Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy keverék kutyust...

Kaptam egy keverék kutyust nemrég. Mennyi idős korában tudom vadászkutyának nevelni és azt hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kutyust nagyon aranyos meg minden. De szeretném hogy tudjak vele vadászni, vadat megfigyelni anélkül, hogy letámadná a kutya a vadat. De nem tudom hogy kezdjem el és milyen idős korban. Hozzá értő kérem segítsen

2015. okt. 25. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy van-e a kutyában egyáltalán vadászösztön. Mert ha nem vadászkutya keverék, akkor erre kb nincs esélyed. Tudod milyen keverék?

Egyébként szerintem ha fél éves kora körül kezded, az elég. Addig alaptrükkökre taníthatod. Egyáltalán mennyi idős?

2015. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te tudod, mi az a vadászat?
2015. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szarvasgombára vadászni minden kutya tud. Ahhoz csak jó orr kell és megtanítani a szagoldra.

Vadászni ebben au országban csak engedéllyel és társaságokban lehet, a felszerelés sem olcsó, tanulni kell és vizsgázni, orvosi engedély is kell hozzá. Évekig tartó folyamat. Vadászkutyák és keverékeik ösztönösen is állják a vadat, de őket is ki kell képezni. Majd ha mindezt megtanultad, akkor képeztesd ki a kutyádat is. Enélkül ne engedd el az erdőben, mert az első vadász le fogja lőni!

2015. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán a Fekete István könyveiben leírtakat akarod utánozni? Azok évtizedekkel ezelőtt íródtak, ma már nem lehet például ragadómadarat csak úgy lelőni! Ma már Természetvédelem védi az állatokat is.
2015. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vadászathoz nagyon jó ösztön kell.

Nem véletlen vannak olyan pl vizsla kennelek ahová csak vadászatra adnak el kutyákat,mert a vérükben van. Még így is van olyan egyed köztük aki alkalmatlan.



Egy keverék kutyánál meg ez elég fejejtős.

Kölyök korban kezdeni kell a trenírozást és magas fokú engedelmességet,ösztönkezelést.

2015. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menhelyről fogadtunk örökbe egy éves kutyát, zsemleszínű, közepes termetű, terrier vér van benne. Hibátlan az ösztöne, hegyoldali esti sétán, kihalt zsákutcában észrevette, hogy az egyik kertnél állta a vadat. Elemlámpa: egy vaddisznó konda volt a kerítésen belűl! Nem fajtatiszta, de ösztönösen tudja ezt. Ettől függetlenül nálunk házőrző.
2015. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!