Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakás, menhelyről fogadott...

Lakás, menhelyről fogadott kutya jó elsőre? Mennyit kell sétáltatni? Ivartalanítás? Több lent.

Figyelt kérdés

Hali.

Kinéztem egy gyönyörű kutyát az egyik menhelynél ám előtte szeretnék tájékozódni kicsit. Lakásunk van a kutya pedig közepes termetű. Kb. mennyi sétáltatásra van szüksége? Illetve, hogy oldjam meg a sétáltatást, ha reggel legkorábban 6:00-kor kelek. Én az esti és délutáni sétát gondoltam hosszabbra. Mennyi időt kéne kint töltenünk minimum, hogy jó legyen a kutyának?

Illetve egy Németjuhász jellegű szuka kutyáról van szó. Ajánlatos ivartalanítani? Ennek általában mennyi a költsége?


2015. okt. 25. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megsérteni, de ha ennyire nem értesz a kutyákhoz és a tartásukhoz és nincs tapasztalatod, akkor ne csapj bele egy vélhetőleg nagy mozgásigényű kutya tartásába, pláne lakásban.
2015. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen kutya ajánlatos "kezdők"-nek?
2015. okt. 25. 09:13
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem vagy egy (nagyon) öreg kutya, vagy egy kistestű lenne a legjobb. De ez csak az én véleményem.
2015. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben körülnézek. Köszönöm.
2015. okt. 25. 09:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Mopsz, angol bulldog féle kutyák kicsik is, és a mozgásigényük sem nagy. Ha lakásba vállalod, figyelned kell arra, hogy érzelmileg stabil legyen a kutya, ne szenvedjen szeparációs szorongástól, különben a szomszédok kiakadnak az ugatástól, illetve a lakást is szétrombolja. Ha nagy mozgásigényű kutyát bezársz és egyedül hagyod napközben, ugyanezeket várhatod - unalmában ugat, rombol. Próbálkozz kicsi, nyugodtabb kutyákkal, mint amiket fent írtam. A menhelyes kutyáknál az előélet miatt is zsákbamacska a dolog. Mennyi idős a kinézett kutya? Minél idősebb, annál több megszilárdult tulajdonsággal és kialakult szokással hozod el, amik miatt nehezebben alkalmazkodik majd. Kölyökkel érdemes kezdeni, aki képes teljesen összeszokni veled.

Ivartalaníttatni mindig érdemes, fajtától függetlenül. Attól még nyugisabbak lesznek, meg persze a nem kívánt szaporulatot is megelőzheted.

2015. okt. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért írtam az idős kutyát, mert bár berögzült tulajdonságaik vannak, ennek ellenére mégis egyszerűbb velük. Nem olyan pörgősek, pattogósak. Ilyen szempontból egyszerűbb. (ezt csak a félreértések elkerülése végett írtam :D)
2015. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő kutyásnak egy aktív fajta lakásban tényleg nem ideális.


Az,hogy közepes vagy nagytestű nem baj,ha tudod biztosítani a megfelelő mozgást számára.


Nem lehet tudni mennyi elegendő neki, de átlagban 1,5-2 óra a legtöbb kutyának elegendő ettől persze lehet kevesebb vagy több.Látod a kutyán,hogy mennyi kell neki.

Igen ajánlatos ivartalanítani.

Ennek költsége változó, attól függ hány kg a kutya, illetve milyen orvoshoz viszed,mert akár 10 ezer ft különbségek is lehetnek.


Én azt javaslom,hogy egy 1-2 év körüli kutyust hozz el és kérdezd meg,hogy mennyi mozgás kell neki,illetve első kutyád lesz,aztán a leírásodnak megfelelően mutatnak kutyákat :)

2015. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A kinézett kutya 2 év körül volt (sajnos elég kevés leírással), Nézelődtem még van egy kisebb akivel szinpatizálok és hazahozás szempontjából egyszerűbb. (40 cm) /eleve ivartalanított/ Ős 2 év 8 hónapos. (Link: [link] Igazából azért szerettem volna mehelyes kutyát, mert rengeteg kutya van menhelyen és nem annyira szeretnék tenyésztőtöl vásárolni.

Viszont az is probléma,hogy a család többi tagja nem nagy állatrajongó így ellenzik a kutyát..

2015. okt. 25. 11:00
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


De édes :))


Hát az nem túl jó,ha ellenzik. De amúgy nem is szeretik az állatokat,kutyákat? Vagy szeretik őket,csak nem akarnak lakásban egyet?


Idővel úgy is megszeretnék az fix :)

2015. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha ideiglenesen fogadnátok be egy kutyát? Azzal is tudtok segíteni, és megtapasztaljátok, hogy milyen kutyával élni. :)
2015. okt. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!