Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindenképpen ki kell dobnom a...

Mindenképpen ki kell dobnom a fekhelyét?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre 6 éves kutyámon, hogy bolhás. Sosem volt még. Csak pár darab volt a füleinél. Máshol nem. Egyből mentem orvoshoz, kaptam rá cseppet. Szerintem egy sün lehetett a ludas.

Szóval kinti kutya, az ólban régi ruhákból varrt fekhely van. Mindenképp ki kell dobnom? Egyáltalán az is bolhás lehet?

Tegnap este csepegtettem, ma már a fülénél sem látok se bolhát, se petét.



2015. okt. 22. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A bolha csak a kutyában marad meg, a ruhaneműn megdöglik
2015. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fekhelyét kimosod jó forró vízben. A házát lemosod kívül-belül Neostomosanos keverékkel.

Amikor pár darab bolha van a fülénél egy kutyának, akkor az bolhás. Amíg enyhe az idő, használni kell valami szert az állandó bolha elleni védekezésként.

2015. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha fertőtleníted, nem kell kidobni!
2015. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És hogy fertőtlenítsem? Mosógépbe nem akarom tenni, kézzel mosva meg nem hinném, hogy hamar szárad ebben az időben, így addig is tennem kellene valamit az ólba.

Esetleg ha Sanytollal befújom? Az meg talán a kutya orrának nem tenne jót.

2015. okt. 22. 20:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Le kell fújni a kutya fekhelyét is (oda szeretnek petézni a bolhák), csodálkozom, hogy nem mondta a doki. Veszel Insecticide spray-t, vagy Neostomosant higítasz, azzal lekezeled, és jó lesz. Mától kezdve pedig legyen állandóan védve a kutya bolha és kullancs, meg nyáron lehetőleg szúnyog ellen is.
2015. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Direkt rákérdeztem a dokinál a fekhelyre, hogy azt mivel kezeljem, azt mondta, mossam ki, vagy tegyem a fagyasztóba...


Köszönöm, utánanézek a szereknek.

2015. okt. 22. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

"azt mondta, mossam ki, vagy tegyem a fagyasztóba... "


Ezt mondtuk mi is, hogy mosd ki, de akkor a dokinak miért nem mondtad hogy nem akarod kimosni? Gépben semmi baja nem lenne magas hőfokon, utána átmosod üresen a gépet ecettel és kész.

2015. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimosod és ki centrifukázod akkor pár nap alatt megszárad radiátor mellett szerintem.


Utána 60 fok indítasz egy üres mosást,teszel bele ecetet és kész. De ha ezt nem akarod,akkor dobd ki és vegyél másikat.

2015. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!