Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye 2016 januárjától tilos...

Ugye 2016 januárjától tilos lesz kutyát láncon tartani. De ki fogja ezt ellenőrizni?

Figyelt kérdés

Mármint M.o-on, falukban (de még jó pár nagyobb városban is) a kutyák nagy része még a kerítésen kívül se járt, állatorvost is csak kis részük látott. Ha eddig ezt nem ellenőrizték, akkor a láncon tartást hogyan fogják?

Értem én benne a jóindulatot, de Józsi bácsi valszeg nem fogja levenni Fifit a láncról 10-en évek után, főleg ha nem is ellenőrzik.


2015. okt. 19. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj. Mindig vannak "jóakaró" szomszédok, akik szívesen feljelentik.
2015. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos senki. Mint ahogy a chipet sem ellenőrzi senki, sőt azt sem, hogy egy kutya valaha volt-e oltva veszettség ellen.
2015. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dehogy :D ezek az emebrek soha nem fogják ezt betartani. Nagy részük talán a kötelező oltásokra elviszi, de ennyi. Így szocializálódott a magyar. Melyik szomszéd jelenti fel egy kis faluban? Amelyik nem tartja láncon de ha nem tetszik neki ahogy a kutya néz és ezért félholtra veri vagy az akinek sántított a kutyája, gyógyszer meg orvosok helyett a Vadász elrendezte? Én is vidéken élek, látom mi van itt. Minden harmadik kutyusban nincs chip, pedig kötelező. Első körben meg akkor se fognak bűntetni. Kap egy felszólítást, hogy elveszik tőle a kutyát és bírság. Ekkor elengedi majd tárcsázza Bélát a vadászt.. Tovább meg egyértelmű a történet.
2015. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Aki eddig is tojt rá, az sajnos ezután is fog. Csak abban reménykedhetünk, hogy majd kihalnak az ilyen "Józsi bácsi féle" emberek és a következő generáció már normálisabb lesz.
2015. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

A mi önkormányzatunk közölte,szegény a nép,nem fognak senkit azzal hergelni,hogy kutya miatt cseszegetik.

Ez volt a hivatalos válasz egy állatkínzásos bejelentésre.

2015. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Az a legnagyobb baj hogy láncon tartás és láncOS tartás között óriási külömbség van. És ezzel a törvénnyel a jó gazdikat is korlátozni fogják.
2015. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány éve is kötelező a chip? És hány olyan felnőtt kutyát találnak, akikben nincs chitp? Na.. ennyit erről. Falun lakok, itt reménytelen az egész emberiség. Itt az a megszokott, ha félméteres láncra nyomják a kutyát, hagy ugasson, de ha ugat éjszaka, akkor megverik, hogy fájjon neki, és kussoljon be. Persze senki nem szól senkinek. Állatvédők el vannak havazva, napi 100 eset van, ahol kínozzák a kutyát, és ez a láncraverés, összeverés nem számít kínzásnak. Borsodról van szó amúgy...

Itt ha szólnak is az állatvédők, hogy ugyanmár ne hagyd láncon, másnapra "elszökik, széttépi a láncot, stb" a kutya...

Szóval ro..hadtul nem tartják be ezeket a szabályokat, a beteg kutyákat is inkább agyonverik, vagy szélnek eresztik. De inkább az első, aztán már csak azt lehet mondani a szomszédoknak, hogy jaaaaj öreg volt/beteg volt, elpusztult..ők meg nem fognak odamenni és kiásni (vagy megkeresni) a tetemet, és boncolásra vinni, hogy mi is lett a vége. Sőt, őszintén mondom, hogy ennek a sok büdös parasztnak egyébként szó szerint szúrja a szemét az, hogy én 25.000 Ft-os táppal etetem (mert nem fogom azt hazudni, hogy moslékon etetem mint ők) a kutyáimat, járok velük iskolába, BENT tartom, néha az ágyamra is feljönnek, de általában a kanapén, veszek nekik ajándékokat, ami alatt szimpla játékokat értek, tehát nem egy nagy vaszisztdasz-ról van szó...és nekem szólnak be, hogy minek csinálom ezt, a kutya azért van, hogy kint őrködjön. (persze, ilyenkor meg megkérdezem, hogy ja, mert a félméteres láncon biztosan elkapja a betörőt, ha bejön, főleg úgy, hogy ugatni se mer, mert tudja, hogy azért kitörik a lába, vagy a foga..)


Szánalmas itthon az állatok sorsa...

2015. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Budapesttől 85 kilométerre dettó ugyanez a helyzet.Nem a világ végén,hanem a fővároshoz közel.
2015. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem nincs már ,de apunak van egy közepes méretű 40-45kg közti futón van jó hosszú távolságot fut enged bőven.tudja valaki hogy maradhat e rajta ?elég hamis 4.éves oltott cipelt. vagy más megoldás kell. ő kérdezte a hivatalban meg dr és mondták neki minden rendben..
2015. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó: nem fogják ellenőrizni..mint ahogy a chipet sem.

Viszont olyan kutya, hogy hamis, nincs. Nyilván bizonytalan mert kiraktátok láncra. Vagy mert nem tudja a helyes viselkedést, mert tanítás helyett kiraktátok láncra...nem tudom honnan valóak vagytok, de ha van lehetőség, adjátok inkább le a menhelyre, ahol keresnek neki egy felelősségteljes gazdát aki a lánc helyett a meleg szobába fogja tenni, és szeretettel fogja nevelni, megtanítva, hogy mit lehet és mit nem....

Nektek pedig ne legyen kutyátok, vagy el kell olvasni kutyaneveléssel kapcsolatos könyveket/cikkeket, és/vagy kutyaiskolába hordani, és lesz egy jól nevelt kutyátok, akit nem kell majd láncra tenni. (vagy ha nem tudjátok kivitelezni a nevelését, akkor riasztót érdemesebb venni, gondolom házőrzésre van kutyátok)

2015. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!