Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf étrend- Fehérje szükségle...

Barf étrend- Fehérje szükséglet és a hús beszerzése?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy egy felnőtt kutyának a napi fehérje szükséglete 1 kg/5 gramm. Ami 250 grammot jelent egy 50 kilós kutyánál. Ez csirkemellből napi 1.2 kg. Számoljuk 1500-re naponta. Az havi 45 ezer ha csirkemellel számoljuk, de nyilván nem csak csirkéből áll. Belsőségek, izom stb.. tojás, zöldség és még ott a vitamin ilyenek. Legyen 65 ezer a havi kaja mindennel. Az nem is olyan rossz ha több lenne a fizetés. De olcsóbban nem lehet megoldani? Hol?

2015. okt. 24. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul számolsz.
2015. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mit számoltam rosszul? :D
2015. okt. 24. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne csirkemellel számolj :D


Nyesedék,aprólék olcsóbb,illetve vannak olcsó hús források. Pl a farhát ami csontos az sem szokott 200 ft/ kg árnál több lenni.



Van akinek 2-3 nagytestű kutyája van és nyers etetésnél 15 ezer ftnál többet nem nagyon költ.


Csak megbízható,olcsó húsforrások kellenek.

2015. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kívánatos mennyiség nyers etetésnél: 30-50dkg/10ttkg (testtömeg kg)


A te számolásod szerint az 1kg/ 5g, 50 kilós kutyánál 250 g. Hol van ez a napi 1,2 kg csirkemellhez?


Ez a fehérje része. Mellé még bőven mehet a súlyának megfelelő adaghoz a csontos hús, akár a zöldségek is.

nem színhússal etetnek a BARF-osok.

2015. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen igen tudom utolsó. Második, csak az a nyesedék ne zsírcafat legyen :D Én a videókban rendes húst látok. De nyilván az nem olcsó.
2015. okt. 24. 17:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kutya (felnőtt) testsúlyának a 2-3%-ával kell számolni, mint napi kaja adag. Ez álljon csontosból és húsosból.

Miért pont csirkemellel számolsz? A csontos lehet: nyak, farhát, mellcsont, láb, fej stb. A hús: nyesedék, aprólék, (a hús egy részét kiválthatja időnként bőr), szív, zúza, tüdő, tőgy, húsos gége belsőség (megadott arányban kiváltja a húst) (máj, vese, lép stb.) A barfosok döntő többsége nem a bevásárló központok húspultjából válogatja ki a legszebb csirkemelleket, mert úgy valóban marha drága lenne.

De nem írok le, nem is tudnám az összes szabályt és beszerzési forrást árral leírni, azt javaslom lépj be facebookon a barfos csoportba ott a dokumentumok között rengeteg minden le van írva.

2015. okt. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. De most mit is takar az a 2-3% :D? Na egy 10 kilós kutyának a 2%-a 2kg. Ez álljon húsból és csontos húsból? Ami 2 kilót tesz ki? De ott van a fehérje szükséglet ami 5g/1kg, 50g fehérje nap. Ez 2kg csirkemell de inkább több, ha csirkével számolunk. De most vettem észre hogy a kérdésben 1.2kg-t irtam ki, nem tudom hogy :D mivel 10 kilós kutyának kell több mint 2kg naponta (csirkéből, de nem jelenti azt hogy ebből kell álljon csak) Nem tudom de én most nem értek semmit :DD
2015. okt. 25. 15:13
 8/14 anonim ***** válasza:
A kutya adott testsúlyának a 2-3 %-áról beszélünk. A fehérjéket felejtsd el. A hús maga a fehérje forrás.
2015. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
10 kilós kutyának a 2%-a nem 2 kg, hanem 20 dekagramm. és ez a mennyiség a teljes adag. Neked kell eldönteni, hogyan osztod be a színhúst és a csontos hús arányait. Előtted leírták, mik az irányszámok a hús és csontoshús értékeknél.
2015. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Minek számolod annyira a fehérjét??? Jó,hogy nem értesz semmit.Le vagy ragadva a csirkemellel meg a fehérjével.


Kutya testtömegének 2%-3%-a az étrend.


Csontos húsnak,húsnak,belsőségnek kell kirakni összesen a 2-3 %-ot.

2015. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!