Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyeken meddig él az...

Menhelyeken meddig él az ivartalanítási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék most örökbefogadni (van már:D), csak kíváncsi vagyok. Ugye a legtöbb menhelyen/gyepin ivartalanítási kötelezettség van. De ezt hogyan szabályozzák, hogy biztonságos körülmények közt legyen, ha pl. van egy 11éves kutya, akkor annál is kötelező még?Vagy állatorvossal konzultálnak minden idősebb kutyánál?

Tényleg csak kérdezem, az én kutyám is ki van ivartalanítva, csak erre kíváncsi vagyok. Mondjuk nem is a kan kutya, hanem a szukánál, hogy nehogy véletlenül szaporító kezébe kerüljenek az idősebbek, akiket nem lehet már ivartalanítani. Vagy ha kötelező időskorban, akkor hogyan tudják biztosítani, hogy ne legyen komplikáció?


2015. okt. 24. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak kölyköknél ivartalanítási kötelezettség, a felnőtteket pedig eleve ivartalanítva adják csak ki! Van egy határidő, amit teljesíteni kell. Chip alapján felkutatható a gazda, mert anélkül ki sem adják őket.
2015. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyákat egy kicsit is normális menhely csak ivartalanítva ad ki. Természetesen előtte ők is végeznek állapotfelmérést, hogy a kutya bírja-e a műtétet, pl. szívférges, vagy nagyon legyengült kutyát nem ivartalanítanak, amíg rendbe nem jön. De az ilyenekért, és az idős kutyákért amúgy se kapkodnak az örökbefogadók. Meg a szaporítók se, inkább ők azok, akik kidobják az idősödő vagy beteg állatokat, amikor már nem hoznak elég hasznot.
2015. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pedig sok menhelyi/fajtamentés hirdetésnél látom hoyg ivartalanítási kötelezettséggel lehet örökbefogadni, gondolom ahol sok a kutya, ott nincs anyagi keret mindet ivartalanítani :S

A szaporítósat meg onnan gondoltam, hogy nagyon csúnya sztorikat hallani/látni és gondoltam, hogy ha valaki szaporítani akar mert csak a pénz lebeg a szeme előtt, akkor képes lenne pároztatni az idős kutyákat is..de igazából tényleg sok idős agyonelletett kutyát dobnak ki..

Ha én most fogadnék örökbe, tuti nem nézném a kutya korát. Soha nem is néztem, mikor magamhoz vettem egy állatot, a mostani is erős felnőtt, de a korát is csak tippelte az állatorvos, utcáról szedtem össze...

Lehetett volna 0,5 vagy 15 éves is, a szeme miatt szerettem bele:))))) illetve hogy olyan kétségbeesve kóborolt, nem hagyhattam ott..amúgy is szeretem összeszedni a kóbor kutyákat, csak itthon megnyakaz a párom érte, hogy már megint mi ez az új kutya:D De mindig találunk gazdikat :) Jó, eddig 4 kutya volt pluszba, de a mai napig tudom, hogy hol vannak, és ha nem is minden héten, de kb. negyedévente kérek fotókat,stb vagy meglátogatom :) (közelbe kerültek, ismerősökhöz)


Csak annyi rémtörténetet olvasni, hogy ártatlanul örökbeadnak kutyákat, és a "kedves gazdi" eladja/elhagyja/kidobja, stb...:(

2015. okt. 24. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!