergia,csak irritálja.

2015. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. :)
2015. okt. 17. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!