Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámra hogy ne...

Mit tegyek a kutyámra hogy ne fázzon?

Figyelt kérdés

Komondor és puli keverék szóval olyan közepes méretű dagadt kutya.Már 10 ha nem 11 éves és a szőre kezd ritkulni nem olyan tömött a bundája meg nem is olyan hosszú és szokott vacogni. A kutyaháza se a legjobb de anyumék nem vesznek neki másikat. Túl tág befújhat a szél.


Az egyik pulcsim szétvágtam neki tök jól beledugtam az első két lábát, nyakát nem is zavarta aztán mikor bementem a házba és később vissza mentem már lerágta magáról.


Tegyek rá valami szorosabbat vagy vegyek kimondottan ilyen kutyának való mellényt?



2015. okt. 24. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A házába tegyél szalmát, a bejáratára pedig tegyél ilyen szélfogót: [link]


A kopaszodás miatt meg én megmutatnám egy állatorvosnak.

2015. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaházat érné meg belülről szigetelni, azt Te is meg tudod csinálni (régi szőnyeg vagy valami a belső falaira).
2015. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi télen kívülről szoktunk hungarocell-lapokat tenni a kutyaházra, az is nagyon jól szigetel. Meg teszünk fel neki függönyt, amit egy régi farmernadrágból csináltunk. Vastag (8-10 cm) csíkokat kell vágni, és az egyik végén úgy összevarrni, hogy a csíkok sűrűn átfedjék egymást. Ha áll, teljesen zár, mégis simán át tud rajta menni a kutya. Nagyon fontos a kutyaház tájolása, minél szélvédettebb irányba kerüljön az ajtaja. Ha meg nagyon fázik a kutya mindennek ellenére, be kell engedni a házba!
2015. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szalma a legjobb.


Ha lyukas a ház, mint a sajt, lehet fát szögelni kívülről a résekre.

2015. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legjobb kutyaházat rossz hűtőből lehet csinálni,az alapjáraton körbe van hungarocellel frankón véve Ausztriában nagyon elterjedt az ilyesmi,ki is csícsázzák.A szalma meg a széna is tényleg jó.Az ajtóra is lehet rakni valami függönyt ahogy írták,a lényeg hogy ha bedugod hozzá télen a kezed érezd hogy meleg van benne.Szerintem ne horgolj neki hanem nézze meg az állatorvos,ezek a kutyák ól nélkül éltek a pusztában.
2015. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hovarju ***** válasza:

Ne öltöztesd fel. Ha bármilyen ruhát adsz rá, az csak átázik és a vizes ruhában biztos megfázik a kutya.


Inkább a házát szigeteld le, úgy ahogy előttem már leírták.


Vagy ha van rá lehetőség be kéne engedni valami melegebb helyre éjszakára. (pl.garázs, fészer, pince, előszoba)

2015. okt. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!