Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért unhat rá a kutyám olyan...

Miért unhat rá a kutyám olyan hamar az apportirozásra?

Figyelt kérdés
Kb. háromszor eldobom a tárgyat és negyedikszer már csak odaszalad,de nem hozza vissza, pedig nem szoktunk túl sokszor ilyet játszani. 8 hónapos vadászkutyáról van szó.
2010. márc. 17. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem motiválja, nem érdekli. Ha dummy-t dobnál el neki ami szőrős az biztos érdekelné:D lehet kapni a fressnapf-ban.
2010. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is a baj, hogy csak dobálod. Fuss el a játékával, kergetődzetek, versenyezzetek érte!
2010. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ:)
2010. márc. 17. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én beagle-m is ilyen. De én megtaláltam a megoldást! A legtöbb nagy állatáruházban, Fressnapf, Lurdyban is van egy jó, van olyan játék, amiben el lehet rejteni egy kis kaját. Lehetőleg úgy csináld, hogy a kutya éhes legyen. Ha nem jön vissza a behívásra a kutya, ezt azzal is megoldhatod, mindjárt leírom azt is. Szóval, beleteszel mondjuk virslit a játékba, és eldobod, a kutya nehézkesen kiszedi belőle. Ha nem hozza vissza a játékot, akkor menj oda érte, mutasd a kutyának a jutifalatot, és tedd bele a játékba az orra előtt. Majd dobd el a játékot. Egy idő után rájön arra, hogy ha visszahozza neked a játékot, te raksz bele egy újabb falatot, és ezért mindig visszahozza. Ezt nyugodtan játszhatod vele réten szántóföldön, parkban, mert visszahozza neked a játékot. Ezt nagyon élvezik! Nagyon sok fajta játék közül válogathatsz! Szerintem szerezz be egy ilyet. Ezt mind tapasztalatból írom! Sok sikert!
2010. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Használj kettő tárgyat. Ha visszahozza az egyiket, kapja érte a másikat. Egy idő után már az eggyel is szívesen visszajön akárhányszor.
2010. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Motiváció hiánya:

Nagy és kis indián a vízparton. Nagy indián hosszú csend után megszólal: Uff!

Kis indián átússza a folyót oda-vissza.

Csend, majd később ismét szól a nagy indián: Uff!

Kis indián úszik...

..

Végül, a következő uff-ra mérgesen azt mondja: mostmár uffál te!


Kutyádnál dettó. Nekem nem vadászkutyám van, de, ha hazaér vmelyikünk és ott a labda, akkor már díszlépésekkel kerülgeti, hátha eldobja neki.

A kutya önző állat (is). Nem hülye, ha valami nem élmény, nem jár haszonnal, akkor nem feltétlenül teszi meg, kivétel, mikor falka v egyéb ösztön diktálja.

2010. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a jutalomfalatnak elég motivációnak kellene lennie:)
2010. márc. 20. 20:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerinted. De, ha a szerinted az igaz és a való, tehát a tény, akkor miért nem működik, ill. miért a kérdésed?


Miért, hogy hazamegyek és első a labdája + az, hogy odahozza, hátha eldobom? Miért, hogy ismeretlen helyen (séta), jutalomfalat és érdeklődés nélkül a labda iránt, mégis elkezd utána menni, míg el nem fárad?


A jutalomfalat sok dologra jó, de szerintem apportra nem (amitől még nem lesz igazam). Mellesleg csak adott körülmények között működőképes, gyk: 1. éhes a kutya 2. valóban éhes, nem "szerintem" 3. nem lakik vele jól, de nagyon ízlik (tehát motiválja)

Apportra a zsákmányszerző ösztönt kellene hegyezni és itt jön be a fantázia hiánya ennek felébresztésére, fokozására. Ennek pedig pont a "szerinted igen" az oka: szerinted a kutyának azt kell(ene) szeretnie, amit adsz, holott bizony a kiképzés kétoldalú tanulás, neked muszáj képezni magadat is, hogy mivel tudod megragadni a figyelmét, ellenállhatatlanná tenni a tárgyat és élménnyé a bejövetelt vele.

2010. márc. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát most hogy kissé "felidegesitem" a labdájával jobban érdekli és boldogan vágtat vele vissza. :)

Köszi a válaszokat.

2010. márc. 24. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!