Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért használnak több németjuh...

Miért használnak több németjuhászt drogkereső kutyaként, mint beagle-t?

Figyelt kérdés
Jobb a szaglása és kisebb testű is. Akkor miért nem alkalmazzák annyira?

2015. okt. 22. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
gondolom engedelmesebb/könnyebben tanítható
2015. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal több nj-ből lehet kiválasztani azt a kutyát, amelyik megfelel keresésre, mint beagle-ből.
2015. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
63%
Mivel a kutyák nem csak drogot szoktak keresni, hanem mondjuk embereket is és egy németjuhász alkalmasabb elkapni/megfélemlíteni egy embert mint egy beagle.
2015. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a beagle sokkal nehezebben motiválható, makacsabb, a szolgálati kutyáknál meg nem díjazzák, ha az ebnek éppen olyanja van, hogy nincs kedve dolgozni, vagy jobban érdekli valami más, mint a drogkeresgélés.

A szaglás meg nem sokat számít igazán, az orra valószínűleg a legutolsó fél centis orrú mopsznak is alkalmas a feladatra. Nem véletlen, hogy ma már van egy-két drogkereső yorki is az országban, ők sem a szaglásukról híresek, de drogot keresni tökéletesen megfelelnek.

2015. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
a kutya sosem a drogot keresi, hanem a játékát. minden kutyának jó a szaglása, de nem mindegyik eléggé appartos. Külföldön pl. a vizsla amit nagyon szeretnek, remek keresőkutyát lehet belőlük csinálni.
2015. okt. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
A német juhászokat lassan leváltják a belga juhászok.
2015. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki ha tévedek, de nem úgy van a rendőrkutya képzés, hogy a rendőrség alapkiképzett kutyákat vesz és ők már csak "specializációval" foglalkoznak?

Szóval aki ilyen alapkiképzéssel foglalkozik az olyan kutyát választ ami többmindenre jó és így könnyebb is eladni, nem? A németjuhász pedig több területen is hasznos, nem csak a keresésben. Beagle pl. szerintem nem lenne elég hatékony a rabló hatástalanításában.

2015. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abban a yorki sem jó, aztán mégis ott van. Meg a foxi. Erről a kettőről tutira tudom, hogy van/volt a magyar drogkereső állományban mostanában.
2015. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) Mostmár nagyjából értem.

Egyébként én olyan keresőkutyára gondoltam, ami specializálódott és csak keres, nem fogja meg a menekülő bűnözőt. Hiszen arra tényleg ott vannak a német és belga juhászok, de amikor csak ellenőrzik pl. reptereken a csomagokat és más dolga nincs, akkor se beagle-öket használnak, hanem szintén németjuhászt, esetleg magyar vizslát vagy spánielt. De nem vagyok otthon a témában, ezeket csak tévéből tudom. :)

2015. nov. 1. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:
kistestű kutyát előszeretettel használnak keresésre, mert be tud menni a csomagok közé, kisebb helyekre. A beagle nem egy alázatos fajta, és nem is elég apportos ahhoz, hogy ilyenre képezhető legyen.
2015. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!