Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjuk, vagy tartsuk meg és...

Eladjuk, vagy tartsuk meg és várjunk?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos beagle kutyusunk.Lassan 2 hónapja van nálunk. Sajnos nincs sok időnk rá, mert a szüleim fáradtak, én pedig egész nap suliban vagyok. Tanítgatom, sétáltatjuk, csak lassan kezdünk belefáradni a makacsságába. Tudom, hogy ez a fajta jelegzetessége, de már nem tudjuk hogy fenyítsük, mikor rosszat csinál. Tudom, hogy nem lenne szabad megütni, de máshogy nem ért a szóból. Van amikor még az sem segít.... most azon gondolkoznak a szüleim, hogy eladjuk. Személy szerint én is ezt javaslom, de nem szeretném, ha olyan venné meg, akinél mégrosszabb lenne neki...

2015. okt. 20. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Kutyaiskola. Az egész családnak. Nem vicc, nektek kell megtanulni bánni vele, hogy ő is megtanulhassa tőletek, hogyan illeszkedhet be a családba.


Vállaltátok, nem? Akkor tessék megoldani a problémákat. Ha valamelyik családtagotok beteg lenne vagy mondjuk az egyik tesódnak lenne valamilyen tanulási nehézsége, rajta is túladnátok?

2015. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Eladni? Esetleg szerető gazdának ajándékozni ivartalanítva.

Amúgy egyáltalán hogy jött az ötlet, hogy egy foglalkozásigényes kutyát szerezzetek, amikor nincs rá időtök?

2015. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
5 hónaposan még kölyök, persze hogy rosszalkodik, de ettől függetlenül, egyetértek az előttem szólóval, kutyaiskola a megoldás.
2015. okt. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha buta lenne, nem lenne vele a probléma. Van esze, csak nehéz rávenni, hogy arra használja, amire a gazdája szeretné.
2015. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha foglalkozva lenne vele, akkor együtt lehet vele dolgozni. Talán kutyaiskolába kéne vinni és megnevelni, mert, ha megvered attól nem lesz jobb (meg hát nem is állattartóhoz méltó viselkedés).

DE akármilyen kutyátok lenne azzal is napi szinten kell foglalkozni, még a menhelyi keverékkel is, sétáltatni, nevelni, szocializálni (igen a kertes házban élő kutyát is).

Ha nektek erre nincs időtök, energiátok, akkor ne legyen kutyátok. Ajándékozzátok el, vagy csak egy jelképes összeget kérjetek érte, ha melléadjátok a felszerelését is.

2015. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Istenem...miért a beagle? Mert menő, az van a telepen mindenkinek, mert jajjdecuki.

KÖNYÖRGÖM NEM SZOBAKUTYA HANEM VADÁSZKUTYA !!!!!!!! Foglalkozást igényel, sokat, még annál is többet, ésszel kellett volna kutyát választani.

Eladni semmiképpen ne adjátok el, max odaajándékozni, valaki olyannak aki "érti a fajtát".

VAgy, elmehetnétek kutyasuliba, ott le is vezetitek a kutyát, és ti is tanultok kutyául.

De ennek is akkor van értelme, ha rendszeres, és mint írtad, nincs sok időtök.

2015. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bollocks ***** válasza:
Eladni? Mégis ki adna pénzt egy öt hónapos, neveletlen beagle jellegű keverékért, amikor tele vannak a menhelyek is. Keressetek neki egy megfelelő gazdit, akinek oda lehet ajándékozni. Természetesen ivartalanítva.
2015. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen felelősség a kutya. Nem ő az első, de a szüleim úgy látszik "kiöregedtek" belőle... Így én próbálom nevelni, foglalkozni vele. Tudom, hogy mit kellene vele csinálni, de a szüleim nem hajlandók hallgatni rám, így pedig hiába tanítok neki valamit, vagy szokatom rá/le valamire/valamiről, nem sokra jutok vele. A kutyasulira már én is gondoltam.
2015. okt. 20. 16:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg lepontoznak mikor leírom, hogy az emberek 75%ának nem való kutya. Nem veled van baj kérdező, ti legalább beláttákok, hogy nem való nektek.
2015. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen miért vettétek, ha már 2 hónap alatt feladjátok?

Vagy kutyasuli, vagy új gazdi. (Eladás csak akkor, ha törzskönyve is van, egyébként ajándékba).

2015. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!