Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kisebbik kutyánk mért megy...

A kisebbik kutyánk mért megy mindig előttünk?

Figyelt kérdés

Már úgy nevezzük, hogy elöljáró úr.


Aránylag nagy a lakásunk és a szobából egy folyosó vezet a konyhába, meg a fürdőszobába. Akárhányszor kimegy valamelyikünk a szobából, a kiskutya felugrik és elkezd totyogni előttünk, közben nézeget hátra hogy jövünk e még. Idegesítő, mert akárhányszor kimegyek WC-re, ez mindig bevág elém és nem tudok tőle haladni. De meg is vár és visszafelé is előttem megy. Így kísérget, fontoskodik és mutatja a utat. Mért jó neki ez?


A két kutyánk közül a másik a dominánsabb, nem ez a kis totyogós, de a másik nem csinál ilyeneket, az maximum utánunk jön ha azt hiszi, hogy a konyhába megyek kaját adni neki.



2015. okt. 25. 01:39
 1/8 anonim válasza:

Nem értesz a kutyákhoz, vagy nem szereted őt eléggé. Azért csinálja ezt, mert provokálja magát, szeret titeket, és szeretné magát fontosnak érezni a kis vakarék. Nem valami nagy tisztelettel írsz róla, ilyennek minek kutya? :)


Még kölyök kutya, mindenbe beleüti az orrát, mit vársz tőle? Ez természetes, mozgásigénye nagy, muszáj lekötni az energiáit. Óvatosan, finoman a lábaddal jelezni kell neki, hogy menjen az ajtóból, mert nem tudsz kimenni a WC-re. De nem szabad megrúgni, csak tereld el a lábaddal finoman. És simgasd meg utána. Majd kinövi idővel.

2015. okt. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kölyök, csak kis testű, 4-5 éves. Párom apja találta aztán nem akarta megtartani és mi elhoztuk tőle. De már nálunk van egy éve.


A nagyobbik az én kutyám, azt jobban szeretem, de azért szoktam simogatni a kicsit is, meg ma vele is aludtam.


Csak a kis kutya nagyon hülye néha. Ma pl miközben gépeztem, csendben lehúzta a paplanomat a földre, aztán szétrágta az alját és a hátam mögött az egész lakás tele volt paplan cafatokkal.

2015. okt. 25. 02:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Errol nem lehet leszoktatni, mert szeretetbol, feltesbol teszi. O a felderito, azert megy elotted, hogy ha valami tamadas erne, akkor rogton el harithassa. Biztositja neked a szabad utat amerre mesz.


Targyak szetragasa, feltekenyseg. Erzi rajta a gazdaja szagat, de nem a gazda, (lehet hogy jobban szereti mint engem? Annak pusztulnia kell.) Es kivegzi. :)

2015. okt. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neveld! Ha nem akarod, hogy ezt tegye, tiltsd meg neki. Küldd magad mögé, vagy a helyére.
2015. okt. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mi lenne válasza:

1/3 respekt. tökéletesen igazad van.

a kérdezőnek: sztem ugyan úgy, mint a gyerekeknél, nem szabad az egyiket jobban, a másikat kevésbé szeretni.

a véleményem, hogy jobban és nagyobb szeretettel fordulj a kisebbikhez.

ha nem tudsz, próbálj neki másik gazdit keresni. ő csak szeretet vágyik.

2015. okt. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mi lenne válasza:
bocs' 1/5
2015. okt. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg azért csinálja, mert egyrészt ezzel szórakoztatja magát, másrészt meg tőletek is figyelmet kap érte, tehát úgy véli, hogy ez egy jó dolog.

Ha nem akarod, hogy csinálja, tiltsd meg neki. Gyalogolj bele, zavard el, szólj rá, szóval valahogyan értesd meg vele, hogy ez nem jó. De amíg nevetgéltek rajta, addig nem fogja abbahagyni.

Az egyéb rombolásról meg egész egyszerűen sok foglalkozással lehet leszoktatni. Ha éjszaka paplant cincál alvás helyett, az azt jelzi, hogy nem elég fáradt. Minden nap nagy séta, játék, tanulás, és az ilyen dolgok két hét alatt megszűnnek. A kicsi kutyáknak is vannak ám igényeik :)

2015. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akumi tökéletesen megfogalmazta a lényeget.
2015. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!