Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leszidás? Kölyökkutyánál mit...

Leszidás? Kölyökkutyánál mit kezdjek ezzel a viselkedéssel?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kiskutyám, aki elég virgonc, és alapvetően kerti kutya, szabadon járkál az udvaron. Rettentő rossz szokása, hogy ás. Hiába sétálok vele 1 órát, játszunk, tanulunk, vagy keresős játékot játszunk, amiben agyban is elfárad, hazaérünk, én bemegyek, ő pedig azért ás egy gödröt utoljára az udvaron, vagy lerágja a virágot utoljára alvás előtt, aztán alszik pár órát teljesen kifáradva. Van amikor ott állok mellette, de akkor is elkezd ásni..

Na és itt jön a problémám: megfigyeltem, hogy nagyon is jól tudja, hogy mikor csinált rosszat, mivel ilyenkor kb a földön lapulva jön elő felénk, de csak akkor, amikor tényleg találok valami kárt. Na most ha én rászólok vagy rákiabálok, vagy a helyére küldeném esetleg, akkor azt csinálja, hogy lefekszik a földre, esetleg hanyatt és nem moccan. Soha nem bántottuk, hisz ő az első kutyánk, ezért is most rázódunk bele ebbe az életvitelbe, nem is értem miért vágja hanyatt magát...habár ilyenkor nem tudok vele mit csinálni, rájött, hogy lefekszik, és nem lesz semmi...

Most ezzel mihez kezdjek? Hogy "büntessem meg" ha egyszer rosszat csinált, tudja, és rögtön lefekszik és nem mozdul? Gondoltam én, hogy esetleg szó nélkül megfogom és odaviszem, ahova mondtam neki-ismeri a helyedre szót- de szerintem ez nem jó így.

Segítenétek valami hasznos tanáccsal?



2015. okt. 19. 15:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kölyökkutya (de általában a felnőtt is) nem kompatibilis a szép kerttel, ez van.


Utólag ne büntesd meg sehogy, semmi értelme, a kutya nem köti össze a tettét a később érkező büntetéssel. Max. annyit tud, hogy ha ez vagy az a helyzet fennáll, amikor megjelensz, akkor gáz lesz, és emiatt sunnyog, de sajnos azt nem gondolja végig, hogy adott helyzetet ő állította elő.

Viszont jó, ha tudod, hogy ezt a hátra hemperedést sok kutya pont azért csinálja, mert tudja, hogy így elkerüli a további büntetést. Szóval ne dőlj be neki: ha rajtakapod valamin, és úgy akarod büntetni, vagy bármit kérsz tőle és nem csinálja meg, hanem ezzel akar kibújni alóla, ne zavartasd magad, tegyél úgy, mintha nem is látnád, mit művel.


A helyére küldést meg ne alkalmazd büntetésként. Két dolgot érhetsz el vele: vagy megutálja a helyét, mert ott szoktad büntetni, vagy nem fogja magát büntetve érezni, hiszen a helyére küldted, ahol szeret lenni.

2015. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
5%
Szia!ilyenkor nyugodtan fog meg a kutyat es vidd oda ajol tonkre tett valamit es meg kell neki mutatni hogy azt nem szabad(KICSIT vágj rá a fenekére)de fontos hogy vidd oda ahol valamit meg rongalt mert ha nem tudja hogy most miert vered meg ossze zavarodik....amugy nem is ertem mi a baj aztalhogy egy kutya ás??
2015. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen értem amiről beszélsz, és ez zavar pont, hogy tudom, hogy azért fekszik le, mert tudja, hogy így nem lesz semmi. És hogy akkor azon kívül, hogy rákiabálok mit tudnék tenni ami hatásos büntetés lenne neki? Persze csak akkor amikor rajtakapom, utólag nyilván nem kezdek el ordítozni fölöslegesen:D Mert következő alkalommal ugyanúgy megcsinálja ha ennyivel el van intézve, hogy ő elsunnyog, én meg mérgesen kijavítom a kárt, akár úgy, hogy közben ott fekszik mellettem, és végignézi, ahogy temetem be a gödröket....
2015. okt. 19. 15:56
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Utolsóra ne hallgass: nem tudja a kutya, hogy azt a valamit őt tette tönkre.

A büntetésnek kizárólag akkor van értelme, ha a cselekmény közben kapja (jelen esetben ásás közben).

2015. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Persze, nem is fogom azt csinálni, amit az utolsó előtti javasolt.

De pont ez a kérdésem, hogy mi legyen a büntetés/leszidás? Mert az nem az, hogy ahogy rászólok mérgesen, ő fekve marad, és azt várja, hogyan ússza meg

2015. okt. 19. 16:05
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem jött rá semmire ez a hanyatt fekvés a kutyák testbeszéde. A megadás jele. Ha két kutya verekszik akkor is a vesztes hanyatt fekszik megadja magát és akkor a másik tovább nem bántja mert tudja,hogy ő van a rangsorban felette. A te kutyád is tudja hogy nem ő a falkavezér ezért adja meg magát. Ilyen esetben már nem érdemes tovább bántani. Amikor melletted kezd el ásni akkor kell rávágni.
2015. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

Így, ahogyan te kérdezed, semmit.

Ha tudod, hogy ezt fogja csinálni, mihelyt beteszed az ajtót, akkor szépen lesben állsz, amíg elkezdi a "rosszalkodást", és akkor azonnal kirontasz, rászólsz. Akkor büntetni, amikor a kárral szembesülsz, felesleges. A kutyák időben előre tudnak kombinálni, visszafelé nem. Aztán bemész, lesben állás újra, kirontás. Attól függően, hogy milyen kitartó, napokig eltarthat. De általában beválik.

2015. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, lehet, hogy nem írtam jól érthetően, de én is arra gondoltam, hogy abban a pillanatban mi lenne hatásos, nem később, hiszen akkor már úgysem tudná társítani. Köszi még egyszer, akkor marad a jó időzítés és a kitartás, remélem lesz eredmény:)
2015. okt. 19. 17:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell értetni vele, hogy az tiltott terület. Én együtt ültettem a kutyámmal, és ahova ültettem, oda nem mentem bele (letérdeltem, úgy ültettem), és mikor ráment, mondtam, hogy nem szabad. Mikor kijött, elővettem a zsebemből finom falatot, és jutalmaztam, dícsértem. Aztán ezt összekötötte azzal, hogy direktbe a szeme láttára kikerültük azt a helyet. És be is vállt, nem ment rá. Olyan 10 hónapos volt mondjuk, mikor megtanítottam neki.


De esetleg el lehet keríteni a virágos részt, ha nagyon necces a nevelése. Vagyis alkalmazkodni kell a kutyához, és inkább olyan helyre kell ültetni, ahol le lehet keríteni.

2015. okt. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló:)

Az a gond, hogy nálunk az egész udvar füves szinte, és magába a fűbe ás nagy gödröket, de amikor le van fárasztva, akkor alvás előtt még gyorsan kapar egyet, és aztán piheni ki. A növények még nem is akkora gond, az talán most fordult elő először, azóta sem, és azért az egész füves udvart nem lehet elkeríteni. De köszi a segítséget!

2015. okt. 20. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!