Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti eladnátok a saját kutyátok...

Ti eladnátok a saját kutyátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve van nálunk, simaszőrű JackRussel Terrier, igazi vadászvér folyik a vérében.

Ajándékba kaptam, és nagyon szeretem, viszont van egy gond.

Anyummal még a mamám házánál élünk, mivel apum meghalt és már csak mi vagyunk. Vidéken lakunk, és mamám egy csomó állatot tart, legtöbbet csirkéket, tyúkokat, amik itt rohangálnak az udvaron.

Ennek köszönhetően meg kellett kötnünk a kutyát,mivel folyton vadászta le őket. De mielőtt megköveznétek emiatt, nagy helye van így is,és minden nap amilyen sokat csak lehet elengedem, elviszem sétálni vagy elengedem a kertbe futkározni.

De még mindig nem oldódott meg a probléma,mivel így is amint a közelében van egy csirke azonnal megfogja. Már nem egyszer rajta kaptam mamámat,hogy megfenyíti a kutyát és kezet emel rá, ilyenkor mindig rákiabáltam,hogy ne nyúljon hozzá, de akkor meg engem szid.


Nem tudom mit lehetne csinálni, mamám önfejű és úgysem hallgat ránk, a csirkéit esze ágában sincs elkeríteni. Nem tudom mit tegyek :(

Felmerült az az opció is,hogy eladjuk a kutyát, de én nagyon szeretem. Mit tehetnék? Nem akarok rosszat.

18l


2015. okt. 21. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem megkötni kéne, hanem megnevelni! Megtanítani hogy ne öljön csirkét!


Amúgy majd mit fogtok csinálni 2016-tól amikor tiltani fogja a törvény a kutya megkötését?

2015. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem lehet elkeríteni a csirkéket amúgy?
2015. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Kennel a megoldás. Vagy a kutyának vagy a csirkéknek.
2015. okt. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Fájó szívvel,de el. Vadászkutyát megkötve vagy kennelben tartani...
2015. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Kert kettéoszt, kutya megnevel, ha eddig nem sikerült, most.
2015. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Már megint egy dzsekkrásszell-gazdi, aki nem igazán mérte fel, hogy nem igen való neki ez a fajta.

Nos, ez a kutya egy energiabomba, szinte hivatásszerűen kell foglalkozni vele, nevelni, suliztatni, fárasztani, az agyát, fizikailag is lefárasztani. Nem mellékest nem szoba, hanem vadászkutya. Sok-sok foglalkozást igényel.

De mindez idő és energia. Rászánod? HElyes, vidd el egy suliba és hajrá.

Nem tudod? Akkor másik gazdi.

Azzal hogy megkötitek, veri a nagyi, nem ér el semmit, vagy kutyasuli, és megnevelitek, vagy tényleg nincs más megoldás, mint más gazdit keresni neki. (Eladás eszedbe se jusson, ivartalanítva ajándékozd el, ha nem TK.-s. Ha ven neki, akkor is ivartalanítva, és jelképes összegért add tovább.)

2015. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Próbáltuk már mindenhogy megnevelni, de egy idő után folyton rákapott,és megfogja őket.

:(

A csirkéket elkeríteni egyszerűen nem akarja mamám. Folyton kimennek az utcára, és ha kocsi üti el őket akkor az nembaj,csak ha kutyám. Kezdem azt hinni hogy direkt szivat.

2015. okt. 21. 16:30
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Nektek nem ment, kutyasuliban még lehet, csak rá kellene szánni az időt, energiát és nem utolsó sorban a pénzt.
2015. okt. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%
Vedd kezedbe a dolgokat és építs TE baromfi kifutót! Nem nagy dolog, hívj barátokat segíteni :)
2015. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

A változatosság kedvéért megpróbálhatnád szakmai segítséggel megnevelni, kielégíteni a vadászösztönét másban, és letiltani a csirkékről, PLUSZ elkeríteni a csirkéket, a kutyának meg kennelt építeni (bár nem tudom, miért nem lehet bent tartani egy ilyen pici szőrű kutyát, főleg ha unalomból csirkéket öldös odakint), naponta 1-2 órát rászánni a sétáltatására, fárasztására, nevelésére.

Eladni ne próbáld, esetleg elajándékozni ivartalanítás után.

2015. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!