Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondorosok! Ti hogyan...

Komondorosok! Ti hogyan "foglalkoztok" a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Mindenhol olvasom a fajta előnyeit, de hozzáteszik: ha eleget foglalkozunk vele. A mienk 5 hónapos, kinti szuka kutya (születése óta - 10 hetesen hoztuk haza, eszébe sem jutott bejönni, mindig jól elvolt kint). Nyáron nyitott ajtónál (szúnyoghálón keresztül) rengeteget "voltunk együtt", ill. napi több órát voltunk a kertben a gyerekekkel, amikor vele mindig játszottunk. Amikor tudunk, sétáltatjuk is (nem kis szervezés kell hozzá, de nagyon fontosnak tartjuk). Oviba is visszük, amikor meg tudjuk oldani. Rossz idő esetén is sokszor kimegyek hozzá - de főként ehhez keresek még több ötletet: az ül, fekszik, helyedre, maradj már egész jól megy), de hamar unalmas lesz mindkettőnknek. Simogatni, dögönyözni szoktam, azt szereti is, meg néha kerget engem. Rám már nem ugrál sosem (csak idegenekre), és szót fogad.

Komondoros ismerősöm (36 komondora volt) azt mondta, nem egy játékos fajta, ami nekem nem is baj; de akkor mit csináljak még, amikor vele vagyok? A trükköket nem hozzá illőnek tartom...


Olyan válaszok érdekelnek, amik előbbre visznek, és olyanoktól, akik ismerik a fajtát alaposan. A "minden kutya"-hozzászólásokkal nem sokra megyek... Köszönöm! :-)


És nem, nem jöhetne be. El sem fér, 2 kicsi gyerek van - és ezért (is) Őt választottuk.



2015. okt. 23. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok komondoros, de szerintem teljesen jól csináljátok azt a foglalkozást :)
2015. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amúgy abból is gondolom, hogy jó neki velünk, hogy szót fogad (amikor meg nem, pár nap alatt helyre tudjuk rakni); az ételéért nem küzd (Select Gold maxi jr. tápot kap ill. kb. heti 1-2x farhátat zöldséggel, rizzsel...) - letehetem a helyére, nem mehet oda, amíg nem modom, hogy egyél); leszokott a kicsi harapdálásokról is...
2015. okt. 23. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csináljátok, de az jó lenne, ha naponta tudnátok sétáltatni, meg elvinnétek magatokkal kirándulni pl. Ez az udvaron élő kutyusoknak is jót tesz.

Komondort nem is kell lakásban tartani, jól megfelel neki a kerti tartás, sőt ez való neki. Minél nagyobb területe van, annál jobb.

Ha a kutyának van kedve, próbálhatsz labdázni is vele, de valóban nem az a túl játékos fajta.

Ami fontos a nevelésénél, hogy legyetek vele mindig következetesek, határozottak, de nyugodtak. Kamaszkorban próbálgathatja az erejét, azaz megpróbálhat majd ellenszegülni a parancsaidnak, hiába most szót fogad. Na ilyenkor kell vele határozottnak lenni, és nem engedni, hogy ő dirigáljon.

2015. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
2 kan komondorom van, egy lovastanyán ahol dolgozom ott laknak, mint őrkutyák. 1 évesek lesznek. Alapjában véve barátságosak velem, de idegent keményen fogják, jeleznek nagyon jól. Nappal láncon vannak, az idegen vendégek miatt de zárás után szabadjára engedem őket. Olyankor látom rajtuk hogy játszhatnékuk van, de itt inkább egymással szórakoznak, rajtuk kívül 3 kutya van még. Olyankor az 5 összeengedve hatalmas bulit csap. Amit leírtál, azok teljesen jók, annál többet egy komondorral nem tudsz csinálni, mivelhogy pitizni meg pacsit adni nem fog neked. Meg nem is nézne ki jól.
2015. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Amennyit meg tudunk oldani, sétálunk, a cél a napi 1, de ez egyelőre álom. Pár hét múlva jobb lesz a helyzet ilyen szempontból is, az ivartalanítás is akkor lesz.

Mivel első saját kutyánk (ahol eddig laktunk, voltak kutyák, de nem a mieink), rengeteget olvastunk a témában; ismerjük a szüleit, azért is mertük vállalni. És az egyedüli, amit biztosan megkap, az a szigorú (de szeretgetős ;)) vezetés és a következetesség. A gyerekeim is hasonlóan nevelem - bár ők több szabad kezet kapnak koruknak megfelelően. De a hisztik elég hasonlónak tűnnek :)

2015. okt. 23. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi kôvetkezetesen neveljük és a kertben jàtszom vele, ami focizàs, rongy húzogatás, incselkedéses futkosàs, dõgönyözés és un.gladiàtoros ugràs.Az utóbbinàl felém futtatom teljes gàzzal majd a levegöben amikor felugrik mellettem, az utolsó pillanatban elhúzom a kezem.

Ilyenkor làtom milyen félelmetes lehet amikor egy betôröre tàmadna ezzel az elànnal!!!Amúgy ha kell teljesen alàrendeli magàt ha akarom és visszahívható a makacs jelleme ellenére.

2015. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
A Komondor az nem kutya hanem komondor.Őt a játékok hosszabb ideig nem igazán kötik le mert ő az ember társának hiszi magát nem a szolgájának.A sétáltatás elég ha ritkán elviszed amikor időd van rá feltéve ha az udvaron rendesen kitudja magát szaladgálni.Ha megfigyeled és valamit csinálsz az udvaron a Komi megpróbál benne segíteni.Az enyém olyan ha kertet ások ő is elkezd ásni.Ha diót török és adok neki akkor keres ős is egy diót összetöri a nagy pofájában és hozza ős is nekem,ha simogatom akkor a nagy mancsával visszasimogat,ha fát vágok hozza a gallyakat és elkezdi törni :) Az ivartalanítás az egyetlen dologra megoldás ha nem akarsz kölyköket.Egyébként nem való lakásba és bármennyire is türelmes a gyerekekkel figyelni kell a nebulókra a Komi mérete miatt.(elsodorhatja őket)Ja és jó ha van valami más jószág is amivel lefoglalja magát(kisebb kutya vagy pár állat)
2015. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)

Egyelőre csak egy macska van kint, a garázs tetejéről ritkán jön le, de fentről lenyújtózkodik a kutyához, aki meg két lábra állva nyalja meg ;)

2015. okt. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!