Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minimum 5éve könyörgöm a...

Minimum 5éve könyörgöm a szüleim nek h lehessen kutyám ( Kis testűt szeretnék mert nagyon kicsi a kertünk) de nagyon nem akarnak?

Figyelt kérdés
Minimum 5éve könyörgöm a szüleim nek h lehessen kutyám ( Kis testűt szeretnék mert nagyon kicsi a kertünk) de nagyon nem akarnak. mindig elpoenkodják h jaj már van vacsora stb ami baromi idegesîtő és nem lehet ezt komolyan megbeszélni velük. Szerintetek mi lenne ha hazaállítanék egy kutyàval, vagy megkérnék valakit hogy "dobjon be" egyet az előkertünkbe? Tudnék gondoskodi róla, teljesen komolyan veszem az anyagiak egy részét is tudnám állni vagy ha kell az egészet.16/l
2015. okt. 24. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el a szüleiddel egy menhelyre, és biztos megesik a szívük egy kis cukorfalaton. ;)
2015. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Az a kutya nem csak a tiéd lenne. Családon belül mindenkinek vállalnia kell. Úgy véled, amíg iskolába vagy, netán bulizni mész, kirándulni, stb, a kiskutyád majd addig a fogasra lesz akasztva?

Van-e kellő mértékű anyagi háttered ahhoz, hogy étel, gondozás, orvosi ellátás mindig biztosítva lenne?

2015. okt. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 *Glissade* ***** válasza:
77%

A szüled nem akarnak kutyát. Gondold el milyen lehet egy kutya számára olyan hellyen lakni, ahol a család nagyrésze utálja.

Ezt kellene átgondolnod.

2015. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 *Glissade* ***** válasza:

Kutyát csak úgy lehet, ha mindenki lelkesen és boldogan várja.

Mert ha csak egy olyan van a családodban, aki nem akarja a kutyát; könnyen menhely lehet a vége, vagy veszekedés.

Sajnálom.:(

2015. okt. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom és ezért aggódom én is:/ próbáltam elrángatni őket menhelyre meg mutogattam nekik képeket mindent megpróbáltam már megható videók meg tenyleg mindent ez maradt már csak, de mégegyszer megpróbálom megkérni egy kutyás ismerősünket h beszèljen velük de mondom nem hajlandóak komolyan beszélni erről. Ki szeretnèm próbálni ezt a megoldást, viszont ha nem vàlik be nem tudom visszavinni szóval akkor én megyek vele együtt nemérdekel. Feláldozom èrte a szabadidôm ha kell, de van egy hugom aki szintén szeretne csak neki kisebb az akaratereje.
2015. okt. 24. 12:01
 6/13 A kérdező kommentje:
ha a szomszédaink elutaznak egy néninél van a kutyájuk és én sétáltatom reggel és este ezzel is próbálom bizonyítani h képes vagyok rá meg fizetni is szoktak egy kicsit érte (de nem a pénzért csinálom!)
2015. okt. 24. 12:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is évekig könyörögtem gyerekként egy kutyusért. 18 évesen megvettem az első kutyámat, azóta lett mégegy. Most, 23 éves fejjel visszagondolva, anyunak tökéletesen igaza volt: ahogy leérettségiztem és végeztem a tanulással, már több időm volt egy kutyára munka mellett, mint ha suliba járnék.

Tudom, nagyon fáj, és nehéz elfogadni a nemleges választ, de várj még vele! Ha az a bedobott kutyus rosszul jár, mert így sem engedik meg, mit teszel?

A kutyatartás egy nagyon pénz- és időigényes hobbi, amolyan "létforma". Át kell alakítanod azt egész életedet, napirendedet, és nem mellesleg nagyon mélyen a pénztárcába kell nyúlni, ha a kutyus megbetegszik, baleset éri, vagy egyszerűen csak oltásra viszed.

Nem olyan rószaszín álom világ, mint aminek tűnik...

2015. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Pluszban az sem mellékes, hogy a kutyának akkor is enni kell, amikor alig telik még a saját kajádra is. Én is jártam már így; én ettem a zsíros kenyeret meg a pirítóst, de a két kutyának akkor is tápot vettem, hússal. Magamon tudok spórolni, mert nekik nem tudom megmagyarázni, hogy "Hát, kicsikéim, most nincs mit enni, mert nem telik.".
2015. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy kutya 10-15 év felelősség. 2 év múlva érettségizel, aztán továbbtanulás...a kutya nem teszi takarékra magát, mert nem érsz rá.
2015. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én ráérek, és mások is meg tudják oldani.... Rengeteg családnak van, az ismerőseinknél mindenhol volt valaki vagy több akik nem akartak, de végül valahogy mégis lett és azóta imádják.
2015. okt. 24. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!