Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják sokan a keverék...

Miért tartják sokan a keverék kutyákat kiszámíthatatlannak?

Figyelt kérdés

Már nem egy embertől hallottam, hogy ők azért nem akarnak keverék kutyát befogadni, merthogy azok kiszámíthatatlanok. Nem lehet tudni, milyen őseik voltak, milyen lesz a természetük, milyen betegséget örököltek.

Ez szerintem hülyeség, mert egy kutya a neveltetéstől lesz olyan, amilyen. Persze, alapdolgokat örökül a szülőktől, de a neveltetés határozza meg igazán, milyen is lesz a kutya felnőtt korában. Persze, lehet hajlandósága betegségekre is, de szerintem egy keveréknek kisebb eséllyel lesz öröklött betegsége.


2015. okt. 24. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert tudatlanok, és valószínűleg sosem volt még kutyájuk.

Mellesleg megnézném, hogy az ismerőseid közül hányan költenének egy pedigrés kutyára 150-200 ezreket. Gondolom fogalmuk sincs a fajtajellegű keverék fogalmáról.

2015. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig az egyik pont olyan, akinek törzskönyves kis olasz agara van...

Nekem jelenleg egy keverékem van, csak az anyjáról tudom, hogy tacsi.

2015. okt. 24. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám 6-7 év körüli, kan. Egy hónapja van nálam, az előző gazdája letagadta. Illatosról jött, teljesen kiszámíthatatlan turmix.

Kiszámíthatatlan, hogy mikor jön pacsit osztani és simit kérni.



Tudatlanság és kutyarasszizmus miatt vélem, ugyanos sokaknak csak a fajtatiszta kutya a kutya. Meg a kölyök. És a kölyök fajtatiszta.

2015. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
Szerintem rosszul értelmezed a kiszámíthatatlant. A keverék kutyák természetét nem lehet előre, kölyökkorban megtippelni, nagyjából sem. A fajtatisztákat egy alapvető természetre, feladatra szelektálták. Nyilván van szép nagy egyéni változatosság, de azért lehet egy elképzelése az embernek. Teljesen más vérmérsékletre lehet számítani egy társasági kutyától, egy pásztorkutyától, vagy egy kotorékebtől. Akárhogy neveled, egy kutya mozgásigényét, vérmérsékletét nem lehet átszabni. Egy rozoga öreg néni soha az életben nem fog lemozgatni egy juhászkutyát, ahogy egy francia bulldogból meg nem lehet aktív sportkutyát nevelni. És egy keverék kölyökkutyánál alig van alapod előre megmondani ezeket a dolgokat. Még az sem segít, ha a külső jelek egyértelműen egy adott fajtára ütnek. Persze ha felnőtt kutyát választ valaki, akkor ez megkerülhető probléma.
2015. okt. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy az előző írta.

Illatosról hoztam a kutyát, sovány volt. Én tacskó és labrador keveréknek hittem. Aztán ahogy magára szedett egy kis izmot, valószínűbb lett, hogy tacskó/jack russel-bullterrier keverék. Természetre eleinte kis beszari bújós volt, egy hónap után felbátorodott,a hangja is megjött és letarolt mindenkit. Ha új kutya jött a futtatóra úgy lerohanta üdvözlésképp, mint egy tekegolyó a bábut. Nála ez ösztönszerűen jön, most már nem csinálja, de látom, hogy nehéz visszafognia magát :)


Szóval igen, kiszámíthatatlanok, de nem úgy, hogy sunyik és váratlanul letépik az arcod gonoszságból, hanem ki tudja milyen vérvonalak keveredtek benne :D

2015. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden keverék kutya makk egészséges amit ismerek.


De magamról sem tudom, hogy milyen genetikai betegségekkel kell majd szembenéznem, mert apámat alig ismerem, a családját csak egyszer láttam és akkor nem arról beszélgettünk hogy kinek milyen betegségei voltak. De nem is nagyon izgat, fő az optimizmus.

2015. okt. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen az igényei kiszamithatatlanok, de az, hogy mennyire jól nevelt, nem a kutyán múlik. Egy kis szorgombocbol nem lehet következtetni. De már van kutya DNS teszt, ahol megmondjak, hogy miből van osszegyurva a zeb.
2015. okt. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak az mond ilyen hülyeséget, akinek fogalma nincs a kutyákról. Minden kutya olyan lesz, amilyennek NEVELIK. Ha foglalkoznak vele rendesen, tanítják, megfelelően fegyelmezik, akkor bármelyik fajta, vagy keverék kezes bárány lesz, ha rosszul nevelik, vagy nem nevelik akkor egy csivavából is lehet vadállat.
2015. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A kérdésben a vérmérsékletre gondoltam. Egy kutya mozgásigénye úgyis meglátszik, amit le lehet vezetni
2015. okt. 25. 09:59
 10/10 Platypus ***** válasza:
A vérmérséklet pont egy olyan dolog, amire nagyon kicsi hatása van a nevelésnek. Ide tartozik, hogy egy kutya mennyire pörgős vagy nyugis természetű. Tágabb értelemben, hogy egygazdás vagy mindenkivel lebratyizós, önálló vagy a gazdától várja a dolgok megoldását, szociális vagy magának való, dominánsabb vagy nem ...stb. Ez az alap, amire rájön a nevelés. Bármelyik (egészséges) kutyából lehet teljesen megbízható, a szó hétköznapi értelmében kiszámítható társat nevelni. Azonban az, hogy milyen alapokkal érkezik, leginkább vakszerencse kérdése egy keveréknél.
2015. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!