Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kecske bedugta a...

A szomszéd kecske bedugta a fejét a kerítesen belülre a kutyám pedig széttépte. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Pár házzal lejebb laknak kecskéket tartók. Az egyik kecske megszökött és a kerítésemen be dugta a fejét. De úgy, hogy beragadt majd a kutyám megtámadta. Hiába próbáltam elhívni nem ment, seprűvel ütöttem rá nem ment majd végül hurkot kötöttem és azt dobtam rá a nyakára és elhúztam. Ez a kutyától mennyire normális? Lehetett rajta látni, hogy ölni akar. Van tippetek? Mit csináljak vele? Büntessem?

2015. okt. 26. 09:09
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
72%

Az h egy kutya ratamad más idegen allatra, természetes sztem. Az h nem tudtad parancsra elhessegetni onnan,azért van mert ezt nem tanitottad meg neki

A kutya osztonbol cselekedett. Ha fiatal , még betanithatod neki.

2015. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
42%

"ilyen helyzetben ez nála esélytelen, hogy hallgasson rá. Emberekkel szemben nem agresszív mert volt már rá pelda, hogy kiszökött de semminek se ártott csak mászkált."


Szóval van egy szökős és pont csak krízishelyzetben nem behívható kutyátok, aki állítólag jól van nevelve. Aha.

Jól nevelt kutya nem szökik meg.

Jól nevelt kutya ha őrzi is a területét a gazda első vezényszavára odamegy.


Az nagyon szép, hogy leül, ha azt mondod neki, ül, ha éppen semmi nem zavarja (mint pl. egy kecske), de ettől még nem lesz megbízható vagy jól nevelt egy kutya. Mostmár büntetni semmi értelme, nem fogja érteni, hogy a 6 órával ezelőtti kecskés malőr az oka. Meg kéne nevelni. Gyorsan.

2015. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy jól lett nevelve, tudom jól, hogy ellett rontva a nevelése.
2015. okt. 26. 15:23
 24/32 anonim ***** válasza:
25%

Nem értelek, hogy egy kis foxit mit nem lehet megnevelni...nekem kemény kutyám van, aki nem is velem nőtt fel, hanem örökbe fogadtam a hibájával együtt. Még is, ha rászólok, akkor odajön hozzám, bármennyire is erős benne a zsákmány iránti ösztön!!! És nem foxi!

Pont olyan kutyátok van, akivel kéne törődni, nem csak kirakni a kertbe dísznek, de gondolom nem foglalkoztok vele. A legtöbb kutya egyébként 2 másodperc alatt megtanulja az ült..az hogy jön, ha hívod..talán mert mindig foglalkozást vár. De ha elengeded, és nem jön vissza, akár csendesség van, akár buli, akkor valamit elrontottál a nevelésben. Suli gyorsan! Bele se merek gondolni, mi lenne ha Kaukázusid vagy KÁJ-od lenne..

2015. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
54%
Törpe kecske volt esetleg gida?
2015. okt. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%
A büntetés akkor se megoldás ha azonnal kapja és akkor se ha később. A verés meg pláne nem. Minek csóri kutyát seprűvel megverni? Ha egy foxit nem tudsz a saját kertedben rendre inteni ott már gond van. És ha tudod hogy rossz a nevelése tegyél ellene. Kezd el te otthon, olvasgass utána, kérdezgess tapasztaltakat és javíts a nevelésen. Elég idő igényes de megéri. Lehet nem is rossz a nevelés csak hiányos. Ott van rögtön a NEM parancs amit ha mondok a kutyámnak rögtön abbahagyja amit csinál. Nekem ez a parancsszó nagyon hasznos. És nem büntetéssel/veréssel/megfélemlítéssel értem el hanem jutalmazással. Hisz mennyivel másabb ha azért teszi meg amit kérsz mert szeretne jutalmat vagy azért mert nem szeretne verést/büntetést. Persze nem azt mondom hogy a szidást teljes mértékben el kell "dobni" de bőven elég egy ROSSZ KUTYA vezényszó pont abban a pillanatban amikor valami rosszat csinál de nem kell seprűvel neki menni.
2015. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
37%
Mekkora egy foxi? Mekkora egy kecske? Hogy tudta szét tépni? Nem vagyok vizuális, nem tudom elképzelni.
2015. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
87%
Kedves 27-es, a kecske átdugja a fejét, a szarva miatt könnyen "beszorul", nem tudja olyan simán visszahúzni, főleg, ha bepánikol, mert ráront egy foxi. Valószínűleg legelni akart, tehát viszonylag alacsonyan van a feje. A foxi meg nekiesik mondjuk a torkának. Nyilván nem az egész kecskét tépte darabokra, de bőven elég, ha a torkát felszakítja, ütőeret eltalálja vagy a légcsövet... Mit nem lehet ezen elképzelni?
2015. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
37%

Én is egyetértek az értetlenkedővel. Én láttam már kecskét, még jóval nagyobb kutyáktól sem ijed meg. Ha be is szorult a szarva, egy nőstény kecske 50-60kg. A foxi meg 9kg.


Hacsak nem gida vagy törpekecske, az egész kérdés kamu.

2015. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"nőstény kecske 50-60kg"


Amiből 45 kiló a kerítés túloldalán van...

2015. nov. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!