Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősödő kutyában is...

Egy idősödő kutyában is javulást váltana ki az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Van egy kis terrier keverékem, úgy 7éves lehet. Vagy 8, nagyjából, igazából örökbe fogadtuk, és a pontos korát nem tudták ők sem.

Nagyon ugatja/morogja a kutyákat, a tőle nagyobbakat, viszont akarnánk mellé másik kutyát, bár a menhelyen azt mondták, hogy nem csíp egy kutyát sem...

Olvastam, hogy ivartalanítás segíthet ezekben. Vajon tényleg segítene, ilyen korban?

Plusz eddigi kutyáimat (sok ideiglenesünk is volt, megtanítottuk a nagyjából engedelmességre) tök könnyű volt tanítani, de Őt, aki most velünk van, nagyon nehéz, egyszerűen mintha nem fogná fel amit akarunk, már bocsánat, hogy ezt mondom.

Tény, hogy volt már okosabb kutyám, de azért nem mondom hogy buta, csak kissé nehezen érti a dolgokat. Inkább játszana órákat, az a mindene, és próbáljuk is megadni a minél több játszási lehetőséget, felváltva játszunk vele :)

Tapasztalatok? (pont láttam itt egy kérdést, úgyhogy az a kétségem, hogy veszélyes-e ilyen idősen ivartalanítani, el is oszlott, mert ugye nem is igazán idős hanem felnőtt)


2015. okt. 21. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
felnőttkori ivartalanitás már nem változtat a kutya viselkedésén. ártani nyilván nem árt. Ha szeret játszani akkor azzal kell motiválni a tanitáskor, amit a legjobban szeret. csak türelem:) Amig nem birkóztok meg vele, addig nem hoznék mellé más kutyát.
2015. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmű, hogy addig nem hozunk mellé. Igazából úgy vagyunk vele, hogy hátha. Hátha lehet mellé hozni. Ha nem lehet, az sem baj, mert így is tökéletes a család, de egy másik kutya is elférne, és legalább egyel kevesebb lenne a kóbor/menhelyi/gyepis kutya :(
2015. okt. 21. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de nevelni még lehet.
2015. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás segít a nevelésében ilyen korban is, de nem váltja ki. Ha nem bírtok vele, vigyétek kutyasuliba.
2015. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy buta az a kutya, lehet, hogy csak önfejű, meg hát ha olyan helyen volt azelőtt, ahol nem nevelték, akkor most nem is érti, hogy mit akartok tőle.

Nekem volt egy tibet terrier keverékem, némi eufémizmussal azt mondanám, hogy nem csillogott az elméje, de az mindenben szót fogadott, az a fajta volt, amelyik leste a gazdája óhaját, hogy előbb teljesíthesse, mielőtt kimondaná. Mellé befogadtam egy fiatal tacskó-spicc keveréket, úgy nézett ki, mint egy róka, de olyan rafinált is volt. Na, azzal soha nem mentem semmire, hiába volt okos, azt csinált, amit akart.

2015. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!