Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen önvédelmi lehetőségeim...

Milyen önvédelmi lehetőségeim vannak kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

kis csivaváimat szoktam sétáltatni, őket jobban féltem mint magamat..

sajnos ez egy bunkó környék, mindenki hatalmas kutyája a kerítésen bömböl, vagyis a járdán haladás lehetősége kilőve..

ezenkívül 1-2 rossz kerítés, vagy túl kicsi a kutyának stb miatt kiszöknek

mit tehetek ilyenkor? Olyan megoldást keresek ami maradandó károsodást nem okoz a kutyának de támadás esetén megtudom védeni magam (paprika spray vagy hasonló)


2015. okt. 18. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Paprika spray a legjobb igazából,de lehet egy dezodor is jó,hiszen az fullasztó,meg ha szemébe megy kicsípi,de megvakulni nem fog tőle.


Nekem is kistestűim vannak és van egy öreg ember aki a kau keverékjét póráz nélkül sétáltatja.Mindig az utolsó pillanatokban köti meg,de még így rohadt nagy ívbe ki kell kerülni,mert húzza a papit el.Szóval én is félek. A többi kutya normális erre felé. Meg kistestűektől nem féltem őket.De az a kau keverék hatalmas,az neki menne a kutyáimnak,nem élnék túl, de hogy az a kutya sem az is biztos addig rúgnám,ütném a fejét amíg mozog.


Amúgy kutya barát vagyok,de ha az én kutyáim életéről van szó leszarom a másik kutyát.


Ismerősöm bichonjait támadta meg egy német juhász, egyiket feltudta emelni a másikat nem sírt próbálta pórázzal vhogy felhúzni a másik kutyát,én ezt pont láttam és szaladtam oda majd egy jól irányzott rúgással fejen asztam,szerencsém volt,hogy nem fordult nekem. Fel emeltem a másik bichont aki már véres volt. Föl akart ugrani rám a kutya én meg hasba rúgtam akkor felnyűszített,mentünk a lépcső ház felé de csak jött utánunk végül egy férfi bottal kergette el. A kutyus kisebb nagyobb sérüléssekkel megúszta.Borzasztó.

Ezt én nem akarom átélni a saját kutyáimon,ott is majdnem bőgtem.


Szóval azt akarom,hogy ilyenkor én nem nézném a másik kutya jó létét,mert a sajátaim testi épsége sokkal fontosabb.

2015. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk pont fordítva van, egy séta alatt legalább 2-3 acsarkodó kistestűt le kell vakarnom a kutyámról(ő nagy ).

Naálam a Ne engedje ide!" bevált, neked javaslom a zörgő, kavicsos pezsgőtablettás dobozt illetve a dezodort a felszólítás mellé.

2015. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Varázsigét nem javasol senki ? Dezodor , pezsgőtablettás doboz mindegyik nagy és hatástalan a gázsprayhez képest .
2015. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

gázspraytől nem akarom hogy baja legyen, nem teszek nyomorékká azért egy kutyát mert hülye a gazdája..


enyémekkel nincs gond, én ha rászólok hogy maradj, vagy hasonló leül és megvárja míg elmegy a másik kutya

2015. okt. 18. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Esernyő. Rá lehet nyitni, meg lehet ijeszteni, ha kampós fa vége van, akkor jól oda lehet vele sózni. :) Megzavarhatod azzal is, hogy kettőtök között nyitogatod.
2015. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó hám a kutyának, így gyorsan fel tudod kapni. Másrészt meg az esernyő jó ötlet, de egy jó erős női gázhajtású dezodor se rossz.
2015. okt. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A paprikaszóró tökéletes, mert nem okoz maradandó károsodást. A hajlakk dezodor stb.-ről ezt nem tudom elmondani. Bármelyik vadász vagy rendőrségi boltban kapható, én a KO vagy Pfeffer Fog-ot ajánlom. A fog jobban szétteríti, kevésbé kell pontosan célozni.
2015. okt. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a gazspray-t tudnám javasolni vagy egy jó nagy botot vagy ha biciklizel akkor a biciklivel :D.Én falun élek itt is mindenféle nagykutya és kis utcai tacskó ki tud szökni a mi utcákban.Nekem van egy szuka kuvasz golden retriever keverékem meg egy kan banndog keverékem.Mikor kicsik voltak én mindig gázspray-vel vagy bottal járkáltam :D, de most már, hogy felnőttek már ők vigyáznak rám.
2015. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!