Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vagy angol cocker...

Beagle vagy angol cocker spániel? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz kutyánk és nem igazán tudunk dönteni. Bár lehet, hogy 2 lesz de lehet hogy 1. Kb napi 2órát tudnánk vele foglakozni, rendszeresen lenne sétáltatva, kertben lenne ( meleg kutyaházban), 3 gyerek mellett lenne. Szerintetek melyik ideálisabb nekünk?
2015. okt. 18. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Beagle. Nekem is az van és imádom :)
2015. okt. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Beagle semmiképp... hatalmas mozgásigénye van, nem éri be napi 2 órával. A spánielt se javaslom annyira, főleg ha kertben tartanátok. Mindkettő vadászkutya.

A rendszeres sétáltatást hogy képzelitek el?

2015. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Rendszeres séta alatt azt értem, hogy minden nap kivéve szerdán tudnánk sétáltatni kb 1-1,5 órát. Hétvégén nyilván többet és akkor még kirándulnánk is.
2015. okt. 18. 18:12
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Spánielt rendszeresen fésülni, fürdetni, kozmetikáztatni kell, főleg, ha kertben tartjátok. Nagyon kényes a szőre. De mindkettő nagy mozgásigényű, aktív kutya, és mindkettő olyan fajta, hogy ha ezt nem kapja meg, akkor bizony szökik. Fogadjatok örökbe inkább egy felnőtt, nyugodt keveréket, akinek elég, ha van kis házikója, meg a gyerekek megdöncölik néha. Ne az alapján válasszatok kutyát, hogy mennyire szép meg cuki meg divatos a fajta.
2015. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg egy hozzátok illő kis mozgásigényű menhelyi keverék? Ők is ugyan olyan édesek mint a fajtatiszta társaik SŐT..
2015. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat olvastam mindkét fajtáról és ismerősök is adtak tanácsokat és azt mondták, hogy jók lennének . Nincs bajom a menhelyij kutyusokkal, de az előző az volt és keverék. Nagyon szerettük, de elég nehéz volt vele ezért gondoltzk ez a 2 fajt. (Havonta tudnánk vinni kozmetikushoz a kutyát.)
2015. okt. 18. 19:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Bejglikutyákkal egyáltalán nincs kapcsolatom, de ahány elcseszett, viselkedés problémás, ásós, ugrálós, rombolós, falevelet is megugató, morgós, harapós(!) spánielt láttam már, az mind kerti kutya volt. Igen 1-1,5 óra sétáltatással.

Egészen egyszerűen ezeknek a kutyáknak édeskevés a 2 óra foglalkozás, fogalma sincs hol a helye családon belül, ami miatt egy idő után fincsibbnél fincsibb viselkedési problémákat fejleszt ki.


Félre ne érts, nem a beagle-re akarlak rábeszélni, hanem a spánielről le. Vagy arra rá, hogy benti kutya legyen.

2015. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet benti kutya. Én szívem szerint beengedném, de sajnos apukám bem engedi. :(
2015. okt. 18. 20:32
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyik sem kinti kutyának való, a spániel végképp nem. Felejtős.

A beagle-nek ez a foglalkozás kevés lesz, vadászkutya, nagy mozgásigénnyel, makacs természettel.

2015. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 SzMHZs ***** válasza:

Spánielt kertbe ne, légyszi... Két spánielem van, az egyiket nemrég hoztam el, szintén kerti tartásból - egy pillanatra nem problémázott a régi gazdái után, mert nem sok kapcsolata volt velük. Állandóan a közelemben szeretnek lenni, nem zsizsegni, csak ott lenni. Mozgás, foglalkozás szempontjából sem ideális. A szőre miatt sem túl jó ötlet állandóan kint tartani, hacsak nem nyírva lesz, ami meg tönkreteszi a szőrét és ezáltal a szőre által nyújtott védelmet is hideg/meleg ellen.

A kutya ideális esetben nem egy játék, amit előveszünk napi két órára, és a nap többi részében a kertben van. Beagle-lel személyes tapasztalatom nincs, de ismeretségi körben van pár, látom, milyenek, hát őket se tenném a kertbe. Rengeteg kerti beagle szökik, kész szabadulóművészek tudnak lenni.

Szerintem is gondoljátok át, és egy nyugisabb fajtát vagy egy keveréket válasszatok.

2015. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!